Į Viačeslavą Titovą skriejo ir kritika, ir miltai

Į Viačeslavą Titovą skriejo ir kritika, ir miltai

Klaipėdos politikai subūrė specialią komisiją, kuri tirs miesto Tarybos nario Viačeslavo Titovo elgesį. Savo išvadą komisija turės pateikti rugsėjo pabaigoje.

Po pasisakymų apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą Klaipėdos savivaldybės Tarybos nariui Viačeslavui Titovui ketvirtadienio rytą teko susidurti ir su piketuotojų kritika, ir palaikymu.

Priešais Savivaldybę išsirikiavę vieni piketuotojai, tarp kurių buvo ir Tarybos narių, skandavo „okupantai lauk“, „Titovai lauk“, „okupantas utėlė“ ir pan., o kiti, palaikę V. Titovą – „slava“. Įsikišti teko policijos pareigūnams, kadangi įsiaudrinę piketuotojai vienas kitą pradėjo stumdyti ir plėšyti popierius. Vienas vyras bandė pulti V. Titovą ir buvo išvesdintas policijos.

Žibalo į ugnį įpylė kitas Tarybos narys Audrius Vaišvila, metęs į V. Titovą saują miltų. Po tokio akibrokšto Tarybos narys į A. Vaišvilą tik parodė pirštu ir šaukė "gėda".

"Pakartosiu, man Vanagas buvo neįdomus. Bet radau teismo argumentų, buvo baisu. Atėjau į komiteto posėdį parodyti medžiagą. O vietoje diskusijos, va, ką matome. Žmonės nežino visos tiesos. Tiesa laimės! Jeigu nebūtų tokio triukšmo žiniasklaidoje, žmonės nebūtų susirinkę. Man gėda už Tarybos narį Vaišvilą. Vietoje diskusijos... Man neįdomu, kuo apipylė. Aš noriu diskutuoti", - A. Vaišvilos akibrokšto sakė V. Titovas.

Skirtingos nuomonės

Į piketą susirinkę klaipėdiečiai skilo į tris dalis. Vieni V. Titovą smerkė, kiti palaikė, o treti laikėsi nuomonės, jog viską buvo galima išspręsti susėdus prie derybų stalo.

"Titovo pasisakymą vertinu neigiamai. Tačiau tai nėra visiškai balta arba juoda. Labai greitai patikime ir viena, ir kita puse. Ir pradedame rietis. Kas baisiausia, kad jeigu niekas nematytų, dėl skirtingų nuomonių dar ir vienas kitą nušautų. Reikia rasti kompromisą, diskutuoti", - sakė pikete dalyvavęs Virginijus.

Kai kurie, palaikę V. Titovą, nėrė į istoriją - tikino, kad partizanai nušovė jų senelius. "Kur čia rusai puola? Viena partija komunistų? Daugiau partijų nėra? Tai vadinama demokratija? Labai lietuviška. Kam čia tas triukšmas? Tegul jie diskutuoja toje savo Taryboje. Tegul įrodo, kad Vanagas yra didvyris. Reikia žiūrėti dokumentus", - pasipiktinimo neslėpė keletas piketuotojų.

Partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą palaikę piketuotojai džiaugėsi, kad miestiečiai neliko abejingi.

"Pačią iniciatyvą vertiname gerai. Reikėtų reaguoti į tokius dalykus. Mano nuomone, Titovas labiau atstovauja ne miesto ar Lietuvos, o kitos valstybės interesus. Visi jo poelgiai aiškiai tai iliustruoja. Yra klausimų, dėl kurių reikėtų diskutuoti prie stalo. Yra faktai, kurie istorikų įrodyti. Dėl jų diskusija naudinga tik vienai pusei - tam tikros šalies propagandai", - neabejojo klaipėdietis Marius.

Iš klaipėdiečių tribūnos aštriai pasisakė Aurimas Mockus. Jo teigimu, „turime tramdyti panašaus plauko išsigimėlius, kurie menkina mūsų valstybę ir jos didvyrius“.

"Prabilti turi visi, kurie yra prieš Titovo provokacijas. Noriu atkreipti dėmesį, kad šis Tarybos narys yra davęs priesaiką. Prašau, kad būtų Titovui būtų atimama ir pilietybė, ir išduodamas ne piliečio statusas. Ačiū Dievui, kad ir tarp Lietuvos rusų turime išsilavinusių žmonių. Tarp jų turiu ir gerą šeimos draugą. Baigdamas norėčiau prašyti pradėti interpeliaciją už grubų Tarybos nario priesaikos sulaužymą", - rėžė A. Mockus.

V. Titovui turėjo ką pasakyti ir klaipėdietis Kazys Bagdonas. Jo teigimu, A. Ramanauskas-Vanagas buvo ir bus Lietuvos laisvės simbolis, subūręs tūkstančius žmonių kovai su okupantais.

"Paskleistas melas iš Tarybos nario Viačeslavo Titovo. Vanagas yra prilyginamas tuometiniam vadovui, prezidentui. Negalime likti abejingi – pasikėsinta į mūsų identitetą, laisvės istoriją. Stengiuosi suvokti Titovo pasisakymą, bet... Tikėtina, kad pats Titovas ar už jo esantys asmenys siekia provokacijos. Nepasiduokime jai. Ponas Titovai, vardan to, kas jums šventa, ir jeigu pas jus yra likusi nors kruopelytė savigarbos, siūlau atsistatydinti iš Tarybos nario pareigų", - ragino K. Bagdonas.

Netoleravo poelgių

Meras Vytautas Grubliauskas Klaipėdos savivaldybės tarybos posėdyje teigė netoleruojantis nei V. Titovo, nei A. Vaišvilos poelgių. Antradienį reikiamą skaičių Tarybos narių parašų dėl galimybės pradėti apkaltos procedūrą V. Titovui surinkęs uostamiesčio vadovas ragino atsiprašyti: Lietuvos rusų sąjungos atstovui – partizano vado artimųjų, o Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkui – miltais apipilto V. Titovo.

„Turbūt kursime naują teisinę praktiką, naują Lietuvos teisinės valstybės istorijos puslapį, kuris mums labai reikalingas. Tokius vertinimus gali daryti tik teismas. Niekas kitas neturi teisės priimti verdikto šiuo klausimu. Noriu viešai pasmerkti Audriaus Vaišvilos elgesį. Šis poelgis taip pat turi būti principingai įvertintas. Iš neteisės teisė neatsiranda. Lauksiu frakcijos reakcijos. Gerbiau, gerbiu ir gerbsiu visą Lietuvos rusakalbių bendruomenę Klaipėdoje. Tačiau bet kokie bandymai subtiliai, grubiai, išradingai ar primityviai skaldyti negali būti toleruojami", - Tarybos posėdyje sakė V. Grubliauskas.

Po kalbos meras pridėjo, jog tik trečiadienį sulaukė V. Titovo metinės ataskaitos, nors ją Tarybos narys turėjo pateikti iki balandžio.

Elgesį tirs komisija

Po klaipėdiečių pasisakymų Taryba, išskyrus V. Titovą, kuris pareiškė nebalsuosiantis, nusprendė pirmiausia svarstyti visuomenės dėmesio susilaukusius klausimus dėl partizanų vado atminimo įamžinimo bei klausimą dėl specialios komisijos V. Titovo elgesiui tirti sudarymo.

Nors V. Titovas siekė įrodyti savo tiesą teigdamas, kad V. Grubliauskas pažeidė Tarybos nario teises varžydamas žodžio laisvę, tokie argumentai neįtikino.

"Kas aš toks, kad teisčiau? Noriu kreiptis į visus. Jeigu visos procedūros bus praeitos kaip numatyta įstatyme, ir išvados pasieks Administracinį teismą, visi privalėsime gerbti teismo sprendimą – patinka mums tai ar ne", - V. Titovui atkirto miesto meras.

Rusų aljanso frakcijos pirmininkė Tatjana Fedotova informavo, kad frakcija susilaikys balsuodama visais "aštriais" klausimais, kad nebūtų skaldoma rusakalbių bendruomenė.

Po užsitęsusių debatų Taryba nusprendė, kad iš 7 Tarybos narių suburta speciali komisija iki rugsėjo 24 d. turės pateikti išvadas dėl V. Titovo viešų pasisakymų apie A. Ramanauską-Vanagą. Komisijoje dirbs Artūras Šulcas, Vaida Žvikienė, Tatjana Fedotova, Arūnas Barbšys, Mindaugas Gylys, Algirdas Grublys ir Lilija Petraitienė, komisijos pirmininkų išrinktas A. Šulcas.

Dėl V. Titovo pasisakymų ikiteisminį tyrimą jau pradėjo Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Savivaldybės taryba taip pat pritarė ir partizanų vado A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimui uostamiestyje pakabinant atminimo lentą ant buvusio Klaipėdos pedagoginio instituto (S. Nėries g. 5), kuriame Adolfas Ramanauskas-Vanagas studijavo 1937-1939 metais. Tokį prašymą buvo pateikusi A. Ramanausko-Vanago, Lietuvos partizanų vado, duktė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Mitingas prieš Viačeslavą Titovą

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder