Pedagogų skiepijimas Klaipėdos rajone prasidėjo skandalu

Pedagogų skiepijimas Klaipėdos rajone prasidėjo skandalu

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas sako, kad vakcinavimui buvo pasiruošta, sudarytas grafikas, tačiau nepavyko suvaldyti atėjusių skiepytis į Gargždų kultūros centrą žmonių srauto. Jis patikino, kad ateityje tokia situacija neturėtų pasikarti. Per dvi švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimo dienas Klaipėdos mieste nusiskundimų neužfiksuota.

Dešimtys pedagogų, atėję skiepytis į Gargždų kultūros centrą, turėjo ilgai laukti, apie 1,5 valandos, saugaus atstumo nebuvo paisoma. Žmonės būriavosi, negavo jokios būtinos informacijos, piktinosi, kad procesas vyksta taip chaotiškai.

"Nuoširdžiai sakau, tokia situacija kelia pyktį. Vos ne kiekvieną dieną vyko Pirminės sveikatos priežiūros centro posėdžiai. Procesas buvo labai aiškiai sustyguotas, viskas turėjo vykti sklandžiai. Kiekvienas mokytojas gavo pranešimą, kada reikia atvykti, bet kai kurie atėjo šiek tiek anksčiau. Bėda buvo ta, kad mūsų Pirminės sveikatos priežiūros centras, organizuojantis pedagogų skiepijimą, neužtikrino elementarios tvarkos.

Skiepytojų buvo, bet nebuvo žmonių, kurie reguliuotų srautus.

Paskiepytieji turėjo išeiti pro kitas duris, bet taip nebuvo. Jeigu įstaiga nesusitvarkė su tokiu nedideliu žmonių kiekiu, kyla abejonių, kas bus, kai reikės skiepyti per dieną tūkstančius", - sakė administracijos direktorius.

Jo teigimu, pažeidimų priežastys išsiaiškintos, aptarta, ką reikia daryti, kad daugiau taip nenutiktų.

Ketvirtadienį Gargžduose buvo paskiepyta 170 pedagogų. Tai turėjo būti padaryta per 3 valandas, nuo 9 iki 12 val. A. Bogdanovo teigimu, buvo reaguota į situaciją, kad žmonių srautai yra nevaldomi, atvyko antra skiepytojų brigada ir skiepijo papildomai susirinkusius pedagogus. Tad tas skaičius žmonių buvo paskiepytas dar iki 11 val.

Paklaustas, ar švietimo įstaigų darbuotojai neatsisako skiepytis, A. Bogdanovas atsakė: "Turime iššūkių. Vieni nebenori "AstraZeneca" vakcinos, pageidauja tik "Pfizer". Kiti apskritai nebenori skiepytis. Dabar iš viso pasiskiepyti yra sutikę per 800 pedagogų."

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas patikino, kad šiuo atveju privalėjo būti tvarkos prižiūrėtojai, kurie neleistų žmonėms būriuotis. Be to, gydytojas akcentavo, kad ir patys pedagogai turėjo būti sąmoningi ir laikytis reikalavimų. Jo manymu, šiuo klausimu savivaldybėms į pagalbą turėtų ateiti jų viešosios tvarkos skyriai.

Klaipėdos mieste skundų negirdėti

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė sakė, kad uostamiestyje pedagogų vakcinacija vyko ir trečiadienį, ir ketvirtadienį, ir kol kas jokių nusiskundimų negauta.

Klaipėdos mieste švietimo įstaigų darbuotojų, norinčių vakcinuotis, sąrašai buvo parengti jau praėjusią savaitę. Šią procedūrą atlieka dvi uostamiesčio įstaigos.

Pasak R. Perminienės, švietimiečiai turi du prioritetus. Vienas - tie pedagogai, kurie dabar turi tiesioginį kontaktą su vaikučiais, negalinčiais mokytis namuose ar einančiais į darželius. Tokių Klaipėdos mieste yra 139. O pagal platesnį prioritetą - 1 859 asmenys. Iš viso Klaipėdoje yra per 2 tūkst. švietimo įstaigų darbuotojų, kurie nori vakcinuotis.

"Mes vakcinacijos procesą vykdome savo gydymo įstaigoje tam tinkamose patalpose. Jo negalėtume vykdyti, jeigu negalėtume užtikrinti saugaus atstumo tarp žmonių. Mums tokių klausimų nekyla. Atgabenus "Pfizer" vakciną pradėjome skiepyti pedagogus. Šiuo metu procesas pačiame įkarštyje", - sakė VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovas Saulius Dabravalskis.

Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė aiškino, kad pedagogai skiepijami ir poliklinikos salėje, ir vykstant į nurodytą vietą. Pagal vieną prioritetą 139 asmenys jau paskiepyti. Dabar pedagogai skiepijami jau pagal kitą prioritetą. Ketvirtadienį poliklinikoje žadėta paskiepyti beveik 200 asmenų.

"Žmogus pats turi laikytis atstumo, ne mes jį turime užtikrinti. Bet pas mus tokios sąlygos, kad jis užtikrinamas. Dabar šalta, visi eina į patalpas. Mes turime didelę aktų salę. Joje yra sustatyti stalai, prie kurių pildomos formos, sutikimai. Be paties skiepijimo, dar atliekamas didelis popierinis darbas. Visus sodiname prie stalų, bet atstumai yra užtikrinti. Be to, turime ir didelę fojė. Mes jau pasimokėme, kai pagailėjome senukų. Jie suėjo visi vienu metu. Juos reikėjo vesti už rankos ir sodinti, nes jie būtinai turėjo stovėti eilėje, kad niekas kitas nepralįstų. Jie susirinko ne 10-ą, o 8 valandą", - pasakojo L. Venckienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder