Prieš porą mėnesių apmokestintoje miesto zonoje prie miesto mokyklų, darželių, bibliotekų bei gydymo įstaigų buvo įrengti kelio ženklai, informuojantys apie riboto laiko nemokamą stovėjimą.
Priklausomai nuo vietos, numatyta, kad tam tikru atstumu nemokamai automobilis gali stovėti 1 arba 2 val.
Kaip ir buvo galima tikėtis, vos tik įrengus tokius ženklus atsirado piktnaudžiaujančių šiomis lengvatomis. Kontroliuojančios įstaigos sulaukė ne vieno skundo, kad tokiose riboto nemokamo stovėjimo zonose automobiliai stovi kur kas ilgiau nei leistina.
"Dažniausiai skundų sulaukiame dėl to, kad tvarka ignoruojama prie medicinos įstaigų. Žmonės ne kartą skundėsi, kad neįmanoma rasti laisvos vietos prie apmokestintoje teritorijoje esančių ligoninių, ir pastebi, kad kiti automobiliai čia išstovi ištisą dieną", - pasakojo Všį "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas Gintaras Neniškis.
Kadangi priešais Vaikų ligoninę ir ties Respublikine Klaipėdos ligonine veikia universiteto fakultetai, spėjama, kad šitaip gudrauja studentai.
"Iki šiol reaguodavome tik į skundus. Iš savivaldybės administracijos gavome užduotį nuo spalio 1 dienos intensyviau kontroliuoti, kaip laikomasi tvarkos riboto laiko nemokamo stovėjimo zonose, tad atliksime griežtesnę kontrolę", - sakė G. Neniškis.
Primenama, kad pastačius savo transporto priemonę tokioje zonoje privaloma gerai matomoje vietoje palikti informaciją apie priemonės atvykimo laiką. [CITATA] Ši informacija gali būti užrašyta ir ant paprasto lapelio, tačiau esą būtų dar geriau, jei vairuotojai turėtų specialius popierinius laikrodukus su besisukiojančiomis rodyklėmis.
"Nemažai automobilių, kurie parvežti iš Vokietijos, tokie laikrodukai yra, nes ten tokia praktika jau seniai egzistuoja. Taip pat manau, kad tokių laikrodukų galima įsigyti ir prekybos centruose. Sutaupius vieną kitą litą už nemokamą stovėjimą, galima tokį įsigyti. Tačiau puikiausiai tinka ir paprastas popieriaus lapelis, ant kurio užrašyta data ir automobilio pastatymo laikas", - kalbėjo G. Neniškis.
Pasak jo, buvo diskutuota ir su policininkais, kaip elgtis tais atvejais, kai tokioje zonoje pastatytas automobilis, tačiau už stiklo nėra palikta jokios informacijos. Mat neradus tokios informacijos taikoma švelnesnė administracinė nuobauda nei tam, kuris paliko lapelį, tačiau viršijo leistiną stovėjimo laiką.
Neslepiama, kad tokiu atveju, kai nėra palikta jokios informacijos apie atvykimo laiką, įrodyti, kad automobilis stovi per ilgai, yra gana sudėtinga.
Visgi apeliuojama į vairuotojų sąžinę ir tikimasi, kad jie bus sąmoningi, neapsunkins kontrolieriams darbo ir neprivers jų dirbti sekliais.
Rašyti komentarą