Toks sprendimas sukėlė Klaipėdoje išrinkto Seimo nario Naglio Puteikio pasipiktinimą. Tuo metu kitas klaipėdietis parlamentaras Simonas Gentvilas yra įsitikinęs, kad naujas perspektyvas įmonei atvertų jos privatizacija, o N. Puteikio iniciatyvos stabdant šį procesą yra labai žalingos.
Stabdymas - vienintelis kelias?
Anot Turto banko pranešimo, nuo kovo 1-osios - mėnesiu anksčiau nei įprastai - bus stabdoma "Geotermos" šilumos energijos gamyba. Bendrovės valdomos geoterminės jėgainės eksploatacija bus nutraukta ją konservuojant. Tokį sprendimą, "atsižvelgdama į bendrovės veiklos rezultatus ir perspektyvas", priėmė bendrovės valdyba.
"Bendrovės "Geoterma" gaminama šilumos energija generuoja nuostolius. Superkamos šilumos kaina ir poreikis Klaipėdoje nuolat mažėja, tad "Geoterma" nebegali konkuruoti su kitais šio miesto šilumos gamintojais. Siekiant sumažinti bendrovės nuostolius, bendru akcininkų sutarimu nuspręsta šią nuostolingą energijos gamybos veiklą stabdyti", - cituojamas "Geotermos" valdybos pirmininkas, Turto banko Finansinio turto departamento direktorius Benitas Jonikas.
Pernai bendrovė patyrė 456 tūkst. eurų nuostolį.
Pranešime pabrėžiama, kad "Geoterma" yra vienintelis likęs nepriklausomas šilumos gamintojas Klaipėdos regione, šilumos energiją gaminantis "pasitelkiant tik gamtines dujas". Be to, ši jėgainė esą jau seniai susiduria su techninėmis problemomis, susijusiomis su geoterminio vandens gavyba, tad negali išnaudoti visų jėgainės pajėgumų ir užtikrinti tinkamo veiklos efektyvumo.
"Geotermos" valdyboje dirbanti "Lietuvos energijos gamybos" vadovė Eglė Čiužaitė tikina, kad sustabdžius jėgainės gamybą įmonės veikla nenutraukiama. Pasikeitus rinkos sąlygoms, šilumos gamyba esą galėtų būti vėl atnaujinta, o kol kas bendrovei keliamas tikslas maksimaliai sumažinti sąnaudas ir atsakingai laikytis visų kitų turimų įsipareigojimų.
Teigiama, kad bendrovė šiemet minimaliomis sąnaudomis toliau tęs veiklą, vykdys Europos Sąjungos finansuojamus projektus, turės galimybę vykdyti mokslinius tyrimus.
Pranešime cituojamas "Geotermos" direktorius Sigitas Petrauskas pripažįsta, kas teks atsisveikinti su didžiąja dalimi gamybinėje jos veikloje dirbusių darbuotojų. Portalo rekvizitai.vz.lt duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 15 žmonių. Kiek jų neteks darbo ir kokie dar projektai bus vykdomi, pasitikslinti nepavyko - S. Petrauskas į skambučius vakar neatsakė.
Praėjusių metų pabaigoje "Geoterma" buvo įtraukta į privatizuojamų įmonių sąrašą. Anot Turto banko, įmonės privatizavimo procedūros bus tęsiamos toliau.
"Turto bankas" valdo 76,56 proc. "Geotermos" akcijų, dar 23,44 proc. akcijų priklauso "Lietuvos energijos gamybai".
Privatizuoti ar ne?
"Ne valstybei užsiiminėti verslu. Tokia niūri mintis apima, kai "Geotermą" ištiko lengva koma. Valstybė nenori nei investuoti į "Geotermą", nei jos privatizuoti - parduoti ją norintiems atgaivinti privatininkams. Padėkokime Nagliui Puteikiui, kuris gruodį LRS Energetikos komisijoje sustabdė įmonės privatizavimą. Žmogus įsirašė dar vieną griovėjišką iniciatyvą į savo CV", - taip Turto banko pranešimą savo "Facebook" profilyje įvertino parlamentaras S. Gentvilas.
Minėtoji komisija iš tiesų svarstė šį klausimą gruodžio 7 d. Tačiau vakar jos priimto sprendimo dienraščiui nebepavyko gauti.
"Turto bankas elgiasi kaip Bradauskas arba "Lietuvos geležinkeliai" - kaip valstybė valstybėje ir daro, ką nori, nereaguoja į Energetikos komisijos raštus bei verčia "Geotermą" į Simono Gentvilo svajonę - vonią su druskomis. Taip atiduodama 15 megavatų kažkuriam kitam šilumos gamintojui. "Geoterma" tikrai gali veikti pigiau, nes jai reikia mažiau dujų nei kitiems. Be to, valstybė ją gali remti per vadinamąją VIAP. Galiausiai, kodėl buvusios Vyriausybės atmetė jos prašymus skirti Europos Sąjungos paramą biokuro katilinei statyti, bet dosniai ją dalino tokias katilines stačiusiems privatininkams?" - teigė Seimo Energetikos komisijos narys N. Puteikis.
Jis tikino, kad ir toliau kels klausimą dėl "Geotermos" likimo bei nesitaikstys "su Turto banko savivale".
Rašyti komentarą