Pagal pateiktus prašymus leidimams šiais ir praėjusiais metais dominavo ukrainiečiai, baltarusiai ir rusai. Metais anksčiau arti sąrašo viršaus buvo moldovai. Tačiau Klaipėdos teritorinė darbo birža konkretaus dirbančių užsieniečių skaičiaus įvardyti negali, kadangi tokių duomenų neturi. Dėl šios priežasties remiasi Migracijos departamento pateikiamais duomenimis.
Visgi Darbo išteklių skyriaus vedėjas Egidijus Palevičius Trišalei tarybai teigė, jog užsieniečių skaičius Klaipėdos apskrityje artėja prie 8 tūkstančių.
Jis pridėjo, jog anksčiau kai kurios įmonės gudraudavo ir užsieniečiams mokėdavo mažesnius atlyginimus nei lietuviams. Tačiau situacija nuolatos stebima - tikrinama įmonių buhalterija. Kilus įtarimams, įspėjamos atitinkamos institucijos.
Klaipėdos trišalės tarybos narys, "Švyturio" alaus daryklos profesinės sąjungos atstovas Raimondas Tamošauskas pabrėžė, jo manymu, absurdišką situaciją dėl tolimųjų reisų vairuotojų.
"Jie siunčiami dirbti į užsienį po praleistos vienos dienos Lietuvoje. Tai yra įstatymo pažeidimas. Jie nedirba Lietuvoje. O skaičiai didėja. Čia beveik viso transporto sektoriaus vairuotojai persirengia, gauna parašus ir kitą dieną dirba Vakarų Europoje", - tikino R. Tamošauskas.
Klaipėdos teritorinė darbo birža daugiausiai prašymų įdarbinti užsieniečius buvo sulaukusi 2016 metais - 3 061. Tai paskatino teisės aktų pakeitimus, dėl kurių tam tikrų profesijų atstovams leidimų gauti nebereikia. Norint įdarbinti užsienietį pakanka turėti reikiamus migracijos dokumentus - vizą arba leidimą gyventi šalyje. Po pasikeitimų praėjusiais metais prašymų buvo sulaukta beveik 5 kartus mažiau - 668.
Kokia apskritai darbo situacija Klaipėdos apskrityje? Didžiausias nedarbas išlieka Šilutėje, o štai geriausia situacija - Kretingoje. Ten nedarbas - iki 8 proc. Remiantis darbdavių apklausos prognozėmis, šiemet apskrityje turėtų būti apie 30 tūkst. laisvų darbo vietų. Panašus skaičius buvo pernai ir užpernai.
Rašyti komentarą