Kultūros magistrai norėtų į Klaipėdą pritraukti jaunimo

Kultūros magistrai norėtų į Klaipėdą pritraukti jaunimo

Šiandien minint miesto 765-ojo gimtadienio šventę Klaipėdos piliavietėje įvyko iškilminga kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija. Šiemet už ypatingus nuopelnus kultūros srityje vardiniai aukso žiedai su deimantu įteikti trims kūrėjams - aktoriui pedagogui Dariui Meškauskui, kompozitoriui, pedagogui Remigijui Šileikai ir dailininkui-keramikui Isroildžonui Baroti.

Šiemet specialiai Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisijai teko užduotis išrinkti tris labiausiai nusipelniusius menininkus iš penkių pasiūlytų.

Klaipėdos dramos teatro vadovo Tomo Juočio pasiūlytas D. Meškauskas džiaugėsi, jog šie metai, kalbant apie apdovanojimus, jam kaip niekad derlingi.

"Taip jau sutapo, kad šiemet gavau "Padėkos kaukę", "Auksinį scenos kryžių", taip pat buvau pretendentas tapti Nacionalinės premijos laureatu. O dabar tapau Klaipėdos kultūros magistru. Regis, niekada nesiekiau apdovanojimų - dariau tai, kas man atrodė įdomu ir reikalinga. Vis dėlto šis apdovanojimas mane dar labiau įkvėps "sirgti" už Klaipėdą", - teigė Vilniuje gimęs, augęs, tačiau jau daug metų Klaipėdoje gyvenantis aktorius.

Pašnekovas įsitikinęs, jog jo kūrybinės veiklos tempas po apdovanojimų lietaus pernelyg nesikeis. Tačiau pašnekovas neprieštarautų, jei kultūros magistro titulas suteiktų ir tam tikrų pareigų miesto labui.

"Juk šis titulas nėra tik apdovanojimas. Tai - ir atsakomybė", - įsitikinęs jis.

Gimtadienio proga miestui D. Meškauskas palinkėjo kuo daugiau investuoti į save: puoselėti architektūrą, skirti daugiau pinigų kultūriniams ir ne tik objektams, ir taip į Klaipėdą pritraukti daugiau jaunimo.

R. Šileika teigė tikrai nesitikėjęs tapsiantis kultūros magistru, tačiau šis apdovanojimas jam yra didelė garbė bei įvertinimas už nuveiktus darbus.

"Sulaukiau skambučio iš muzikologės profesorės Daivos Kšanienės, kuri pasakė teiksianti paraišką, kad aš šiemet tapčiau kultūros magistru. Džiugu, kad komisija nusprendė, jog esu vertas juo tapti", - kalbėjo kompozitorius.

Kaip reikšmingiausius savo nuveiktus darbus jis įvardijo parašytus kūrinius, kurie dažnai buvo atliekami Lietuvoje ir užsienyje, aktyvų pedagoginį darbą. Taip pat priminė, jog, vadovaujant Lietuvos kompozitorių sąjungos Klaipėdos skyriui, organizavo festivalį "Marių klavyrai" bei išleido metodinio mokymo knygų. R. Šileika ir ateityje dar turi nemažai kūrybinių užmojų.

Kitus menininkus jis ragino neburbėti, o, atvirkščiai, kantriai dirbti savo darbą, tikėti tuo, ką darai, pasitenkinti kukliu menininko atlyginimu - vieną dieną būsi pastebėtas ir įvertintas.

Už Klaipėdos taikomojo meno reprezentaciją Lietuvoje ir užsienyje bei 25 metų vadovavimą galerijai magistro žiedu apdovanotas I. Baroti taip pat teigė, kad šis apdovanojimas jam buvo tikra staigmena.

"Labai dėl to džiaugiuosi, kadangi Klaipėdoje tai yra aukščiausias menininkų apdovanojimas", - mintimis dalinosi naujasis kultūros magistras.

Dailininkas ir keramikas "Vakarų ekspresui" sakė, kad gyvenime niekuomet nesiekė apdovanojimų. Visa jo kūrybinė veikla rėmėsi į meilę ir patriotizmą Klaipėdai, nors pats yra kilęs iš Tadžikijos.

"Jau daug metų gyvenu Klaipėdoje, ir dėl to noriu savaip prisidėti prie miesto kultūrinio gyvenimo", - įsitikinęs I. Baroti.

Vienas iš pagrindinių menininko, Baroti galerijos įkūrėjo, tikslų - į uostamiestį privilioti daugiau jaunimo.

"Galerijoje savo darbus eksponuoti kviečiame Klaipėdos studentus, moksleivius ar jaunuolius iš kitų miestų. Tikimės, kad galbūt tai padės jiems susipažinti su Klaipėda, pamilti ją, kurti šiame mieste arba tiesiog iš jos neišvažiuoti", - mintimis dalinosi kūrėjas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder