Šios karinės pratybos vyksta Danijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš trylikos NATO šalių ir partnerių - Estijos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos. Iš viso pratybose dalyvauja daugiau nei 30 įvairių tipų laivų ir orlaivių.
Pratybos vyksta pagal scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena suteikia pagalbą vienai iš pramanytų šalių ir gina ją, o kita atlieka puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis, artimas realioms sąlygoms.
Pratybų metu atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir neutralizavimo ir kitos karinės procedūros.
Šiomis pratybomis, kurias organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivynas, siekiama tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą, didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką ir kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai karinėse pratybose „Baltops" dalyvauja kasmet nuo 1993 metų. 2012 m. pratybos „Baltops 2012" vyko centrinėje Baltijos jūroje, Lenkijos ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose. Šių vykusių pratybų metu pirmą kartą Lietuvos pakrantėje buvo įvykdyta NATO jūrų desanto pajėgų išsilaipinimo į krantą operacija. Šiose pratybose dalyvavo dvylikos NATO ir nepriklausančių NATO valstybių laivai, orlaiviai ir kariai.
Rašyti komentarą