"Džiaugiamės, jog ištisos klasės aktyviai registravosi ir istorijos pamokas nusprendė perkelti į senamiestį", - prieš pirmąjį pasirodymą žodžius bėrė A. Šeiko.
Įdomu, jog jau praėjusiais metais pirmą sykį parodytą projektą sudaro dvi viena kitą papildančio dalys: keturių metrų aukščio krosnies instaliacija, kuri buvo sukurta pagal Klaipėdoje rastą koklį, ir šokio spektaklis, kuris valstybės istoriją skatins pažinti per Klaipėdos istorinio-kultūrinio paveldo prizmę.
Nemokamą spektaklį pamatyti kviečiami ne tik moksleiviai, bet ir visi miestiečiai.
Pirmosios peržiūros Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 24) jau įvyko vakar, tačiau spektaklyje dalyvauti dar bus galima šiandien 11, 12, 20 val. ir rytoj 16, 18, 20 val.
Krosnies instaliaciją šiomis dienomis bus galima tyrinėti savarankiškai.
"PADI DAPI Fish" sukurtame šokio spektaklyje žiūrovai išgirs koklių ikonografijų herojus įgarsinusių aktorių balsus, o šiuolaikinio šokio atlikėjai atskleis protestantiškos reformacijos pradininko Martyno Liuterio ir jo idėjų šalinininkų personažus.
Renginyje atkurta XVI a. grafikos ir spaudos revoliucija padės susitikti su įtakingu Europos menininku Luku Kranachu vyresniuoju, kurio kūryba tapo įkvėpimo šaltiniu Klaipėdos krosnių gamintojams.
A. Šeiko įsitikinusi, kad daugelis miestiečių domisi Klaipėdos istorija, miesto paveldu. Labai patraukli esą ir pati koklių tema. Įdomu, jog ši, regis, paprasta buitinė detalė parodo miesto plėtotę, socialinius, visuomeninius, kultūrinius ir buitinius pokyčius.
Na, o šiuolaikinis šokis šiame kontekste tampa tarsi poezija ar tapyba.
Rašyti komentarą