"Nuo rytojaus į streikuojančiųjų gretas įsitraukia Klaipėdos turizmo mokykla, penktadienį žada prisidėti lopšelis-darželis "Linelis", nuo praėjusio penktadienio jau streikuoja ir darželio "Liepaitė" pedagogai. Be to, žada prisijungti ir kitos įstaigos, nepriklausančios profesinėms sąjungoms", - vakar pasakojo Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.
Tačiau iš darželio "Linelis" administracijos nepavyko sužinoti realių planų, nes įstaigos vadovė vakar buvo seminare, kaip, beje, ir darželio "Liepaitė" vadovė. Visgi pastarojo darželio darbuotojai akcentavo, kad "Liepaitėje" streikuoja vos viena auklėtoja, tad jos auklėtiniai tiesiog dabar glaudžiasi kitose grupėse.
L. Juknienės žiniomis, jei šią savaitę kai kurie pedagogai ir nutraukė streiką, tai tikrai ne dėl to, kad būtų išsigandę Klaipėdos savivaldybės administracijos planų nebemokėti streikuojantiems pedagogams algų.
"Tiesiog mokytojus pradėjo slėgti atsakomybė, kad mokiniai tiek ilgai neturi pamokų. Bet atsakomybė turėtų slėgti ne mokytojus, o Vyriausybę, kuri dabar tarsi strutis įkišęs galvą į smėlį perleido derybas Švietimo ir mokslo ministerijai", - kalbėjo L. Juknienė.
Jos nuomone, tokia premjero ir Vyriausybės pozicija žeidžia ne tik mokytojus, bet ir visus gyventojus, nes su švietimo sistema vienaip ar kitaip yra susiję daugelis.
"Kai praėjusių metų gruodį Latvijoje mokytojai surengė vienos dienos streiką, tos šalies prezidentas privertė atsistatydinti Vyriausybę", - sakė L. Juknienė.
Jos žiniomis, Klaipėdoje jau antra savaitė streikuoja daugiau nei pusės mokyklų ir keleto darželių pedagogai. Iš viso streikas vakar tęsėsi 27 uostamiesčio švietimo ir ugdymo įstaigose. Didžiojoje dalyje mokyklų streikuoja daugiau nei 90 proc. mokytojų, tad ugdymo procesas jose iš viso nutrauktas. Visgi abiturientams mokytojai teikia nuotolines konsultacijas, mokiniams yra nurodytos užduotys, kurias jie gali atlikti savarankiškai.
Penktadienį Klaipėdos savivaldybė informavo, kad nuo vasario 29 d. streikuojantiems mokytojams darbo užmokestis nebebus mokamas. Teigiama, kad Klaipėdoje streiko mastai vieni didžiausių, nes visoje Lietuvoje streikuoja tik dešimtadalis įstaigų.
"Apie atlyginimus per anksti kalbėti. Pagal Darbo kodeksą derybos dėl atlyginimų vyksta tik pasibaigus streikui", - akcentavo L. Juknienė ir pirminė, kad galutinį sprendimą, ar mokėti streikuojantiems mokytojams algas, priims mokyklų vadovai.
Vakar streikuojančių mokytojų atstovai buvo susitikę su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene. Pasak jų, ministerija rado beveik pusę jų reikalavimams tenkinti reikalingos sumos, o likusių pinigų bus reikalaujama iš Vyriausybės. Kol nebus rasta visa jų dabartiniams reikalavimams tenkinti reikalinga 12,8 mln. eurų suma, pedagogai žada tęsti streikus.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, vakar streiką nutraukė 21 įstaigos, o prisidėjo 5 įstaigų pedagogai. Iš viso esą šalyje vakar dar streikavo 150 mokyklų, darželių ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Lietuvoje tokių įstaigų - daugiau kaip 2,3 tūkstančio. Profsąjungų atstovai tikina, kad streikuojančiųjų skaičiai yra kur kas didesni nei teigia ministerija.
Rašyti komentarą