Praėjusių metų birželio pabaigoje į išankstinį referendumą dėl Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo atvykęs A. Ignatjevas panoro ne tik išreikšti savo valią, bet ir įsitikinti, jog supranta referendumo balsavimo tvarką ir klausimus.
Klaipėdietis tvirtino komisijos narių nusprendęs pasiteirauti, kurioms partijoms šie priklausantys, nes esą to nebuvo nurodyta jų kortelėse. Balsuotojas taip pat panoro sužinoti, kodėl vienu atsakymu atsakoma į tris referendumo klausimus, ir patikslinti, ar balsavimo metu nevyksta agitacija.
Rinkimų komisijos nariams žmogus nepasirodė geranoriškas, tad Viešosios policijos skyriaus tyrėja A. Ignatjevui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, kuriame vyras buvo apkaltintas viešosios tvarkos pažeidimu. Esą komisijos narių buvo įkyriai klausinėjama apie rinkimus ir jų priklausomybę partijoms.
Nurodoma, kad A. Ignatjevas domėjosi, kodėl balsavimo vietoje nedalijamas alus ir skalbimo milteliai, kodėl referendumo klausimai sudėtingi bei nesuprantami.
Vyrui buvo skirta 100 litų siekianti bauda.
Vis dėlto balsuotojas nesutiko geranoriškai mokėti skirtos baudos: jis pareigūnų surašytą dokumentą apskundė Klaipėdos miesto apylinkės teismui. A. Ignatjevo argumentai pasirodė įtikinami, tad Klaipėdos miesto pirmojo policijos komisariato priimtas nutarimas buvo panaikintas.
Lengvai nenorėjo pasiduoti ir Viešosios policijos skyriaus pareigūnai, tad šį teismo priimtą nutarimą apskundė, teigdami, jog komisijos nariai į A. Ignatjevo klausimus atsakinėjo ir elgėsi etiškai. Esą taip pat turėtų elgtis ir atėję balsuoti žmonės. Akcentuota, jog kaltinamasis balsavimo vietoje kėlė balsą, nepagarbiai ir neprognozuojamai elgėsi.
Vis dėlto šie pareigūnų teiginiai teismo neįtikino, tad apeliacinis skundas neskundžiama nutartimi buvo atmestas.
Teismo sprendimu buvo patenkintas ir pats A. Ignatjevas.
"Visuomenė tikrai gali uždavinėti klausimus per rinkimus ir klausti, kas tik jiems aktualu", - tvirtino savo tiesą pasiekęs vyriškis.
Rašyti komentarą