Pirmąsyk "Europiada" uostamiestyje vyko 2009 metais. Tąkart Klaipėdą aplankė apie 4 000 dalyvių iš 27 valstybių.
Vienas festivalio organizatorių, Peteris Devosas (Peter De Vos), teigė, kad per pastaruosius 20 metų buvo 4 ar 5 atvejai, kai miestai pageidavo festivalį rengti pakartotinai.
"Džiaugiamės, kai miestas parodo entuziazmą ir siekia festivalį rengti dar kartą. Pavyzdžiui, prieš 9 metus jis vyko Kelcuose, Lenkijoje, o ankstesniais metais - Gotos mieste, Vokietijoje. Šie miestai yra susigiminiavę, todėl vėl prašė, kad galėtų rengti festivalį paeiliui. Planuojame, kad ten "Europiada" vyks 2022 ir 2023 metais. Taigi yra įmanoma, kad festivalis vyktų tuose pačiuose miestuose, o mus tokia miestų iniciatyva labai džiugina", - pasakojo pašnekovas.
Jis patikino, kad 2009 metais Klaipėdoje vykęs renginys paliko labai gerą įspūdį ir tikimasi, jog ir būsimoji "Europiada" pavyks. Prieš aštuonerius metus organizatorius Lietuvoje sužavėjo aktyviai dalyvavęs jaunimas ir talentingai suderintos folkloro tradicijos ir šiuolaikinės kultūros elementai. Pasak organizatorių, likusios Europos šalys gali pasimokyti tokios tradicijų dermės iš Baltijos šalių.
Šią savaitę "Europiados" organizatorių delegacija apžiūrėjo Klaipėdos erdves, kuriose galėtų vykti didžiausi festivalio renginiai - atidarymo ir uždarymo ceremonijos. Organizacinio komiteto prezidentas Rudigeris Hesas (Rudiger Hess) sakė, kad aplankė keletą vietų, kurias pasiūlė Klaipėdos savivaldybė. Svečiai pabrėžė, kad tai, ko gero, esąs pirmas kartas, kai organizatoriams leidžiama rinktis iš kelių galimų renginio vietų.
"Atidarymo ir uždarymo pasirodymų vietas turi teisę išrinkti miestai. Dažniausiai miestas tai rengia stadione ar kitoje erdvioje vietoje. Tačiau jūs Klaipėdoje turite net keletą vietų - Vasaros estradą, futbolo stadioną, areną. Mes kol kas dar neapsisprendėme. Turime tai aptarti su visa organizacine komanda, tačiau mums labai patinka Vasaros estrados vieta ir aplinka", - penktadienį kalbėjo P. Devosas.
Kainuos remontas
Jeigu "Europiadai" bus parinkta Vasaros estrada, miestui teks nepagailėti lėšų jos remontui - reikia sutvarkyti stogą, dangas, įrengti suoliukų.
Preliminariais skaičiavimais, pasirengti festivalio įgyvendinimui 2019 m. reikėtų apie 75~tūkst. eurų, o 2020 m. - apie 1,051 mln. eurų (apie 350~tūkst. eurų iš šios sumos būtų gauta iš dalyvių mokesčių). Pinigų reikės ne tik aplinkai tvarkyti, bet ir pasirengti dalyvius pamaitinti, apgyvendinti, išsinuomoti scenų, pakylų, apšvietimo ir garso technikos ir t. t.
Klaipėdos politikai Tarybos posėdžio metu kėlė klausimą, kas lėmė tokią renginio kainą. Esą 2009 metais buvo tilpta į milijoną litų, o dabar reikia daugiau nei milijono eurų.
Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Skiotytė-Radienė sakė, kad per aštuonerius metus pasikeitė paslaugų kainos ir organizatorių reikalavimai.
"Lauko pasirodymai 2009 metais vyko be scenų ir pakylų. 2020-iesiems metams lauko pasirodymams reikia įrengti pakylas, įgarsinimą. Pateikta sąmata skaičiuota 4 500 dalyvių ir jeigu dalyvių turėsime mažiau, išlaidų poreikis bus mažesnis. Taip pat tikimės sulaukti daugiau savanorių, kuriems irgi reikės skirti tam tikrą kiekį lėšų", - sakė specialistė.
Rašyti komentarą