Pasak ugniagesių vado, susitikime su klaipėdiečiais buvo apžvelgti praėjusių metų darbo rezultatai bei aptarti šių metų tikslai.
"Klaipėdos apskrityje rezultatai - ganėtinai geri. Klaipėdiečiai yra tarp lyderių, pasiekė gerų rezultatų mažinant žmonių žūtis gaisruose, nes net ir vienas žmogus, žuvęs gaisre, yra daug", - kalbėjo R. Baniulis.
Pasak Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pulkininko Gedemino Karaliaus, per 2013 m. apskrityje gaisruose žuvo 5 žmonės, Klaipėdoje - tik 1.
"Šis pasiekimas ir įvertinimas yra reikšmingas ne tik vadovams, bet ir visai valdybai, joje dirbantiems žmonėms", - sakė G. Karalius.
Vis dėlto pokalbininkai pažymėjo, jog yra problemų, kurias gana sudėtinga spręsti. Viena jų - benamiai asmenys, apleistuose pastatuose ar kitose vietose kūrenantys ugnį, norėdami sušilti. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai, anot G. Karaliaus, kartu su savivaldybės administracijos darbuotojais, policijos pareigūnais važinėja ieškodami tokių asmenų ir kalba su jais apie pavojų jų pačių gyvybei, aplinkinių saugumui. Pasak pareigūnų, tokių tikrinimų metu Klaipėdoje bendraujama su apie 50 nuolatinės gyvenamos vietos neturinčių žmonių.
"Pamatę mūsų uniformas iškart nori bėgti, bet mes nesiekiam jiems uždrausti kur nors apsistoti, mes tik norim žinoti, kur jie nakvoja, kad kilus gaisrui žinotume, kur ieškoti žmogaus", - sakė G. Karalius.
Pokalbininkai atkreipė dėmesį į kitą problemą, kuri tampa vis aktualesnė - vieni gyvenantys garbaus amžiaus žmonės.
"Daug jaunų žmonių išvyksta į užsienį, o artimieji, kuriems darosi sunku savimi pasirūpinti, lieka vieni. Buvo viena žūtis, kai senutė norėjo pasišildyti valgį, bet jai pasidarė bloga, ji krito ant viryklės, užsidegė drabužiai", - apie skaudų atvejį pasakojo G. Karalius.
Anot pareigūnų, bandoma ieškoti išeities, kaip padėti tokiems žmonėms, kad jie būtų saugesni. Iš dalies galėtų praversti ir gausesnės ugniagesių gretos.
"Dažnai važiuojame ir į pagalbą policijai, medikams, bet yra problema, kad trūksta jaunų, sveikų, sportiškų vaikinų, kurie norėtų ateiti pas mus dirbti. Nors mumis, ugniagesiais, visuomenė labiausiai pasitiki, o ugniagesių mokykloje sąlygos yra geros, bet pritraukti jaunimą į tarnybą Klaipėdoje yra gana sunku", - apgailestavo R. Baniulis ir G. Karalius.
Ugniagesių atstovai taip pat priminė, jog gyventojai, pastebėję ugnį ar dūmus bute ar name, pirmiausia paskambintų bendruoju pagalbos telefonu 112, o tik po to gelbėtų daiktus.
"Pirmosios 10 minučių yra itin svarbios. Skambutis užtruks apie minutę, bet mes jau galėsime iškart reaguoti", - pabrėžė R. Baniulis.
Rašyti komentarą