Savaitgalį į taksi automobilį įsėdusi klaipėdietė Eglė nesitikėjo, kad taip teks patuštinti kišenę. Nuo uostamiesčio Sportininkų rajono į autobusų stotį vykusi mergina už kelionę sumokėjo vos 2 eurus. O štai kitą dieną nuo stoties į Sportininkų rajoną tuo pačiu maršrutu taksi automobiliu važiavusi klaipėdietė išgirdusi sumą buvo priblokšta.
Ji teigė, kad už tą patį atstumą po kelių minučių kelionės teko pakloti jau 5 eurus. "Kai paklausiau, kodėl tiek daug, net daugiau nei dvigubai, man buvo atsakyta, kad savaitgalis, todėl brangiau", - pasakojo Eglė.
Ji svarstė, ar vairuotojas jai išties pasakė tiesą. "Esu girdėjusi, kad per šventes būna brangiau. Bet ar taip pat ir savaitgaliais? Galbūt pataikiau į lupiko taksi?" - vienoje "Facebook" grupių klausė kelionės kaina atsistebėti negalėjusi mergina.
Eglės istoriją perskaitę klaipėdiečiai socialiniame tinkle negailėjo kritikos taksi vairuotojams. "Taip, apgavo: nesvarbu, ar savaitgalis, ar naktis, tarifas turi būti tas pats", - rėžė viena internaučių.
"Mane irgi kartą pavežė ir už pusantro kilometro paprašė 3 eurų. Nesutikau. Pasakiau, kad skaičiukai neįjungti, aš tiek nemokėsiu. Sumokėjau pusantro euro", - pasakojo kita komentatorė.
"Vakarų ekspreso" kalbintas vienos uostamiesčio taksi įmonės vadybininkas aiškino, kad kartą kelionės taksi sumą išgirdęs keleivis vairuotojui net buvo iškvietęs policijos pareigūnus. "Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad vairuotojas nieko blogo nepadarė", - kalbėjo jis.
Kodėl taksi kainos važiuojant tuos pačius atstumus kartais skiriasi tarytum diena ir naktis? Vadybininkas aiškino turintis atsakymą į šį klausimą.
Jis aiškino, kad atsiradus pavežėjams, kainos į viršų nešoktelėjo. "Tiesa, šiek tiek minimaliai pakilo", - komentavo jis.
Vadybininkas komentavo, kad pavežėjams keisti kainas, tam tikrais laikotarpiais jas pakelti, yra daug lengviau nei taksi vairuotojams. Pavežėjai, anot jo, kompiuteriuose gali kainą čia ir dabar staigiai pakelti, o štai taksi vairuotojams tenka nusistatyti tarifus ir jų griežtai laikytis.
"Švenčių metu kaina pagal tarifus tikrai išlieka ta pati, nebent pats vairuotojas piktnaudžiauja", - kalbėjo vyras.
Tiesa, jis pabrėžė, kad dalis vairuotojų atskirai nustato nakties ir švenčių metu vykdomų kelionių tarifus. "Tokiu atveju kainos būna jau kitokios, bet taisyklėse tai leidžiama", - dėstė vadybininkas.
Jis aiškino, kad klaipėdietei Eglei už kelionę nuo uostamiesčio autobusų stoties pakloti daugiau nei dvigubai teko dėl vienos priežasties.
"Prie stoties stovintys taksi vairuotojai yra sudarę sutartis dėl tos stovėjimo vietos ir nustatę didelius kelionių tarifus, kadangi ir užsakymų daug negauna. Taigi, jiems reikia ir daugiau užsidirbti iš vieno kliento, kad uždirbtų. Jie nevažiuoja į iškvietimus. Šie vairuotojai turi tik įsėdimus. O štai kiti uostamiesčio taksi vairuotojai yra sudarę sutartis su dispečerinėmis, gauna daugiau klientų, kaina tampa mažesnė", - kalbėjo vadybininkas.
Rašyti komentarą