Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos ir Neringos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.
Papildyta 13.45 val.
Nepatvirtintais duomenis, ugnis sparčiai plinta. Gaisras jau malšinams 10 ha plote. Liepsnas malšina Nidos, Klaipėdos, Kretingos, Gargždų, Palangos ugniagesiai.
Mi-8 su įgula padeda gesinti Kuršių Nerijoje ties Alksnynės kontrolės postu kilusį gaisrą. KAM archyvo nuotr.
„Padėtis kalnapušyne keičiasi labai labai greitai. Jau gal kokios šešios ugniagesių mašinos šiuo metu yra ir dar važiuoja naujos pajėgos. Kažkur apie 10 hektarų paliesta šiuo metu. Mūsų miško darbuotojas važiavo tiesiog keliuku, pastebėjo gaisrą. Pamatė pačioje pradinėje stadijoje ir iš karto skambino į Bendrąjį pagalbos centrą. Bet kalnapušėse tokiu greičiu viskas vyksta“, - "Grynas.lt" portalui teigė Nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.
Smiltynės perkėlos keltai šiuo metu kelia tik ribotą kiekį automobilių, tam kad vietos liktų ugniagesių transportui bei technikai. Gesinimo darbams pasitelktas sraigtasparnis.
Primename, kad didžiulis gaisras Smiltynėje kilo 2006 m. gegužę. Tuomet ugnis buvo užgesinta tik po 26 dienų nuo gaisro pradžios, o gaisro metu tuo metu išdegė 236 ha miško.
Atnaujinta 14.13 val.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog dėl miško gaisro Kuršių nerijoje nerekomenduojama vykti į Neringos savivaldybę.
Naujienų agentūros BNS duomenimis, į įvykio vietą išvyko ir Vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas.
Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Atnaujinta 14.35 val.
VE.lt portalo duomenimis, netoli gaisravietės smėlynuose užklimo vienas ugniagesių automobilis. Privažiuoti prie gaisravietės darosi sudetinga net specialiajam gelbėjimo transportui. Vėjas ugnį gena jūros link, liepsnas iš oro pildami vandenį gesina sraigtasparniai.
Sveikatos specialistai kol kas nemato didesnių oro taršos pakitimų ar pavojaus žmonių sveikatai Klaipėdos mieste dėl gaisro metu susidariusių dūmų.
Skaitytojo nuotr.
Atnaujinta 15.30 val.
Dėl gaisro likvidavimo darbų Kuršių nerijoje laikinai bus išjungtas elektros tiekimas
Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO įspėja, kad Kuršių nerijoje vykdant gaisro gesinimo darbus bus išjungta aukštos įtampos (110 kV) elektros energijos linija, tiekianti elektros energiją Kuršių nerijai. Dėl to nutrūks elektros tiekimas vartotojams.
Elektros tiekimas nutraukiamas siekiant užtikrinti gelbėtojų, gyventojų ir elektros įrenginių saugumą. Kiek laiko nebus tiekiama elektra, neaišku - tai derinama su gelbėjimo tarnybomis.
Skaitytojo nuotr.
LESTO Kuršių nerijos gyventojų prašo supratingumo ir kantrybės, telefonu 1802 skambinti tik tais atvejais, kai norima registruoti su gaisru nesusijusį gedimą nutolusioje vietovėje ar patiriami nepatogumai kelia grėsmę saugumui - pavyzdžiui, pastebėjus nutrūkusius laidus, sugadintus įrenginius, ar kt.
Pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima priartėti prie jo arčiau kaip 8 metrus. Negalima liesti ant žemės ar automobilių nukritusių laidų, reikia sulaukti, kol į gedimo vietą atvyks operatyvinės brigados.
Aptarnavimo telefonas visą parą - 1802.
Atnaujinta 15.56 val.
VE.lt portalo duomenimis ugnis jau išplito 30 ha plote. Ugniagesiams sunkiai sekasi gesinti gaisrą. Mat prie gaisravietės sudėtinga privažiuoti. Taip pat yra problemų su vandens tiekimu.
Tam, kad lokalizuoti gaisrą, ketinama statyti užtvaras. Nepatvirtintais duomenimis, ugnies šleifas pasisuko Juodkrantės link.
Atnaujinta 16.25 val.
Dėl besiplečiančio miško gaisro Kuršių nerijoje Neringos savivaldybėje penktadienį paskelbta ekstremali situacija.
Į įvykio vietą atvykęs vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas BNS penktadienio popietę sakė, kad gaisras apėmęs 38 ha miško.
„Ekstremali situacija jau paskelbta. Tai yra ne nacionalinė, o Neringos savivaldybės ekstremali situacija“, - BNS sakė ministras.
Jo teigimu, sprendimas skelbti ekstremalią situaciją priimtas, kad būtų galima „panaudoti visas priemones gaisrui lokalizuoti“.
Įvykio vietoje dirba 12 ugniagesių automobilių, gaisrą padeda gesinti Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula. Pasak ministro, dar vieno sraigtasparnio prašoma iš Latvijos.
Į įvykio vietą vyksta ir aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Pasak Aplinkos ministerijos, pagalbos laukiama ir iš Lenkijos - iš Balstogės skrenda lėktuvas su 2 tonomis vandens Kuršių nerijos link.
Neringos meras Darius Jasaitis BNS sakė, kad buldozeriais bus bandoma formuoti apsauginę juostą, siekiant sustabdyti ugnies plitimą.
Atnaujinta 17.30 val.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė patvirtino, kad gesinant gaisrą sudegė Klaipėdos ugniagesių automobilis.
"Dabar lyg ir pavyko lokalizuoti, tikėkimės, daugiau neišplis", - Eltai prieš 17 val. sakė A. Feser.
Gaisro gesinti atvyksta ir kaimynai lenkai. Iš Balstogės Kuršių nerijos link jau skrenda lėktuvas su 2 tonomis vandens. Šalies gaisrininkai, aplinkosaugininkai, miškininkai, kariškiai sutelkė didžiules bendras pajėgas ir technines priemones penktadienį kilusiam miško gaisrui Kuršių nerijoje lokalizuoti. Jam gesinti pasitelkti ir karinių oro pajėgų sraigtasparniai. Kol kas bus verčiamasi su šiomis pajėgomis, patikino A. Feser.
Pasak A. Feser, gaisrą, tikėtina, galėjo sukelti neatsargiai numesta nuorūka.
"Priežasties oficialiai tikrai nėra nustatyta, vis tiek vyks tyrimas, bet, aš manau, - neatsargus elgesys su ugnimi, ko gero, cigaretė", - sakė pašnekovė.
Kad keturioliktajame kelio Smiltinė-Nida kilometre dega kalnapušių miškas, užfiksuota apie vidurdienį. Nors gaisras buvo pastebėtas vos jam prasidėjus, liepsnos veržėsi į priekį žaibišku greičiu. Naujausiais duomenimis, šiuo metu dega apie 25 ha kalnapušių miško ir apie 10 ha kito miško paklotės.
Atnaujinta 19.15 val.
50 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karių kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniu Mi-8 įgula padeda gesinti Kuršių nerijoje ties Alksnynės kontrolės postu kilusį gaisrą.
Kariuomenės sraigtasparnis į įvykio vietą išsiųstas reaguojant į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos prašymą.
Pasak Krašto apsaugos ministerijos, padėti gesinti miško gaisrą taip pat pasirengę ir kito Klaipėdoje dislokuoto Lietuvos kariuomenės vieneto - Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės - kariai.
Gaisrą Kuršių nerijoje malšina ugniagesiai iš Nidos, Klaipėdos, Kretingos, Gargždų ir Palangos.
Atnaujinta 20.40 val.
Pasak ugniagesių, preliminariais skaičiavimais, ugnis nusiaubė apie 60 ha miško ploto, pranešė Lietuvos radijas.
Didžioji paviršinė ugnis sustabdyta, tačiau sutelktos ugniagesių, karių ir miškininkų pajėgos dar neatšaukiamos. Vandeniu gaisravietė laistoma iš dviejų lietuvių ir latvių sraigtasparnių.
Naujausiais duomenimis, LESTO nebeketina nutraukti elektros tiekimo vartotojams, nes ugnis nebekelia pavojaus aukštos įtampos laidams. Taip pat nuspręsta, kad nebereikia Lenkijos lėktuvo pagalbos.
LRT radijo kalbintas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius sakė manantis, kad jei nepakils vėjas, gaisrą pavyks lokalizuoti per kelias valandas. Tačiau, anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojo Vygando Kurkulio, padėtis sudėtinga, nes pajūryje dažnai keičiasi vėjo kryptis, būna stiprių gūsių, kurie gali dar stipriau įplieksti ugnį.
Atnaujinta Šeštadienį 08.15 val.
Penktadienį apie vidurdienį Smiltynėje kilęs gaisras dar neužgesintas.
Kaip šeštadienį, 8 val., naujienų agentūrą ELTA informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus specialistai, pavieniai gaisro židiniai yra aptinkami dar maždaug 60 hektarų plote. Gaisras kol kas nėra lokalizuotas.
Su ugnimi kovoja gausios ugniagesių pajėgos, pakeliui į gaisravietę yra Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, šeštadienį prie jo turėtų prisijungti dar vienas sraigtasparnis iš Latvijos.
Rašyti komentarą