Šiemet uostamiesčio bei Gargždų ir Palangos mokyklų mokiniai parengė net 44 pasirodymus ir juos vertino komisija, kuriai vadovavo aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas.
Skiepija meilę meniniam žodžiui
Dar prieš prasidedant konkursui kasmetinė jo dalyvė Palangos Vlado Jurkučio vidurinės mokyklos mokytoja Alma Pranckūnienė projekto organizatoriams negailėjo komplimentų: "Šis konkursas man yra pats šilčiausias iš visų, kuriuose teko dalyvauti. Matyt, sutampa mūsų vibracijos. Šiame projekte dalyvavo labai daug mano mokinukų ir visi jie patvirtino tą patį. Čia jauku, šilta, nėra jokios įtampos."
Anot A. Pranckūnienės, čia ugdoma vaiko meilė lietuviškam žodžiui: "Konkurse nėra griežtų kanonų. Vaikutis gali ir suklysti, ir ne taip sukirčiuoti žodį. Meniniame skaityme vaikai dažnai jaučiasi kaip kareivukai. O čia to jausmo nėra ir tai yra nuostabu."
Konkurso "Lietuviško žodžio šviesoje" niekuomet nepraleidžia ir Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos teatro mokytoja Audra Lenkauskienė ir jos mokiniai. Juk šis projektas jaunam žmogui, kuris šiandien ir taip skaito per mažai, esą skiepija meilę meniniam žodžiui.
Šiemet renginyje pirmąsyk dalyvavo "Vaivorykštės tako" gimnazijos moksleiviai. Lietuvių kalbos mokytoja Deimantė Rutkauskaitė atviravo, jog apsisprendimą dalyvauti nulėmė didelė konkurso patirtis bei patraukli struktūra - čia yra ne tik skaitymai, bet ir dainuojamoji poezija.
Suteikia pasitikėjimo savimi
Trylikametis Michailas iš Klaipėdos Maksimo Gorkio pagrindinės mokyklos sakė, kad šiemet dalyvauti konkurse jį paskatino praėjusių metų laimėjimas. "Tačiau man svarbiausia ne laimėti, o bendrauti su kitais dalyviais ir taip susirasti daugiau draugų", - sakė jaunasis skaitovas.
O štai šešiametė Auksė iš Palangos pradinės mokyklos atviravo ypač mėgstanti gauti diplomus - tai esą jai suteikia džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. Mergaitė patikino knygą dažnai laikanti rankose. Neseniai ji skaitė knygas apie Karlsoną, kuris gyveno ant stogo, bei trolius mumius.
Gargždų "Vaivorykštės" gimnazijos auklėtinis devyniolikmetis Tomas atskleidė konkurse dalyvaujantis jau maždaug ketverius metus: "Prieš tai dalyvavau konkurse pritardamas, tačiau šiemet, paskutiniais metais mokykloje, nusprendžiau ant scenos lipti vienas. Labai smagus renginys ir jauki atmosfera."
Dėkojo už kalbos puoselėjimą
"Kalba išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją - sunaikinsi santaiką, vienybę, gerovę, valstybę. Sunaikink ją - užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi iš tautos gyvybę ir garbę", - šiais žodžiais iš Mikalojaus Daukšos "Postilės" prakalbos svečius pasitiko šventės vedėja, aktorė ir pedagogė Virginija Kochanskytė ir pridūrė esanti laiminga, kad yra tiek gražaus dainuojančio bei skaitančio jaunimo.
Konkursu ir jo dalyviais, kurie myli ir puoselėja lietuvišką žodį, pasidžiaugė ir Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanė Ingrida Baranauskienė: "Dėkoju organizatoriams ir idėjos sumanytojams už tokią gražią iniciatyvą parodyti, kokia graži yra mūsų kalba."
RYŠYS. "Kalba išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas", - kalbėjo aktorė Virginija Kochanskytė.
Žinia, būtent dienraštis "Vakarų ekspresas", prieš dešimtmetį pamatęs, jog net keleri metai nevyksta jokie išskirtiniai renginiai, skirti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, inicijavo skaitovų konkursą. Šia idėja patikėjo ir realizuoti ją nusprendė UAB "Promo Plius" ir jos vadovė Vilija Kaušpėdienė.
"Sakoma, jog žodis yra pats didžiausias įrankis arba ginklas, tad viskas priklauso nuo to, kaip jį naudosi. Jis gali ginti, griauti, kurti ir netgi gydyti. Man labai džiugu matyti, kad ši tradicija, kuri jau gyvuoja dešimtmetį, pritraukia tiek daug jaunimo. Ačiū jums už tai, kad puoselėjate mūsų kalbą", - sakė dienraščio redaktorius Martynas Vainorius ir vertinimo komisijos nariams - Sigučiui Jačėnui, aktorėms Nijolei Sabulytei ir Virginijai Kochanskytei, rašytojai Nijolei Kepenienei, universiteto dėstytojui Romualdui Skunčikui ir projekto koordinatorei Ingai Norkūnienei padovanojo laikraščio prenumeratą.
Studentų komisijai, kuriai vadovavo doc. dr. Jūratė Grigaitienė, taip pat buvo išdalintos "Vakarų ekspreso" žurnalistės Gražinos Juodytės knygos "Klaipėdos akvarelės".
Savo kūrybos dainas susirinkusiesiems padovanojo ir dar vienas talentingas "Vakarų ekspreso" žurnalistas ir atlikėjas Karolis Rupkus, kuris visai neseniai išleido savo pirmąjį solinį albumą.
Konkurso, kurio globėju šiemet sutiko tapti Seimo narys Eligijus Masiulis, iškilminga laureatų apdovanojimo šventė vyks gegužės 13 d. 13 val. Viešosios I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje.
PASITIKĖJIMAS. Šešiametė Auksė iš Palangos pradinės mokyklos atviravo ypač mėgstanti gauti diplomus - tai esą jai suteikia džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. GAUSA. Šiemet uostamiesčio bei Klaipėdos krašto mokyklų mokiniai parengė net 44 pasirodymus. RYŠYS. "Kalba išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas", - kalbėjo aktorė Virginija Kochanskytė. DOVANOS. Dienraščio "Vakarų ekspresas" redaktorius Martynas Vainorius komisijos nariams padovanojo laikraščio prenumeratą.
Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Rašyti komentarą