Antradienį Klaipėdos miesto Kontrolės komiteto posėdyje buvo skaičiuojama, kiek ir kokioms įmonėms Savivaldybė išleido lėšų dėl socialinių paslaugų pirkimo.
„Tai yra informacijos pateikimas ir taip pat kontrolės ir audito tarnyba yra numačiusi patikrinimą, kaip buvo naudojamos savivaldybės lėšos, pervestos šioms įmonėms“, - apie tai, kodėl reikėtų svarstyti šį klausimą, komitete sakė miesto tarybos narė Ligita Girskienė.
Ji teigė, kad šį klausimą nusprendė įtraukti į darbotvarkę, kadangi iš jos gautos informacijos, matyti, kad daliai įmonių, teikiančių socialines paslaugas, buvo pervestos nemažos sumos, jai kilo klausimų, kodėl metų metus šmėžuoja tos pačios įstaigos.
L. Girskienė sakė, kad šiuo klausimu itin susirūpino pastarosiomis dienomis kilus skandalui globos namuose „Klaipėdos hospisas“.
„Yra pradėti ikiteisminiai tyrimai prokuratūroje ir kitose institucijose dėl tam tikrų dalykų ir, kiek žinau, Savivaldybės administracija pavedė atlikti tyrimą dėl Europos Sąjungos lėšų panaudojimo, kas liečia „Klaipėdos hospisą“ ir Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centrą“, - kalbėjo politikė.
L. Girskienė pažymėjo, kad dalis įstaigų jau 5-erius metus teikia socialines paslaugas.
„Išties, susidariusi tokia situacija <...>, kad tos pačios įmonės nuo 2015 iki 2020 metų, taigi iš viso 5 metus, vien tik jos ir teikė Savivaldybei socialines paslaugas“, - sakė L. Girskienė.
Tiesa, L. Girskienė vėliau pažymėjo, kad „Klaipėdos hospisas“ lėšų iš Klaipėdos miesto savivaldybės nebuvo gavęs.
Komitete buvo paviešintas Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio atsakymas L. Girskienei. Jame teigiama, kad Klaipėdos miesto savivaldybė viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka perka paslaugas iš VšĮ „Ori senatvė“ ir UAB „Salumeda“.
Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius paaiškino, kad susidarė tokia situaciją. Anot jo, paslaugų tiekėjų ratas – itin minimalus.
„Nėra rinkoje tiek daug tokių paslaugų teikėjų kaip norėtume. Visos šios paslaugos buvo pirktos konkursų būdu, daromi viešieji pirkimai ir tokiu būdu atrinkti tie paslaugos tiekėjai“, - sakė D. Petrolevičius
Jis taip pat akcentavo, kad nėra apribojamos nė vienos socialines paslaugas teikiančios įmonės galimybės dalyvauti Savivaldybės skelbiamuose konkursuose.
„Pirkimas iš nevyriausybinio sektoriaus paslaugų yra numatytas vietos savivaldos įstatyme. Kadangi mūsų biudžetinės įstaigos, tos, kurios teikia globą namuose, jau yra pakankamai didelės, ir vadybiškai nebuvo galimybių jų patalpų ir etatų plėsti, buvo pasirinktas net anksčiau nei 2015 metais pirkimas“, - sakė Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Ji pastebėjo, kad Všį „Ori senatvė“ teikiamos paslaugos visiškai nėra susijusios su „Klaipėdos hospisu“, o paslaugos yra perkamos pagal viešojo pirkimo procedūrą, komisija vertina pasiūlytas kainas.
„Tokiu būdu į paslaugų tiekėjus atėjo ir UAB „Salumeda“. Tai, kad ji yra uždaroji akcinė bendrovė, mums neleido jų atmesti. Jie turi būti vertinami. Ir tuo metu jie pasiūlė, nors ir nedaug, bet mažesnę kainą ir todėl pasirinkti kaip paslaugų tiekėjai. Paslaugas jie teikė keliais metais, o kai sutartis ėjo į pabaigą, mes paklausėme, ar jie dalyvaus kitame etape <...>, tai buvo skelbiamas vėl konkursas“, - sakė A. Liesytė.
Be to, ji atkreipė dėmesį, kad socialinių paslaugų tiekėjai nėra pelną uždirbančios įstaigos.
Klaipėdos miesto savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė teigė, kad dėl socialines paslaugas teikiančių įmonių bus atliktas auditas, bus aiškinamasi, kaip buvo pervestos lėšos panaudotos, kokia priežiūra buvo vykdoma.
Tad ji nesiūlė daryti atskirto audito. D. Čeporiūtė teigė, kad atlikto patikrinimo rezultatai bus paskelbti atlikto audito.
Rašyti komentarą