Programa buvo parengta atsižvelgiant į Klaipėdos miesto savivaldybės 2019-2023 metų veiklos prioritetus bei įvertinus pedagoginių darbuotojų poreikį Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose.
"Priemonės labai imlios biudžetui, tačiau jos reikalingos. Planas buvo parengtas atsižvelgiant į tyrimus, kurie buvo atlikti dėl pedagogų poreikio Klaipėdos miestui. Žinome, kad mokytojai tampa vis vyresni ir jų trūkumas jau yra jaučiamas", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Atlikus Klaipėdos miesto pedagoginių darbuotojų poreikio analizę buvo nustatyta, kad 2020-2021 mokslo metais Klaipėdos ugdymo įstaigose trūksta ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojų, lietuvių kalbos, matematikos, geografijos, ekonomikos, technologijų, chemijos, dailės mokytojų, specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, pailgintos dienos grupės auklėtojų ir logopedų.
Analizė parodė, kad Klaipėdos miesto ugdymo įstaigose mokytojų poreikis kasmet vis didės.
Uostamiesčio ugdymo įstaigų pedagoginio personalo įvardijamos problemos tokios pat, kaip ir kitose šalies savivaldybėse - mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų trūkumas, mažas dirbančių vyrų pedagogų procentas, didėjantis pensinio amžiaus pedagogų skaičius, maži pedagogų atlyginimai.
Taip pat pastebima, jog bendrojo ugdymo mokyklose 2019-2020 mokslo metais uostamiestyje dirbo 1 636 pedagoginiai darbuotojai, iš jų: tik 118 vyrų ir net 1 518 moterų.
Projektu siekiama tirti pedagogų poreikį, organizuoti mokytojų rengimą, perkvalifikavimą ir kvalifikacijos tobulinimą, populiarinti pedagogo profesiją, teikti finansinę paramą asmenims, ketinantiems dirbti pedagoginį darbą Klaipėdos mieste.
"Bus sudaromos trišalės sutartys padengiant dalį studijų lėšų pedagogikos studentams, yra numatytos tikslinės stipendijos ten, kur trūksta pedagogų, kelionės išlaidų kompensavimas, jei mokytojai į Klaipėdą atvyks iš aplinkinių Klaipėdos apskrities rajonų", - sakė L. Prižgintienė.
Programą planuojama vykdyti 4 metus, o lėšų poreikį kasmet tikslinti. Preliminariai vieniems kalendoriniams metams bus reikalinga 181 530 eurų suma iš Savivaldybės biudžeto. Taip pat laimėjus projektą būtų naudojamos ir Europos Sąjungos lėšos.
Sprendimą, ar patvirtinti šį projektą, priims Klaipėdos miesto taryba spalio mėnesį.
Rašyti komentarą