Keturis mėnesius iki gruodžio pradžios Lietuvos karių saugotas Pasaulio maisto programos laivas „MSM Douro” nuplaukė 7295 jūrmylių (13 510 km) atstumą ir pristatė Somalio žmonėms 20950 metrinių tonų humanitarinio krovinių, kurių didžioji dalis buvo maisto produktai - kruopos, miltai, aliejus ir kiti.
Laivui „MSM Douro“ stovint Mombasa (Kenija) uoste, keletas Lietuvos karių aplankė šio miesto našlaičių vaikų namus ir už karių surinktas lėšas atvežė vaikams žaislų ir skanėstų. Tarnybą tarptautinėje operacijoje baigusiai grupei vadovavo Karinių jūrų pajėgų karininkas kapitonas leitenantas Mindaugas Žukas.
Ceremonijos metu taip pat bus išlydima naujoji 16 karių Autonominė laivų apsaugos grupė, sudaryta Karinių jūrų pajėgų karių pagrindu. Lietuvos kariai į šioje operacijoje dalyvaus iki 2016 metų balandžio ir vykdys tas pačias Pasaulio maisto programos laivo apsaugos užduotis, kaip ir ankstesnioji grupė. Naujajai grupei vadovauja Karinių jūrų pajėgų karininkas vyr. ltn. Justinas Žukauskas.
Šios Autonominės laivų apsaugos grupės kariai į tarptautinę operaciją buvo atrinkti savanoriškumo principu dar 2014 m. pabaigoje ir beveik metus buvo specialiai rengiami bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Sausumos, Specialiųjų operacijų pajėgomis, Jungtiniu štabu ir Karo medicinos tarnyba.
Ceremonijoje Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus, Jungtinio štabo ir Karo medicinos tarnybos atstovai, karių artimieji.
Apie operaciją „Atalanta“:
Lietuva Europos Sąjungos vadovaujamai operacijai ATALANTA Autonominės laivų apsaugos grupę skirs trečią kartą. Pirmoji Autonominė laivų apsaugos grupė, suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu, operacijoje dalyvavo 2013 m., antroji grupė, suformuota Karinių jūrų pajėgų karių pagrindu operacijoje dalyvavo 2015 m. rugpjūtį-gruodį.
Pagrindinė Lietuvos karių užduotis – užkirsti kelią, atgrasyti ir sužlugdyti galimus piratų ir ginkluotų plėšimų išpuoliuos prieš humanitarinės pagalbos laivą. Vykdydami misiją ALAG kariai ne tik bendradarbiaus su kitais šioje ES operacijoje dalyvaujančiais kitų šalių kariais, bet ir palaikys glaudžius ryšius su saugomo civilinio laivo įgula.
Dalyvaudama šioje operacijoje Lietuva prisideda prie ES kovos su piratavimu, taip siekiant mažinti piratų daromus nuostolius ES valstybių ir kitų valstybių laivams.
Rašyti komentarą