Kapitono atminimas įamžinamas Lietuvos jūrininkų sąjungos, asociacijos Jūrų kapitonų klubo, asociacijos "Jūrų veteranai" iniciatyva , pastangomis ir lėšomis.
Šiuo metu tame name yra įsikūręs Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialas "Pelėdžiukas".
"Mes norime populiarinti Lietuvos jūrinę valstybę, atiduoti pagarbą tiems pirmiesiems Lietuvos jūrininkams, kuriais galime didžiuotis, tačiau kurie iki šiol per daug garsinami nebuvo", - sakė kapitonas Sigitas Šileris.
Jūrininkas Kazimieras Povilaitis prisiminė, kad 1988 metais spalio 3 d. irgi taip spontaniškai susibūrė jūrininkai, kad atsirastų paminklas prie L. Stulpino kapo. Lapkritį jau buvo pasiskirstyta pareigomis ir kitais metais paminklas buvo pastatytas, nors tais laikais dar sunkiau buvo, nes pirmasis Lietuvos kapitonas buvo apšmeižtas, vaizduojamas kaip liaudies priešas. Tąkart teko net prasibrauti į karinį jūrų archyvą tuometiniame Leningrade.
Į namą Tilžės g. 11 kapitonas L. Stulpinas atsikėlė iš namo Sankryžos g. 7 1933 m. gruodžio 21 d., kai nustojo eiti pareigas. 1934 m. liepos 17 d. laikraštyje "Lietuvos keleivis" aprašoma, kaip iš to namo buvo išnešamas L. Stulpino karstas, kuriomis gatvėmis buvo vežamas, kaip perkeltas į Smiltynę ir palaidotas. Tame name dar kurį laiką gyveno jo žmona Veronika su sūnumi Aleksandru.
Rašyti komentarą