Klaipėdos savivaldybė ketvirtadienį paskelbė priimanti gyventojų kreipimusis dėl per lapkričio 13 dienos potvynį patirtos žalos dalinio atlyginimo.
Pinigai - iš fondo
Žinia, praėjusį savaitgalį iškritus gausiems krituliams bei pakilus vandens lygiui Smiltelės, Danės upėse bei Kuršių mariose, lapkričio 13-osios naktį, smarkios liūties ir šlapdribos metu, ėmė tvinti dalies daugiabučių kiemai ir kai kurios gatvių atkarpos, daugiausia pietinėje miesto dalyje. Sykiu atsirado nemažai tvirtinančių, jog dėl stichijos nukentėjo jų turtas.
Visi besikreipiantieji privalo pristatyti motyvuotą prašymą dėl žalos dalinio atlyginimo, kuriame turi būti nurodytas įvykio laikas, vieta, aplinkybės, savininko veiksmai ir pan. Taip pat privaloma pateikti sugadinto turto nuosavybės dokumentus, žalos aplinkybes fiksuojančias nuotraukas, patirtą žalą pagrindžiančius dokumentus.
Jeigu vanduo pirmadienį sugadino automobilį, reikia pridėti autoservisų ar specialistų išvadas apie automobilio gedimo priežastis (pvz., hidrosmūgis), pranešimą policijai ir gautą atsakymą, remonto išlaidų įrodymus, duomenis apie buvusią techninę būklę iki įvykio. Nukentėjusių pastatų savininkams taip pat dokumentais reikės pagrįsti remonto išlaidas. Gavę šiuos duomenis, valdininkai spręs dėl galimybių kompensuoti dalį patirtos žalos.
"Kol kas nieko tiksliai negalime pasakyti, kiek bus prašymų ir skirta pinigų. Esant stichinei nelaimei galiu naudoti administracijos direktoriaus fondą, kuris yra 29 tūkstančiai eurų, iš dalies kompensuoti patirtus nuostolius", - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
Duomenis gyventojai gali teikti elektroniniu paštu [email protected] arba prašymą su pridėtais dokumentais pateikti Savivaldybėje, 116 kab., Liepų g. 11.
Tirs ekspertai
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tvirtina, jog potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardyti nepriklausomi ekspertai. Jau duotas pavedimas nedelsiant organizuoti procedūras, reikalingas nepriklausomiems ekspertams parinkti bei išoriniam vertinimui atlikti.
"Kol nėra visa apimančio vaizdo, bet kokia pavienė informacija iš atskirų institucijų negali būti vertinama kaip neginčytina priežastis. Surinkus visus duomenis, būtinas profesionalus, kompleksinis ir nešališkas jų įvertinimas, kartu pateikiant rekomendacijas, kaip potvynius suvaldyti kuo efektyviau, patiriant kuo mažiau nuostolių ir nepatogumų. Su gamta susitarti mes negalime, tačiau gyvendami klimato kaitos sąlygomis, privalome rasti priemones, kaip minimalizuoti padarinius", - sakė V. Grubliauskas.
Rašyti komentarą