Naujosios darbo grupės tikslas - medicinos darbuotojų ir pacientų saugumas

Naujosios darbo grupės tikslas - medicinos darbuotojų ir pacientų saugumas

Balandžio 17-ąją mero Vytauto Grubliausko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, pavedant jai iki 2020 m. gegužės 31 d. parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas problemas.

Balandžio 22-ąją šiuo klausimu nuotoliniu būdu buvo organizuotas pasitarimas, kurios tikslas buvo išklausyti profesinių sąjungų atstovus, jų pastabas ir pasiūlymus leisiančius parengti rekomendacinį priemonių planą.

Grupės posėdyje dalyvavo visų profesinių sąjungų atstovai, miesto savivaldybės Taryboje esančių daugumos ir opozicijos frakcijų atstovai, miesto savivaldybės administracijos vadovai.

Paeiliui pasisakė: Vytautas Grykšas, Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės deleguotas atstovas, atstovaujantis apie 130 narių, Vida Šereikienė, Jungtinei profesinių sąjungų atstovybei priklausančios Medicinos seserų profsąjungos deleguota atstovė, atstovaujanti 572 narius ir Audrius Muižys, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos deleguotas atstovas (kiek atstovauja narių – neatsakė).

Grupės nariai išgirdo aibę problemų, esančių šioje gydymo įstaigoje. Pagrindinė įvardinta problema – ne visi medicinos darbuotojai, sužinoję Covid-19 viruso veikimo specifiką ir poveikį, buvo tam pasiruošę.

Stresas kilo ir nuo to, kad ligoninė pandemijos metu, veikia kaip regioninė visoje Klaipėdos ir Tauragės regionų apimtyje.

Buvo akcentuota, kad įtampa kaista ir nuo to, jog šią ligoninę atakuoja nuolatinis įvairiapusis puolimas ir priekaištavimas, o tai ne tik nepadeda, bet dar labiau kenkia ir taip karštai atmosferai.

Pradėjus masiškai vežti ligonius ne tik iš Klaipėdos miesto, bet iš didelės apimties regiono, panika ir įtampa kolektyve augo.

Trūko apsaugos priemonių, taip pat profesinių sąjungų atstovai retoriškai klausė: „O kur tų priemonių buvo pakankamai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje?“

Neslėpė, kad buvo reikalinga ir nauja patirtis, kaip saugotis nuo šio klastingo užkrato, reikėjo išmokti taikyti apsaugos priemones, keisti įprastines elgsenos taisykles ligoninėje.

Pripažinta, kad senai pastatyta ligoninė nėra pritaikyta tokio masto pandemijai. Ligoninėje reikėjo iš naujo sureguliuoti judėjimo schemas, vengiant besikertančių srautų su galimu užkratu, nuimti paveikslus nuo sienų, pastatyti užkardas srautų išskaidymui ir t.t.

Buvo atliktas didelės apimties organizacinis darbas.

Daugiausiai pastabų išsakė Audrius Muižys, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos deleguotas atstovas: „Blogas ligoninės techninis stovis, trūko apsaugos priemonių, ligoninėje jaučiama įtampa tarp vadovų ir darbuotojų.

Dėl to ligoninę palieka patyrę specialistai, atsiranda trūkumas personalo, prastai įrengtas ligoninės priėmimo skyrius.

Labai negatyvus signalas apie tai, kad ligoninėje atskiri asmenys turi privilegijų, neracionaliai naudojami finansiniai ištekliai.

Daug išsakyta pastabų ir dėl blogo ligoninės administracijos veiksmų organizavimo pandemijos metu, trūko komunikacijos su darbuotojais, o ligoninės vadovo elgesys nėra šiuolaikiškas ar demokratinis.

Į tai replikavo ir kiti posėdžio dalyviai, teigdami, kad 2018 metų viduryje buvo organizuotas konkursas šios ligoninės vadovo pozicijai užimti, tačiau be V. Janušonio niekas kitas tame konkurse nedalyvavo. 

Visi profesinių sąjungų atstovai teigė, kad šiuo metu ligoninėje situacija gerėja, atsirado artimesnė komunikacija su personalu, kiekvieną ketvirtadienį renkasi ligoninės vadovybė su profesinių sąjungų atstovais aptarti opiausius klausimus.

Taip pat visi vieningai pripažino, kad ligoninėje reikalingas remontas (pagrindinio pastato remonto kaina apie 9 mln. eurų), būtina geresnė šį laikmetį atitinkanti įranga.

Apie tai ne kartą buvo informuojama miesto savivaldybė, kuri savo ruožtu atsakydavo, kad tam lėšų vien savo pajėgomis sugeneruoti negali.

Keistai skamba tokia savivaldybės pozicija, nes vien praeitais metais savivaldybės kasoje liko niekur nepanaudota apie 16 mln. eurų suma.

Buvo grįžta prie diskusijos apie Klaipėdoje esančių ligoninių bendrą organizacinę veiklą. Bet tai jau ateities diskusija.

Priminsiu, kad šios sudarytos grupės pagrindinis uždavinys – parengti rekomendacinį priemonių planą dėl VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos tobulinimo, siekiant pašalinti įstaigos vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitas kilusias problemas.

Mero sudarytoje darbo grupėje nėra įtrauktas VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės administracijos atstovas.

Todėl grupės dalyviai vieningai nusprendė posėdyje išsakytas problemas fiksuoti posėdžio protokole, jį pateikti ligoninės administracijai ir prašyti atsakymų bei siūlymų kaip jas spręsti sekančiame grupės pasitarime.

Tokį pasitarimą planuojama organizuoti kitos savaitės pradžioje.

Jau dabar aišku, kad probleminių klausimų ratas yra didelis, o dalies klausimų specifika išeina iš šios ligoninės kompetencinių ribų.

Turiu omenyje ilgalaikę savivaldos strategiją medicinos srityje, geresnę sąveiką su Sveikatos apsaugos ministerija tam, kad visų pirma pacientai gautų kokybišką ir savalaikį aptarnavimą, o taip pat medicinos personalas turėtų tinkamas, šiuolaikines technologijas ir tinkamas darbo sąlygas tas paslaugas suteikti.

Taigi, šios grupės darbas nebus lengvas, norint profesionaliai rasti geriausias rekomendacijas ne tik šios dienos sprendimams, bet kas ypač svarbu –kartu su šios srities specialistais padėti pagrindus ateičiai.

Arvydas Vaitkus, Darbo grupės pirmininkas, Miesto tarybos narys

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder