Miškininkai nori Savivaldybės pagalbos

Miškininkai nori Savivaldybės pagalbos

Šiukšlės, alkoholio vartojimas ir benamiai - didžiausios Klaipėdos miškų piktžaizdės. Miškininkai tvirtina, kad be Savivaldybės pagalbos jų neįveiks.

Vakar Kretingos miškų urėdijos miškų urėdo pavaduotojas Linas Žarnauskas miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariams suteikė informacijos apie uostamiestyje vešinčius miškus ir padėtį juose.

Teigiama, kad žemyninėje Klaipėdos miškų dalyje viena didžiausių problemų yra neregistruoti sklypai. Ir nors dokumentacija esanti parengta, tačiau mokestis už registraciją nesumokėtas.

Miškininkai taip pat nesugeba suvaldyti šiukšlinančių gyventojų ir teigė vis atrandantys benamių suręstų būstų.

"Jiems juk reikia kažkur glaustis. Tad jų namais neretai tampa miškas, į kurį jie atsitempia visokių rakandų, kartais net ir šaldytuvą. Įsirengus būstus jiems tenka "įsivesti" ir šildymą - susikuria laužą, vartoja alkoholį", - sakė L. Žarnauskas ir pridūrė, kad didelių alkoholio mėgėjų yra ir tarp Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo "gyventojų". Jų dažniausiai lankomose miško vietelėse miškininkai kartais atranda dešimtimis tuščių stipriųjų gėrimų butelių.

Miškininkas apgailestavo, kad miestiečiai vis dar linkę niokoti rekreacinę įrangą. Šių metų pradžioje miškininkai šalia Mumlaukio ežero bei Girulių miške pastatė naujų suoliukų, stalų, tačiau daugumą jų šiandien neva jau reikia tvarkyti.

Praėjusiais metais Kretingos miškų urėdija tapo atsakinga ir už Smiltynės miškus, tačiau ten įstaiga negavo administracinių patalpų. Taigi, urėdija žada įsikurti garaže, kuriame bus bandoma sutalpinti gaisrinės automobilį, du visureigius, budinčiųjų gaisrininkų komandą.

"Dar viena problema - mums tenka kaskart mokėti už keltą. Kai vasarą "užsikiša" keltas ir jei, neduok Dieve, kils gaisras, miškininkai turės laukti eilėje kartu su kitais poilsiautojais", - toliau vardijo L. Žarnauskas.

Gaisrams kilti palankiu laikotarpiu Klaipėdos girininkijoje budi didelio pravažumo automobilis su priešgaisrine įranga. Šiandien visa teritorija stebima vaizdo kameromis. Iš viso urėdijoje yra 7 kameros, 2 priešgaisriniai postai, nuolat budi gaisrininkai.

Tačiau savaitgaliais ir šventinėmis dienomis Smiltynėje didelių poilsiautojų srautų vasarą saugumu rūpinasi gana nedidelė priešgaisrinė komanda, o iš miškų pareigūnų - vos vienas atsakingas budėtojas.

Kaip ir žemyninėje miškų dalyje, taip ir čia problema yra šiukšlės. Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai pasiūlė Smiltynėje pastatyti taromatus.

L. Žarnauskas sako, jog miškininkams ir Savivaldybei reiktų suvienyti jėgas ir Klaipėdos miškuose kartu rengti reidus.

Informacija

Šiandien Klaipėdos mieste yra 1 807 ha valstybinės reikšmės miškų. Žemyninėje dalyje veši 1 156 ha miškų, o Smiltynėje - 661 ha.
Klaipėdos miškai priklauso antrajai miškų grupei - tiesioginė ūkinė veikla juose ribojama. Mišką kirsti čia leidžiama tik nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 15 d.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder