Akcijos metu svarbiu akcentu tapo Brailio raštas, kurį aklieji ir neregiai skaitė, taip pat su malonumu demonstravo, kaip yra įspaudžiami reikiami taškeliai. Kai kuriems akcijos dalyviams neregiai padovanojo ir lapelius su Brailio raštu parašytais jų vardais.
"Mes norime atkreipti dėmesį, kaip mes skaitome, kaip rašome. Brailio raštas - mūsų kasdienybė. Tai labai svarbus išradimas nereginčiam žmogui, kad jis galėtų gyventi visavertį gyvenimą", - pasakojo LASS pietvakarių centro direktorė Jolanta Kručkauskaitė.
Gyvename XXI a., tad technologiniai išradimai tobulėja, su jais kartu tobulėja ir neregiai, kurie vis dažniau renkasi perklausyti įrašytą knygą, o ne skaityti ją Brailio raštu.
"Skaitomumas Brailio raštu mažėja, nes yra išleistos garsinės knygos, kurios be galo patogios, lengvos. Mes norime, kad žmonės skaitytų, nes jei žmogus nemoka Brailio rašto, tai nemoka ir rašyti, o tai reiškia, kad jis yra beraštis. Mes nenorime, kad neregiai būtų beraščiai", - sakė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.
Šaligatviuose, autobusų stotelėse yra įrengtos pagalbinės orientacinės priemonės - reljefiniai taškeliai ir orientacinės linijos. Vadovaujantis šiais ženklais neregių kelionės pasitelkiant baltąsias lazdeles yra daug patogesnės.
"Brailio raštas daug kur naudojamas. Žmogus po kojomis jaučia taškelius, naujų daugiabučių liftuose yra taškeliai. Brailio raštas - viena iš komunikacijos priemonių, tad jei žmogus nemokės skaityti, jam bus sunku ir mieste susigaudyti", - sakė D. Žiemelienė.
Rašyti komentarą