Kas po pandemijos prižiūrės vaikų sveikatą mokyklose?

Kas po pandemijos prižiūrės vaikų sveikatą mokyklose?

Švelninat karantiną vis dažniau pasigirsta kalbos, kad gali būti, jog kelioms savaitėms prieš mokslo metų pabaigą kai kurie šalies moksleiviai dar grįš į mokyklas.

Tiesa, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas šią savaitę paskelbė, kad Klaipėdoje mokslo metai pasibaigs nuotoliniu būdu.

Vis tik akivaizdu, kad karantinas tęsis ne amžinai ir tiek uostamiesčio, tiek visos šalies mokyklose vėl atsiras vaikų - jei ne šiais, tai galbūt kitais mokslo metais. Gali būti, kad po pandemijos bus itin padidintas dėmesys ugdymo įstaigas lankančių moksleivių sveikatai.

Tačiau ketvirtadienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje uostamiesčio tarybos narė Laima Juknienė atkreipė dėmesį į  mokyklose egzistuojančią opią problemą.

„Sveikatos priežiūros specialistai mokykose dirba tam tikras valandas. O ugdymo procesas paprastai organizuojamas 5 dienas. Kiek susiduriu, mano įstaigoje (L. Juknienė dirba mokytoja vienoje Klaipėdos gimnazijų – aut. past.) tas sveikatos specialistas būna 2 dienas nuo 8 iki 18 valandos su pietų pertrauka. O ką daryti kitas dienas? Tas procesas nėra pilnai užtikrinamas”, - kalbėjo L. Juknienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė paaiškino, kodėl kai kuriose ugdymo įstaigose susidaro tokia situacija.

„Etatai yra nustatyti pagal normatyvą, kaip yra skaičiuojama, priklauso nuo mokinių kiekio mokykloje. Sveikatos apsaugos ministras yra nurodęs tokį normatyvą, kad vienas etatas yra steigiamas 740 mokinių. Tai reiškia, kad jeigu mokykla tokio kiekio neturi, tai ir nėra to pilno etato. O jeigu yra mažesnis etatas, tai mažiau ir darbo valandų”, - sakė R. Perminienė.

Anot jos, atlyginimai, sumokami sveikatos priežiūros specialistams, yra finansuojami iš valstybės dotacijų, tad sveikatos apsaugos ministras dėl to ir nurodė tokius normatyvus.

Darbo laiką visuomenės sveikatos priežiūros specialistui nustato Visuomenės sveikatos biuras. Specialistų darbo planai turi būti suderinti ir su mokyklų vadovais.

Klaipėdos miesto tarybos narys Edmundas Kvederis atkreipė dėmesį, kad sveikatos priežiūros specialistas nėra medicinos darbuotojas.

„Jis yra pagalbininkas prevencijai mokyklos vadovui ir visai bendruomenei, kad būtų kuo sveikesnės ir geresnės sąlygos, pavyzdžiui, jis stebi valgyklos maitinimo racioną. Tėvai tikisi iš seno įpratimo, kad vaiką reikia pas jį nuvesti kaip pas daktarą ar felčerį, ar panašiai, tai jis (sveikatos priežiūros specialistas – aut. past.) negali duoti jokių vaistų. Ne ta funkcija. Tik dažnai maišoma”, - paaiškino E. Kvederis.

Dėl šios priežasties, teigė jis, nėra būtina, kad toks specialistas mokykloje būtų visą laiką.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder