Klaipėdiečiams seniūnaičiai neegzistuoja

Klaipėdiečiams seniūnaičiai neegzistuoja

Klaipėdos miesto savivaldybės, profsąjungų ir darbdavių trišalė taryba išklausė vietos bendruomenių atstovų priekaištus dėl lėtai vykdomų viešųjų pirkimų, patalpų susirinkimams stygiaus ir nepakankamo visuomenės informavimo apie seniūnaičius bei jų atliekamas funkcijas.

"Mūsų bendruomenė ne tik teikė paraiškas lėšoms gauti, bet ir savo iniciatyva ieškojo rėmėjų Sąjūdžio parko tvarkymui. Suradome vieną, jis sutiko skirti apie 30 tūkst. litų. Išsiuntėme informaciją į savivaldybės administraciją ir jokio atsakymo negavome.

Iš valdininkų nuolat nesulaukiame atsakymų. Nėra asmens, kuris koordinuotų veiklą. Nežinome, į ką kreiptis. Turime kreiptis tai į vieną, tai į kitą savivaldybės darbuotoją, ir galiausiai lieka neaišku, kas yra atsakingas", - sakė Marių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Ligita Girskienė.

[CITATA]

Danės bendruomenės pirmininkė Jurgita Činauskaitė-Cetiner piktinosi tuo, jog savivaldybė tinkamai nesupažindino visuomenės su seniūnaičių vykdomomis užduotimis.

"Dauguma nežino nei kas tas seniūnaitis, nei kokios jo funkcijos. Galvoja, kad seniūnaitis valdo ir pasisavina kažkokius pinigus, kad gauna algą ir panašiai", - sakė ji.

"Draugystės" seniūnaitis Arnoldas Bučys pateikė nemažai konkrečių pavyzdžių, kuomet ne tik žmonės, bet ir valdžios institucijos nieko nėra girdėjusios apie seniūnaičius.

"Praeitą savaitę teiravomės policijos dėl renginių, o jie teigia pirmąsyk girdį apie bendruomenes. Klausia, ar mes ruošiamės rinkimams, ar dar kažkam. Netiki, kad atsiranda besirūpinančių žmonių, bandančių rengti susirinkimus ir taip toliau.

Neseniai baigėsi mūsų bendruomenės organizuotas krepšinio turnyras. Bendraudamas su žmonėmis pastebėjau, kad daugelis nėra girdėję apie jokius seniūnaičius ir bendruomenes. Neužtenka parašyti žinutę laikraštyje, kad renkami seniūnaičiai. Viešinimo visiškai nėra. Smulkus verslas irgi nieko nežino, nors egzistuojame jau dvejus metus. Pernai pastatėme palapinę, kreipėmės, kad duotų bent minimaliai elektros muzikai groti, o jie atsako nežinantys, kas mes tokie", - pasakojo A. Bučys.

Trišalės tarybos narė, Klaipėdos pramonininkų asociacijos vykdomoji direktorė Jolanta Braukylienė siūlė į viską pažvelgti paprasto gyventojo akimis.

"Kam man, kaip gyventojui, reikalingas seniūnaitis ir kam reikia apsikrauti galvą tuo, ką jis ten veikia? Man jis reikalingas tada, kai yra problema. Geriausias jūsų veiklos viešinimas yra jūsų darbai. Kaip jūs pasieksite kiekvieną gyventoją, tai jau jūsų kompetencijos klausimas. Jei jau viešintis, siūlau eiti pas žmones į jų namus, rašyti į jų skelbimų lentas. Žingsnelis po žingsnelio bendruomenės stiprės", - teigė J. Braukylienė.

Kitas trišalės tarybos narys, Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas Aras Mileška, išreiškė nuomonę, jog problemų būtų žymiai mažiau, jei seniūnaičiai pasižymėtų didesne kompetencija. Jis pasiūlė įvesti privalomus seniūnaičių mokymus.

"Visuomeniniais pagrindais dirbančių žmonių mokymai vyksta nuolatos. Pavyzdžiui, savanorystės linijose dirbantys žmonės nuolat dalyvauja apmokymuose", - argumentavo darbdavių vadovas.

Trišalės tarybos pirmininkas Saulius Budinas susirinkusiems bendruomenių atstovams pažadėjo, kad kreipsis į savivaldybės administraciją dėl seniūnaičių mokymų, patalpų suteikimo ir dėl asmens, atsakingo už darbą su bendruomenėmis, paskyrimo savivaldybėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder