Jūrų kadetų mokykla žengia į antruosius mokslo metus

Jūrų kadetų mokykla žengia į antruosius mokslo metus

Rugsėjo 1-ąją Klaipėdos jūrų kadetų mokykla šventė pirmąjį savo gimtadienį. Pasitinkant jau antruosius mokslo metus, iškilmingoje šventėje kadetai, stovėdami prieš mokyklos bendruomenę, tėvelius ir visą miestą, davė jūrų kadetų priesaiką.

"Jūsų akivaizdoje iškilmingai prisiekiu būti pavyzdingu Lietuvos Respublikos piliečiu ir jos gynėju. Siekti žinių, gerai mokytis ir savyje ugdyti jūrinę dvasią. Nepriekaištingai vykdyti mano vadų, tėvų ir vyresniųjų įsakymus bei nurodymus. Saugoti mano mokyklos bei jūrų kadeto garbę ir gerą vardą. O jeigu sulaužysiu šią priesaiką, prarasiu teisę vadintis jūrų kadetu ir būti jų gretose. Tepadeda man Dievas", - priesaiką skaitė mokinys Titas Žemgulis.

Pasikeitė planai

Jis, visų kadetų vardu davęs priesaiką pabučiavo mokyklos vėliavą. Iškart po ceremonijos buvo iššautos ir trys salvės pagerbiant kadetus ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklą.

"Mūsų nuostatuose yra numatyta, kad kadetai, pasimokę metus, tie, kurie laikosi kadetų kodekso, neturi didelių pažeidimų, po metų duoda priesaiką ir tampa tikraisiais kadetais", - pasakojo Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos direktorė Gražina Skunčikienė.

Kuriant mokyklą, buvo manyta, jog priesaikos ceremonija turėtų vykti mokslo metų pabaigoje, gegužės mėnesį, tačiau dėl paskelbto karantino situacija pasikeitė. Direktorės tikinimu, viskas labai gražiai susidėliojo į savo vietas, tad yra didelė tikimybė, jog ir kitų metų rugsėjo 1-ąją įvyks kadetų priesaikos davimo ceremonija.

"Vaikai, davę priesaiką, jaučiasi tvirčiau. Jie žino, kad jei prastai mokysis ar turės prasižengimo taškų, ypatingų nusižengimų, tada negalės duoti priesaikos. Po metų nedavęs priesaikos kadetas nebegali mokytis mūsų mokykloje, jeigu jis netampa tikru kadetu", - teigė G. Skunčikienė.

Su naujų mokslo metų pradžia kadetus sveikino ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, jis mokiniams linkėjo drąsiai ir ryžtingai, nesiblaškant, eiti pasirinktu keliu visą gyvenimą.

"Ta idėja, kuri taip nelengvai skynėsi kelią, vis tik rodo pirmuosius vaisius, rodo ženklus, kad buvo pasirinkta ir nuspręsta teisingai.

Dabar jūs esate tie, į kuriuos sudėtos Lietuvos jūrinės valstybės ateities viltys.

Jūs esate tie, kuriais labai tikime ir pasitikime, turėtumėte branginti tai visą gyvenimą", - kadetus sveikino Klaipėdos miesto meras.

Rugsėjo 1-ąją Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje geriausiems ir labiausiai nusipelniusiems mokiniams pirmą kartą buvo įteikti ir specialiai sukurti medaliai.

MEDALIAI. Geriausiems ir labiausiai nusipelniusiems mokiniams buvo įteikti ir specialiai sukurti medaliai.

"Idėja teikti apdovanojimus gimė jau seniai. Sudarėme svarstymų ir atrankos komisiją, o tada atsirado geranoriškų rėmėjų, kurie ir pagamino medalius. Medalių nominacijos ir pavadinimai yra susiję su jūreivyste ir laivyba", - pasakojo G. Skunčikienė.

Kiekvienas medalis yra vis kitoks ir pagal jo pavadinimą galima žinoti, už ką mokinys jį gavo.

"Kai kurioms nominacijoms kandidatus siūlo visa mokyklos bendruomenė, kai kurioms siūlo tik mokiniai. Tada sudaryta komisija, atsižvelgdama į mokymosi rezultatus, elgesį, ypatingesnius nuopelnus, priima galutinį sprendimą", - sakė G. Skunčikienė.

Susiduria su iššūkiais

Pernai duris atvėrusi Klaipėdos jūrų kadetų mokykla šiemet jau gali pasidžiaugti išaugusiu mokinių skaičiumi, iš viso joje dabar mokosi 123 mokiniai.

Per pirmuosius mokslo metus Klaipėdos jūrų kadetų mokyklai teko susidurti su nemažai iššūkių. Pirmieji prasidėjo praėjus vos mėnesiui nuo mokyklos atidarymo pradžios.

"Pernai turėjome daug iššūkių, buvo sudėtinga situacija. Mokykla susikūrė visai naujai, mokiniai buvo nauji, iš skirtingų mokyklų. Kai kurios klasės buvo ganėtinai didelės ir tėvelių supratimas bei lūkesčiai buvo ne visai tokie, ką mokykla galėjo teikti", - pasakojo mokyklos direktorė.

Žengiant į antruosius mokslo metus, mokyklos direktorė tikino, kad šiemet tenka susidurti jau su visai kitokiais iššūkiais. Dėl koronaviruso teko pakoreguoti mokinių judėjimo srautus mokykloje, bet, direktorės tikinimu, viskam buvo pasiruošta.

"Mes esame pasiruošę. Mūsų mokykla nėra didžiulė, tai mums yra lengviau, nes neturime daug mokinių klasių, o patalpų turime pakankamai, todėl atskirti srautus ir klases nėra sudėtinga", - sakė G. Skunčikienė.

Nors su ekstremalių situacijų komisijos reikalavimais susitvarkyti mokykla pasiruošusi, tačiau joje dar nėra baigti remonto darbai.

Pasak direktorės, ugdymo procesas jau yra pradėtas, tačiau šią savaitę vyks nepamokinės veiklos, vaikai turės sporto užsiėmimus, plauks valtimis, vyks į poligoną, kuriame turės kadetų pratybas, o penktadienį vyks į ekskursiją Kaune. Planuojama, jog remonto darbai baigsis per šią savaitę ir jau nuo pirmadienio mokiniai galės grįžti į klases.

Dar viena problema, su kuria susiduria ne tik Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, bet ir kitos uostamiesčio švietimo įstaigos, - pedagogų trūkumas. Šiuo metu kadetams trūksta anglų kalbos ir lietuvių kalbos mokytojų.

"Turime problemų su mokytojais, nes paskutiniu momentu mums pritrūko anglų kalbos mokytojo. Po keletą lietuvių kalbos pamokų galėtume dalinti, kad mokytojai nebūtų didžiulio krūvio, matematikos buvo trūkumas, bet išsisprendėme", - pasakojo mokyklos direktorė.

PRIESAIKA. Perskaitęs priesaiką, Titas Žemgulis visų kadetų vardu pabučiavo mokyklos vėliavą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder