Susirinkę dvi dešimtys melnragiškių svarstė jų bendruomenei svarbius klausimus. Be daugeliui bendruomenių įprastų klausimų apie talkas, šiukšlių surinkimą, suoliukus, šiukšliadėžes ir medžių genėjimą, kalbėta ir apie sporto salės, kurioje daug metų treniravosi badmintonininkai, ir bendruomenės namų pastato likimą. Taip pat buvo svarstoma, ar pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su uostu.
Melnragės gyventojų bendruomenės pirmininkas Ramūnas Kapušinskas pasakojo, kad buvo rinkti parašai, kad būtų vykdoma bendruomenės namų rekonstrukcija ir stogo remontas, tačiau Savivaldybė esą atsisakė tai daryti, nes pastatą numatoma rekonstruoti 2018-2019 m. Bendruomenės nariai teigė pageidaujantys, kad jiems būtų skirtos patalpos buvusiose Melnragės ambulatorijos patalpose.
Daug triukšmo kilo kalbant apie santykius su uostu.
"Dėl SGD terminalo plėtros naikinama sporto salė. Gegužę miesto Taryba nusprendė salę atiduoti valstybės reikmėms, tačiau į šio klausimo svarstymą mes nebuvome pakviesti ir mūsų nuomonė nebuvo išgirsta", - kalbėjo R. Kapušinskas ir pridūrė, kad miestas gaus piniginę kompensaciją, o salėje sportavusieji galės naudotis kitomis erdvėmis, tačiau melnragiškiai esą taip pat nori turėti vietą sportuoti. - Prašome, kad būtų grąžinta sporto salė ir būtų įrengti lauko sporto treniruokliai, tinklinio, krepšinio ir kitų sporto šakų aikštelės, nes norintys aktyviai laisvalaikį leisti žmonės neturi tam vietos."
Bendruomenės pirmininkas aiškino, kad salė, kurioje daug metų treniravosi badmintonininkai, kažkada buvo įrengta specialiai melnragiškių ir šiaurinės miesto dalies gyventojų poreikiams.
Melnragiškiai įtariai žiūrėjo ir į iš uosto gautą bendradarbiavimo sutartį. Pasak R. Kapušinsko, susidaro įspūdis, kad jei gyventojai pasirašys sutartį, jie tarsi pritars uosto plėtrai.
"Pirmas punktas sako, kad abi šalys susitaria tarpusavyje bendradarbiauti plėtojant bei vystant šiaurinėje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto dalyje išorinio giliavandenio uosto koncepciją. Vien paskaičius kilo noras nepasirašyti", - sakė melnragiškis.
Bendruomenės pirmininkas perspėjo, kad jeigu gyventojai atsisakys pasirašyti tokią sutartį, vėliau tai gali būti traktuojama kaip nenoras bendrauti. Vis dėlto balsuodami melnragiškiai vienbalsiai nusprendė, kad jokios sutarties bendruomenė su uostu pasirašyti nenori.
Anksčiau viešai buvo minėta, kad įgyvendinant maksimalų uosto plėtros variantą ir statant giliavandenį uostą dalies Melnragės gyventojų žemė ir pastatai turės būti paimti visuomenės poreikiams. Tačiau Uosto direkcija taip pat yra ne kartą sakiusi, kad tiems žmonėms turės būti sudaromos tokios pačios gyvenimo sąlygos, kokias jie turi dabar.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad sprendimą dėl sporto salės perdavimo priėmė miesto Taryba ir kalbėti apie tą sprendimą jau yra kiek vėlu. Tačiau, mero nuomone, galėtų vykti diskusija platesniame kontekste kalbantis apie tai, kokiomis priemonėmis melnragiškiams būtų atlyginama už patiriamus sunkumus.
"Manau, kad vien turbožiedas pirmiausia įrengiamas dėl to, kad jiems pagerėtų situacija. Kiekviena bendruomenė gali reikšti savo lūkesčius, tačiau ne visuomet yra galimybių viską įgyvendinti. Sprendimas, kuriam pritarė miesto Taryba, jau yra nekvestionuotinas, bet kaip dar galima bendruomenę nuraminti, rezervų dar yra. Turime užtikrinti gyventojų gerovę, pats esu pasiruošęs būti tarpininku dėl to derantis", - kalbėjo V. Grubliauskas.
Jis pabrėžė, kad miestas savo poziciją dėl uosto plėtros išsakys liepą vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje, kuris praktiškai bus skirtas miesto bendrojo plano parengimo monitoringui ir sąlyčiui su keturiomis uosto plėtros alternatyvomis.
"Kiek man žinoma iš medžiagos, kurią mačiau ir nagrinėjau, melnragiškių interesais yra rūpinamasi ir jiems atstovaujama", - patikino V. Grubliauskas.
Rašyti komentarą