Kas gali padėti "sunkiems" vaikams?

Kas gali padėti "sunkiems" vaikams?

Uostamiestyje nerimą kelia vadinamieji mažieji nusikaltėliai, kurie yra ne tik iš vaikų globos namų. Teigiama, jog jie maištauja ir žino, kad kol nesukako 14 metų, tol nebus baudžiami. Ne vienam iš jų reikia psichologinės pagalbos, tačiau susiduriama su specialistų trūkumo problema.

Vakar pas uostamiesčio merą Vytautą Grubliauską vyko pasitarimas dėl galimybių užkardyti Klaipėdos vaikų globos namų "Smiltelė" globotinių pažeidimus. Jame dalyvavo įvairių institucijų atstovai.

Pasak mero, atvejų, kai vaikai įsivelia į nusikalstamas situacijas, nemažėja. Jie vagiliauja ir prekybos centruose, įsivelia į muštynes. Stebima tendencija jau kelia nerimą.

Klaipėdos miesto policijos komisariato Pietinės nuovados specialistė Jūratė Lečienė pateikė skaičius, susijusius su "Smiltelės" globos namais. 2014 m. buvo gauti 47 pranešimai apie pažeidimus, 2015-aisiais - 114. Tai ir vagystės, ir pabėgimai iš vaikų globos namų, net ir smurtas prieš jų darbuotojus. Tačiau pareigūnė akcentavo, jog tai nereiškia, kad tuose namuose visi vaikai yra blogi. Yra gal kokie 10 vaikų, keliančių rimtų problemų.

Pasak Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginjos Kazakauskienės, pernai buvo užfiksuoti 37 "sunkių" vaikų nusikalstamų veikų atvejai ir tik 14 buvo susiję su vaikų globos namų auklėtiniais. 12 jų padarė socialinės rizikos šeimų vaikai, 11 - vadinamųjų padorių šeimų atžalos. Šiemet jau buvo svarstomi 11 globos namų auklėtinių, 10 socialinės rizikos šeimų ir 9 "gerų šeimų" vaikų nusižengimai.

"Mes tarsi viską turime - ir socialinius pedagogus mokyklose, vaikų namuose, socialinius darbuotojus, psichologus. Didžioji bėda - psichiatrija. Tokią pagalbą teikti yra gana sudėtinga. Dažniausiai vyksta medikamentinis gydymas, slopinimas, o esminės pagalbos labai pažeisti vaikai nesulaukia", - sakė V. Kazakauskienė.

Neteikiama rimta pagalba ir elgesio bei emocijų sutrikimų turintiems vaikams, nes trūksta specialistų, kurie specializuotųsi šioje srityje.

Vaikų globos "Smiltelė" direktorė Vida Petraitienė aiškino, kad į šią įstaigą patenka jau vyresni vaikai iš asocialių šeimų. Tokie vaikai jau nori turėti ir mobiliuosius telefonus, nes jeigu jų neturi, sulaukia patyčių, todėl juos vagia. Iki 14 metų vaikai nėra baudžiami, už jų veiksmus atsako tėvai arba globėjai. Tad toks vaikas esą klausia tiesiai šviesiai: "Ką tu man padarysi?"

Ievos Simonaitytės mokyklos, bendradarbiaujančios su visais vaikų globos namais, direktorė Gražina Skunčikienė sakė, kad mokykla turi specialią komandą, galinčią teikti pagalbą vaikams, tačiau ne visi ją esą priima.

Merui klausiant, ar mes tikrai esame bejėgiai, susitikimo dalyviai nenorėjo su tuo sutikti. Dabartinė Vyriausybės politika - mažinti vaikų globos namus, kurti vaikų bendruomenes, apgyvendinti atskiruose nameliuose po 6-8 vaikus. Taigi esą bandoma spręsti šią skaudžią problemą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder