Kaip išsaugoti jaunus specialistus Klaipėdoje?

Kaip išsaugoti jaunus specialistus Klaipėdoje?

Jau ne vienerius metus diskutuojama apie gilią uostamiesčio žaizdą - Klaipėdą palieka jauni žmonės. Sprendžiant šią problemą akys krypsta į Klaipėdos universitetą - esą jis gali būti tas Klaipėdos gelbėjimosi ratas, padėsiantis pritraukti jaunus žmones. Tačiau kalbama, kad vien stipraus universiteto neužteks. Tad siūloma dar viena priemonė - jauniesiems specialistams suteikti tam tikrų lengvatų.

Apie tai prabilta praėjusį penktadienį vykusioje atviroje diskusijoje "Klaipėdiečio identitetas".

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos "Apskritasis stalas" vadovas Laurynas Gečius pabrėžė, kad Klaipėda - galimybių miestas kurtis tiek verslui, tiek akademinei bendruomenei. Anot jo, Klaipėda gali pasidžiaugti ir tuo, kad išsaugojo universitetą.

Tačiau diskusijoje prabilta ir apie tai, kad nors Klaipėdoje ir yra universitetas, studentų veiklos pačiame mieste pasigendama arba jos nesimato. Klaipėdiečiai diskusijoje mėgino atsakyti į klausimą, ką daryti, kad studentas mieste jaustųsi pastebėtas.

Klaipėdos miesto tarybos narys Kazys Bagdonas dėstė, kad jeigu klaipėdiečiai nori klestinčio miesto, Klaipėdai būtina pamatyti stipriąsias savo puses, o viena jų - miestas kartu yra ir vienintelis šalies uostamiestis, tad galima sukurti terpę dar labiau augti ekonomikai. Tačiau, pasak jo, tam, kad mieste ekonominis variklis būtų stiprus, būtina stiprinti ir Klaipėdos universitetą. Esą šiuo metu verslas uostamiestyje susiduria su specialistų trūkumu, o tai neigiamai veikia tiek šalies, tiek Klaipėdos ekonomiką.

"Uosto plėtra galbūt ir dviprasmiška, bet sukurs ekonominę gerovę žmonėms, darbo vietų, pritrauks daugiau gyventojų.

Norisi tikėti, kad sustiprės ir Klaipėdos universitetas. Jame turėtų būti siekiama sinergijos su verslu. Dažnai tenka pabendrauti su stambių kompanijų atstovais, jie sako, kad jiems gerai, yra galimybių, bet pabrėžia, kad čia nebus tų, kurie dirbs", - sakė K. Bagdonas.

Politikas pabrėžė, kad jaunas žmogus tikisi greito rezultato - daug pinigų, gero darbo. "Tačiau tai taip greitai neateina. Kaip augame mes, taip auga ir miestas", - sakė K. Bagdonas.

Tarybos narys teigė pastebėjęs, kad studentai jaučiasi nepastebėti, tačiau, anot jo, ši problema egzistuoja ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu mastu.

GALIMYBĖS. Kazys Bagdonas teigia, studentų Klaipėdos universitete galėtų būti ir daugiau.

"Klaipėdos universiteto studentų šiandien yra mažai", - sakė jis.

K. Bagdonas aiškino, kad situacija gali pasikeisti. Esą jaunuolius gali pritraukti ir paskatinti aktyviau veikti tai, jei baigus Klaipėdos universitetą būtų įgyjami ir dar vieno ar net kelių universitetų diplomai. Esą tam reikia net atskiros studijų programos, kai universitetai iš skirtingų šalių bendradarbiauja tarpusavyje.

L. Gečius pabrėžė, kad svarbu galvoti ir apie tai, kokios priemonės paskatintų toliau gyventi jaunuosius specialistus Klaipėdoje.

Anot jo, galima žvelgti į Šilutės rajono savivaldybės sprendimą - medikai skatinami dirbti šiame mieste suteikiant lengvatinėmis sąlygomis jiems būstą. "Ir jiems tai pavyksta. Po šios priemonės įgyvendinimo daug specialistų pasilieka", - sakė L. Gečius.

Anot jo, šį klausimą reikėtų spręsti ir nacionaliniu lygmeniu.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder