Moksleiviai mokėsi atpažinti propagandą

Moksleiviai mokėsi atpažinti propagandą

Priešiškų Lietuvai valstybių skleidžiama propaganda gąsdina ne vieną šalies saugumo ekspertą. Sunerimusi ir visuomenė. Tad uostamiesčio moksleiviai tapo neeilinio projekto dalyviai ir ne tik mokėsi ją atpažinti.

Visoje šalyje besiplečiančio projekte "Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose", kurį vykdo Britų taryba ir VšĮ "Meno avilys", dalyvauja Klaipėdos "Žemynos", "Aitvaro" ir "Vėtrungės" gimnazijos, "Gabijos" ir "Verdenės" progimnazijos.

Klaipėdoje trečiadienį vyko šio projekto pristatymas, kurio metu moksleiviai ir mokytojai papasakojo apie savo patirtį.

Kalbėjo apie propagandą

Šių laikų medijos amžiuje vaizdo kamera - tarytum dar vienas rašiklis, kuriuo galima daryti klaidas ir kurti alternatyvią realybę. Projekto organizatoriai įsitikinę, kad propagandą atpažinti ir ją demaskuoti geriausiai pavyksta patiems medijų kūrėjams, kurie supranta, kaip gimsta reportažas arba filmas. Tad jais tapti galėjo ir mokiniai.

"Turime kino būrelį. Šis projektas mus itin sudomino. Svarbiausias akcentas - kūrybinės kino dirbtuvės, kurios vyksta tris dienas: jie kuria, išmoksta teorijos. Po to imasi filmuoti, montuoti", - pasakojo Klaipėdos "Vėtrungės" gimnazijos tikybos mokytojas Dainius Sobeckis.

"Projekto metu buvo paskaitos, kuriose mokiniai mokėsi atpažinti propagandą. Konkrečiai buvo nurodyti straipsniai žiniasklaidoje, kurie pateikia informaciją vienu formatu, po to jis pakeičiamas kitu ir staiga paaiškėja, kad istorija - visai kita. Manau, kad mokinius būtina mokyti atskirti propagandą", - sakė pedagogas.

Jis aiškino, kad moksleiviai sužinojo, jog vienu šaltiniu pasitikėti negalima - būtina kruopščiai tikrinti faktus ir informaciją rinkti bent iš kelių žiniasklaidos priemonių.

Naudinga patirtis

Reklamos, vaidybiniai filmai, reportažai - tokius darbus pristatė mokiniai. Klaipėdos "Aitvaro" gimnazijos moksleivės Julija ir Ksenija dėstė, kad šio projekto metu kūrė trumpametražius filmus.

"Svarbu kalbėti apie savo jausmus ir emocijas. Jas savo kūrinyje ir perteikėme", - įspūdžiais dalijosi merginos.

Projekto koordinatorė Dovilė Alėbaitė pasakojo, kad pagrindiniai regionai, kuriuose mokiniai įsitraukia į projektą, išlieka didieji miestai. Juose vyrauja etninė gyventojų įvairovė.

"Projekto veiklose dalyvauja apie 15 mokyklų ir 30 mokinių iš kiekvienos jų. <...> Jo pagrindinė mintis - ugdyti audiovizualinį raštingumą. Labai mažai apie juos kalba mokyklose. Siekiame mokiniams suteikti galimybę pažinti judančių vaizdų kalbą", - kalbėjo ji.

"Džiaugiamės, kad įsijungė daug bendruomenių. Mes diegiame supratimą, kad nesvarbu, kokios tautybės esame, mes - viena šalis ir vienas kitą gerbiame. Mums pavyko tai padaryti", - džiaugėsi Klaipėdos "Aitvaro" gimnazijos mokytoja Daiva Rudienė ir pabrėžė, kad mokiniai itin domėjosi projektu, o spindinčios mokinių akys - gerokai vertingesnės už prizus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder