Planas jungti darželius patinka ne visiems

Planas jungti darželius patinka ne visiems

Klaipėdos miesto savivaldybės planuojama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tinklo pertvarka kelia erzelį. Nepritarimą lopšelio-darželio "Gintarėlis" reorganizacijai, prijungiant jį prie lopšelio-darželio "Giliukas", išreiškė šių įstaigų bendruomenės.

Klaipėdos savivaldybės administracijos parengtame plane numatyta lopšelį-darželį "Boružėlė" prijungti prie lopšelio-darželio "Traukinukas"; lopšelį-darželį "Pingvinukas" sujungti su lopšeliu-darželiu "Vėrinėlis"; lopšelį-darželį "Šermukšnėlė" prijungti prie lopšelio-darželio "Čiauškutė"; lopšelį-darželį "Putinėlis" prijungti prie lopšelio-darželio "Radastėlė"; lopšelį-darželį "Kregždutė" sujungti su lopšeliu-darželiu "Šaltinėlis".

Mokyklos-darželio "Varpelis" 1-4 klasių mokinius numatoma perkelti į naujai pastatytą mokyklą Žolynų g.

Taip pat planuojama lopšelio-darželio "Svirpliukas" pastato rekonstrukcija (po jos įstaigoje vietoje 6 grupių veiks 13). Ketinama rekonstruoti ir Tauralaukio progimnazijos pastatą pritaikant jį ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui (rekonstravus pastatą vietoje 3 grupių veiks 12).

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tinklo pertvarkymo tiklsas - užtikrinti ugdymo prieinamumą. Šiuo metu į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas Klaipėdos mieste nepatenka 240-260 dvejų metų amžiaus vaikų. Norint užtikrinti vaikų ugdymą nuo 1 metų amžiaus, reikėtų lopšelio grupėse pagal higienos normų reikalavimus komplektuoti ne po 15 vaikų, bet po 10, tad nepatenkančių vaikų skaičius dar labiau padidėtų.

Bendruomenė prieštarauja

Didžiausia problema gauti vietą darželyje yra šiaurinėje ir centrinėje uostamiesčio dalyje. Tad reorganizacija numatyta ir lopšelyje-darželyje "Gintarėlis". Jį norima prijungti prie lopšelio-darželio "Giliukas". Tačiau "Gintarėlio" bendruomenė tokiam sprendimui priešinasi ir išsakė nepritarimą švietimo įstaigų optimizavimo planui.

Priminsime, kad darželis "Gintarėlis" yra laikomas vienu prestižiškiausių, nes yra ant jūros kranto. Šiuo metu jį lanko 111 vaikų. Darželio "Gintarėlis" bendruomenė išreiškė poziciją, kad Klaipėdos miesto švietimo įstaigų tinklo optimizavimas yra skubotas ir nepagrįstas.

"Reorganizacijos planas palieka labai daug neatsakytų klausimų. Nepaskaičiuotos ir nepamatuotos pasekmės. Manome, jog jungimas pablogins mūsų vaikų ugdymo sąlygas, todėl mes reikalaujame, kad mūsų nuomonė nebūtų ignoruojama, kad į ją būtų atsižvelgiama", - rašoma lopšelio-darželio "Gintarėlis" bendruomenės parengtoje peticijoje.

Nors plane teigiama, kad sutaupytos lėšos valdymui bus skiriamos ugdymo kokybei gerinti, tačiau bendruomenė pasigedo aiškaus naudos ir sutaupytų lėšų panaudojimo pagrindimo ir užtikrinimo, kad jos išties bus skiriamos minėtam tikslui.

Politikai ramina

Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje uostamiesčio vicemeras patikino, jog ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tinklo reorganizavimas bus vykdomas sujungiant įstaigų administracijas, o ne infrastruktūrą.

"Kai kalbama apie švietimo įstaigų optimizavimo planus, reikėtų skirti du dalykus: infrastruktūrinius pokyčius ir vidinę veiklą. Planai yra daromi, parengėme ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tinklo pertvarkos planą, ten yra numatytas kai kurių lopšelių-darželių sujungimas. Tačiau visi iki vieno darželiai pradėjo kalbėti, kad tai neturėtų būti daroma, nes vieni lieka per maži, o kiti per dideli, bet nei vieni, nei kiti nenori keisti administracijos ir čia jau yra įvelkami tam tikri politiniai ir tautiniai momentai", - teigė Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras Arvydas Cesiulis.

Uostamiesčio Tarybos narė, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Laima Juknienė taip pat pabrėžė, jog darbuotojų skaičius ir funkcijos liks tokie patys.

"Noriu pasakyti, kad žmonės neišsigąstų. Jeigu numatyta, kad bus jungiami du darželiai, tai bus jungiamos tik administracijos ir mažinamos administracinės išlaidos, o darbuotojų skaičius ir funkcijos liks tokie patys. Darbuotojams lieka tos pačios funkcijos, tos pačios darbo vietos, jų niekas neliečia. Tai liečia tik administraciją", - tikino L. Juknienė.

Anot A. Cesiulio, tokie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų optimizavimo planai yra logiški ir juos vykdyti būtina.

"Grupių perskirstymas taip pat aktualus, nes vieniems tų grupių atrodo per daug, o kitiems per mažai. Mes esame sukūrę tam tikrą optimalios įstaigos modelį, bet gyvenimas diktuoja kitokias sąlygas, negalima visko sulyginti, nes tas optimalumas kartais kenkia vietos klausimų požiūriu. Tačiau atrodo logiška, turint dvi įstaigas per tvorą, sujungti jų administracijas", - sakė A. Cesiulis.

Tarybos narys Edmundas Kvederis atkreipė dėmesį į dažną problemą, kai informacija bendruomenei yra pateikiama be jokio paaiškinimo.

"Padaryta klaida, kad pirmiausia išeina informacija, bendruomenė nežino, kas ir kaip vyksta. Tik vėliau mes pateikiame paaiškinimus, kad yra vienaip ar kitaip. Taip neturėtų būti", - sakė E. Kvederis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder