Projekto "Darnūs namai" organizatoriai nuo gegužės pradžios važinėja po visą Lietuvą ir žmonėms pasakoja apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat atkreipiamas visuomenės dėmesys į žiedinę ekonomiką, klimato kaitą ir kitus svarbius faktorius.
"Važinėjame šešias dienas per savaitę, per dieną aplankome po vieną savivaldybę. Džiugina tai, kad žmonės mus taip maloniai priima. Taip pat labai stebina mažesnių miestelių gyventojų žinios. Manėme, kad juos reikia labiau šviesti, tačiau, pasirodo, jie atsakingai rūšiuoja atliekas ir daug žino apie atsakingą vartojimą", - šypsojosi viena iš projekto "Darnūs namai" organizatorių Rūta Undro.
ATSAKINGAI. Klaipėdiečiai turėjo galimybę pamatyti iš nebenaudojamų rakandų sukurtą namą ant ratų, taip dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose panaudotus daiktus jie bandė prikelti naujam gyvenimui. Egidijaus Jankausko nuotr.
Klaipėdiečiai, kaip ir kitų miestų gyventojai, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose jie mokėsi iš šiaudelių pasigaminti apyrankes, dekoruoti vazas, iš senų marškinėlių pasigaminti krepšius. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, taip pat dalyvavo diskusijoje, susipažino, kaip žinomi žmonės savo kasdienybėje laikosi darnaus gyvenimo principų.
"Neskubėkite išmesti senų daiktų ir pirkti naujų. Galbūt senus daiktus galima pataisyti, perdažyti ar pakeisti gobeleną, ir taip prikelti jį antram gyvenimui. Norime mažinti atliekų kiekį, vartotojiškumą, naujų daiktų gamybą, kuri dažniausiai kenkia aplinkai", - teigė R. Undro.
Rašyti komentarą