Ornitologai nerimauja dėl į Lietuvą grįžtančių paukščių

Ornitologai nerimauja dėl į Lietuvą grįžtančių paukščių

Ši žiema Lietuvoje kaip niekad šilta. Kai kuriuose šalies regionuose visiškai neiškrito sniego, o kai kur vos iškritęs jis kaipmat ištirpo. Šiltėjant klimatui gamtoje galima stebėti ir įdomius reiškinius. Kol vieni kalba apie jau pražydusias žibutes ir besikalančius medžių pumpurus, kiti žvelgia į dangų, kurį skrodžia po truputį į šalį grįžtantys paukščiai.

Tačiau jiems pasiekus Lietuvą kai kurie ornitologai nerimauja. Borisas Belchevas įspėja - nors dabar šilta, žiema nesibaigė, Lietuvą dar gali užklupti šaltukas, o tokiu atveju grįžusiems paukščiams gali baigtis liūdnai.

"Šiuo metu sąlygos išgyventi paukščiams lengvesnės. Praėjusią savaitę į Lietuvą grįžo baltosios kielės. Tai - neįprastai ankstus laikas. Kai kurie paukščiai gali sugrįžti per anksti, nes dar gali būti, kad Lietuvą užklups šalčiai", - problemą įvardijo ornitologas.

Apie tai, kad vis daugiau paukščių pasiekia Lietuvą, prabilo ir Ventės rago ornitologinės stoties specialistai.

"Žiema šiemet labai nesikandžiojo, tad nenuostabu, kad netoli migruojantys paukščiai, tokie kaip varnėnai, pempės, pilkosios gervės ar pilkosios žąsys jau stebimi mūsų krašte", - "Facebook" paskyroje teigia jie.

Tačiau kartu pažymėta, kad tolimieji migrantai baltieji gandrai namo skristi dar neskuba.

"Ventės rago ornitologinė stotis kartu su Gamtos tyrimų centru palydoviniais siųstuvais yra pažymėję keletą baltųjų gandrų. Didžioji dalis žymėtų paukščių žiemoja vidurio Afrikos valstybėse Čade bei Sudane ir namo dar neskuba", - teigė specialistai.

Anot jų, vienas Kėdainių rajone pažymėtas gandras buvo pasiekęs net Pietų Afrikos Respubliką ir žiemą leido netoli Keiptauno esančiame sąvartyne.

"Kadangi šiam paukščiui iki Lietuvos reikės nuskristi apie 10 tūkstančių kilometrų, savo kelionę namų link jis jau pradėjo. Paukštis sausio 30 dieną pajudėjo namų link, tačiau dar suabejojęs - paskridęs apie 70 km - grįžo į žiemojimo vietą. Sausio 31 dieną, sukaupęs jėgas, jis jau ryžtingiau patraukė šiaurės kryptimi. Vasario 3 dienos vakare nuo žiemojimo vietos paukštis buvo nuskridęs apie 1 000 kilometrų", - skaičiavo ornitologai.

SITUACIJA. Šią žiemą Lietuvoje tokie vaizdai - retenybė. Sniego iškrito mažai, o didelio šalčio dar nebuvo.

Redakcijos archyvo nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder