G. Čepo teigimu, tiek Vilniuje, tiek Kaune ši iniciatyva buvo sėkmingai realizuota, tad vaikai kaip pridera gali džiaugtis žiemos pramogomis. O štai mažamečiams klaipėdiečiams čiuožinėti tenka kone ant sušalusios žolės.
Reikia aprašo?
Anot G. Čepo, iniciatyvą paremti žadėjo ir "Klaipėdos vanduo" - įmonė, tikėtina, būtų dykai tiekusi vandenį čiuožykloms išpilti.
"Savivaldybei pateikėme pasiūlymą, kad savo lėšomis norime įrengti nemokamas čiuožyklas gausaus vaikų susibūrimo vietose - ant Simonaitytės kalno ir šalia Vasaros estrados. Čia aptvertume ir pavojingas vietas šalia gatvės. Nors mums reikia tik Savivaldybės leidimo, susidūrėme su sudėtingai veikiančiu biurokratiniu aparatu", - apgailestavo G. Čepas.
Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Michailovo, sveikuoliškai iniciatyvai kelią užkerta tai, jog nėra aprašo, kaip taisyklingai įrengti čiuožyklą.
"Sunku įsivaizduoti, ar vandenį tiesiog pilti ant žemės? O galbūt reiktų įrengti neaukštus bortelius? Juk vanduo kažkur subėga. Norint įrengti čiuožinėjimo kalniukus, reiktų atkreipti dėmesį, ar nėra aplink medžių, suoliukų, į kurią pusę vaikai nuo kalniuko čiuoš", - komentavo valdininkas ir pateikė pavyzdį, jog, važiuojant nuo I. Simonaitytės kalno, yra trys saugūs keliai, o ketvirtas veda į gatvę.
Savivaldybė esą pritaria šiai idėjai ir tikina, kad mieste išties trūksta čiuožyklų, tačiau taip pat pripažįsta, jog kol kas miestas tokiam projektui nėra pasiruošęs. Matyt, šiemet teks sukurti aprašą, o idėją realizuoti tik kitąmet.
Idėją mieste įrengti vietų pačiuožinėti sveikina ir miesto meras Vytautas Grubliauskas: "Aš šimtu procentų esu įsitikinęs, jog kuo daugiau tokių iniciatyvų atsiras, tuo labiau mes tapsime sveikesni ir žvalesni." Būtinybė sukurti čiuožyklų aprašus jam pasirodė keistoka: "Juk tiek tos žiemos teturime..."
Idėjos sumanytojams meras vis dėlto siūlė nepamiršti lietuvių liaudies patarlės: "Roges ruošk vasarą, o ratus žiemą."
"Taigi, manau, turėtume naudotis tuo, ką jau turime - ant Trinyčių tvenkinio ir Mumlaukio ežero įkurtomis čiuožyklomis. O galbūt ir pietinėje miesto dalyje yra užšalusių tvenkinukų", - sakė meras ir pridūrė, jog čiuožyklų ir ledo kalnelių įrengimą turėtų labiau inicijuoti ir daugiabučių namų administratoriai.
Palangoje kitaip
Tuo metu Palangos savivaldybė dar praėjusį penktadienį išplatino pranešimą, kad Birutės parke iki pat 23 val. laukiami tiek mėgstantys čiuožinėti pačiūžomis, tiek ir mažieji ar jaunimas su rogėmis. Nors užšalę parko tvenkiniai jau kurį laiką vilioja pramogautojus, kokybiška, žiemos sporto mėgėjų poreikius atitinkančia čiuožykla Birutės parkas pasigirti negalėjo.
"Matėme, jog toks poreikis yra, todėl nusprendėme įrengti čiuožyklą, kurią prižiūrės mūsų darbuotojai", - pranešime cituotas Botanikos parko direktorius Valdas Pakusas.
Tad praėjusią savaitę senojo Birutės parko tvenkinio, esančio ties grafų Tiškevičių rūmais, ledą išbandė technika - parko darbuotojai intensyviai triūsė, kad čia galėtų rinktis čiuožinėjimo mėgėjai.
"Šąlant sniego nebuvo, tvenkinį padengė lygus ledas. Tad darbuotojams beliko nuvalyti sniegą ir pasirūpinti, kad pramogautojams čia būtų patogu", - sakė V. Pakusas.
Kad čiuožykla būtų patraukli pramogautojams, buvo apsispręsta šalia jos įrengti keletą suolų, pasirūpinta ir apšvietimu.
"Pastatėme du papildomus šviestuvus, nukreiptus būtent į ledą. Jie prijungti prie esamos parko apšvietimo sistemos", - kalbėjo direktorius.
Anot kurorto Savivaldybės, artimiausiu metu Palangoje pramogautojus pakvies dar viena čiuožykla - kurorto komunalininkai ją rengia Taikos g. esančioje aikštelėje.
Valyti - rizikinga?
Tiesa, kai kurie Klaipėdos politikai vakar ėmė spausti miesto tvarkytojus, kad šie labiau pagelbėtų žiemos pramogų ištroškusiems miestiečiams.
"Galėtumėte periodiškai nuvalyti ir Mumlaukio, ir Tauralaukio, ir kitų mieste esančių vandens telkinių ledą ", - Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorių Liudviką Dūdą vakar ragino miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila.
L. Dūda atkirto, kad tai itin rizikingas siūlymas. Pasak jo, praėjusią savaitę bandyta nuvalyti sniegą nuo Mumlaukio ežero, tačiau ledas ėmė braškėti.
"Mumlaukio ežerą valė nedidelis traktoriukas. Pasirodo - rizikinga. Mes negalime priversti valytojų rizikuoti savo gyvybėmis", - minėjo L. Dūda.
Direktorius svarstė, kad ir patys gyventojai ar seniūnaičiai galėtų surengti talkas ir nusivalyti vandens telkinius, ant kurių nori pramogauti.
"Prie Mumlaukio ežero pastatysime biotualetą ir atliekų konteinerį, nes dabar ten masiškai renkasi žiemos pramogų išsiilgę miestiečiai ir ten esančios šiukšlinės greitai prisipildo", - minėjo Miesto ūkio departamento vadovas.
Jis vylėsi, kad biotualetas prie ežero bus atvežtas dar šią savaitę.
Beje, pats A. Vaišvila prieš keletą metų vieno daugiabučio kieme esančioje krepšinio aikštelėje buvo įrengęs čiuožyklą.
"Manau, kad svarbiausia suformuoti iš sniego bortelius, čiuožyklą įrengti taip, kad ji netrukdytų automobiliams, būtų saugi, ir tikrai nereikia jokių aprašų ar reglamentų. Sveikas protas turi nugalėti", - išgirdęs apie G. Čepo istoriją sakė politikas.
PAVYZDYS. Palangos savivaldybė pati įrenginėja čiuožyklas - vieną ant senojo Birutės parko tvenkinio, kitą - Taikos g. esančioje aikštelėje. Palangos savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą