Diskusiją apie minėtos strategijos rengimą moderavęs "Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius Mantas Katinas pabrėžė jos svarbą uostamiesčiui - aiškiai nubrėžus, o vėliau ir laikantis rengiamos plėtros strategijos miestas galėtų gauti naują įkvėpimą ir diversifikuoti savo gan pramoninį veidą.
"Klaipėda yra efektyvus ir gerai sutvarkytas miestas, jis juda, tačiau šiek tiek lėčiau netgi tam, kad išliktų savo lygyje. Geriausias to atspindys, kaip ir visoje Lietuvoje, yra tai, kiek Klaipėdoje žmonių gyvena ir kaip kinta šis skaičius. Žmonės yra pagrindinis indikatorius, kuris rodo, kaip sekasi miestui - jei daugėja žmonių, vadinasi, miestas yra konkurencingas ir laimi", - sakė M. Katinas.
Ne paslaptis, jog pagrindiniai iniciatoriai rengti uostamiesčio plėtros strategiją yra Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) - būtent joje labiausiai jaučiamas darbuotojų ir specifinių sričių specialistų trūkumas.
"Strategiją rengti skatina baimė dėl nežinomybės ateityje. Ko gero, po penkerių metų automobiliai vairuos patys save, pramonę keis 3D spausdinimas. Prieš dvejus metus galėjome atsispausdinti kačiuką, dabar jau galime namą. Tie pokyčiai iš esmės gali pakeisti logistiką ir gamybą, turime į tai orientuotis", - sako Klaipėdos LEZ generalinis direktorius Eimantas Kiudulas, kuris pažymėjo, jog šiam tikslui pasiekti šiuo metu yra svarbiausia didinti miesto gyventojų skaičių, o kartu ir rengti atitinkamus specialistus.
Jis atkreipia dėmesį, jog būtent dabar labai trūksta inžinerinių specialybių darbuotojų, mašinų operatorių, darbuotojų, gebančių dirbti su technologijomis ir elektronika. Lietuvoje net 40 proc. investicijų "eina" į paslaugų sektorių, o tai neabejotinai reiškia, jog reikės ir daugybės informacinių technologijų specialistų.
Nemažai akmenų metama į uostamiesčio aukštojo mokslo daržą. Čia rengiama daug ir visokių specialistų, tačiau mažai koncentruojamasi į miesto ekonomikai svarbias sritis. Visgi Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas situacijos nelinkęs dramatizuoti - esą įstaiga atsižvelgia į naujoves ir taikosi. Pavyzdžiui, šiemet KU pradės rengti suskystintų gamtinių dujų specialistus.
"Klaipėdoje trūksta aukštųjų technologijų įmonių, prie kurių veiklos universitetas galėtų rimtai prisidėti. Taip pat tarp universitetų esanti konkurencija yra per didelė - užuot bendradarbiavę, kovojame dėl pinigų, ta paklodė tampoma į visas puses. Jei būtų parengta ekonominės plėtros strategija, turėtume įrodymą programas rengiančiai Vyriausybei, kokia yra mūsų universiteto misija", - sako E. Juzeliūnas.
Rašyti komentarą