Dėlioja Ąžuolyno giraitės vizijos potėpius

Dėlioja Ąžuolyno giraitės vizijos potėpius

Ąžuolyno giraitės techninį projektą rengianti architektų biuro "Pupa - strateginė urbanistika" komanda siūlo parką pagal funkcijas suskirstyti į tris pagrindines dalis ir jį paversti universaliems poreikiams patenkinti skirta poilsio ir pramogų vieta.

Ąžuolyno giraitė yra gana aktyviai lankoma miestiečių vieta (aplink ją gyvena apie 16 tūkst. žmonių), tad svarbiausias architektų uždavinys buvo patenkinti kasdienius gyventojų poreikius. Siekdami šio tikslo projektuotojai parką suskirstė į rytinę, vakarinę ir centrinę dalis.

Pagrindiniai akcentai

Vakarinė dalis, kuri driekiasi šalia Rumpiškės dvaro, regima kaip pasyvesnė zona, skirta ramiems pasisėdėjimams. Pagrindinis šios dalies akcentas - tvenkinys. Planuojama sutvarkyti jo krantines ir įrengti medinę terasą bei akmeninį krantą. Projektuotojai pasiūlė tvenkinio krantines apželdinti drėgmę mėgstančia augalija: vandens mėta, vikšriais, irisais, vilkdalgiais. Netoliese galėtų atsirasti laikinas paviljonas, kuriame sezono metu galbūt įsikurtų kavinė, o šalia jos atsirastų ir tualetas.

Visai šalia kavinės galėtų atsirasti nedidelė vaikų žaidimų aikštelė, susijusi su vandens pramogomis, taip pat tinklinio aikštelė. Ji vakar Savivaldybėje sukėlė diskusiją. Nors projektuotojai akcentavo, kad ši aikštelė būtų nedidelė ir ten nevyktų varžybos, tačiau dalis valdininkų buvo įsitikinę, kad triukšmas keltų gyventojų pasipiktinimą. Taigi tinklinio aikštelę jie siūlė atitraukti toliau.

Pagrindinis centrinės dalies akcentas - parko žiedas, nuo kurio į visas puses drieksis 4-5 metrų pločio takai. Jie, planuojama, bus asfaltuoti, kad čia galėtų judėti riedutininkai, dviratininkai ir pėstieji su vežimėliais. Pagal pradinę viziją, turėjo driektis atskiras dviračių takas, tačiau dėl gausios augalijos jis bus sujungtas su pėsčiųjų taku.

"Pupos" architektas Tadas Jonauskis pasiūlė vertikaliu ženklinimu atskirti dviračių tako juostą. Tačiau, pasak Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, toks sprendimas reikalautų nuolatinės priežiūros, tad siūlė dviračių taką atskirti raudonos spalvos asfaltu.

Beje, parko takų skaičius bus sumažintas, panaikinti besidubliuojantys takai. Išliksiantys kertamieji takai būtų maždaug 1,5-2 metrų pločio. Liks ir per visą parką vingiuojantis, pažintinis, birios dangos takas, projektuotojų vadinamas "grybų".

IR JAUNIMUI. Rytinėje Ąžuolyno giraitės dalyje, planuojama, bus įrengta sporto aikštė bei nedidelis riedlenčių parkas. Architektai taip pat pasiūlė įkurti modernią tribūną, ant kurios sėdint būtų galima stebėti riedlentininkų pasirodymą. Eimanto Chachlovo nuotr.

Centrinė dalis, planuojama, liks kuo natūralesnė, kadangi ten veši daugiausia ąžuolų. Nors jų būklė yra puiki, tačiau juos reiktų nugenėti.

Rytinė parko dalis, šalia parduotuvės "Maxima", matoma kaip aktyvi žaidimų, sporto ir poilsio zona. Čia, medžių proskynose, bus įrengtos vaikų žaidimų ir treniruoklių aikštelės. Taip pat, planuojama, atsiras multifunkcinė sporto aikštė, kurioje žmonės galėtų žaisti krepšinį, tenisą ar užsiimti kitomis sporto šakomis. Visai šalia žadama įrengti nedidelę betoninės dangos riedlentininkų aikštelę. Tačiau Savivaldybės atstovai išsyk pasiūlė susisiekti su pačiais riedlentininkais ir išsiaiškinti realius šio sporto mėgėjų poreikius bei saugos reikalavimus.

Beje, šalia šios aikštelės galėtų atsirasti moderni tribūna, ant kurios būtų vietos atsisėsti.

Rytinėje dalyje taip pat planuojama palikti pievą, ant kurios žmonės galėtų gulėti.

Architektai, išlįsdami iš savo projekto ribų, pasiūlė šalia "Maximos" įkurti akmenimis grįstą Ąžuolyno aikštę.

Turėjo pastabų

Rytinėje zonoje valdininkai pasigedo tualeto, teirautasi ir dėl šunų vedžiojimo erdvių, stebėjimo kamerų, kurios esą būtinos šalia įėjimų į parką ir aktyviausiose jo vietose.

Pristačius suoliukų ir šiukšliadėžių dizainą valdininkams jis neįtiko, kadangi pasirodė esąs per brangus. Beje, Savivaldybė yra patvirtinusi suoliukų ir šiukšliadėžių dizainą įvairiose miesto dalyse. Juos pasiūlyta architektams susirasti Savivaldybės mažosios architektūros kataloge.

I. Šakalienė taip pat pažymėjo, kad šalia takų esančios vaikų žaidimų aikštelės dėl saugumo turėtų būti aptvertos. Taip pat ji pažymėjo, kad vietoje skaldos, kurią architektai pasirinko kaip vaikų žaidimų aikštelių dangą, reikėtų rinktis guminę, kuri, nors ir brangesnė, bet kur kas saugesnė, kokybiškesnė ir nereikalauja priežiūros.

Kalbant apie augaliją, Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda replikavo, jog "šlapieji" augalai gali sukelti dvoką. Tačiau projekto rengėjai patikino, kad to neturėtų būti. Nors visame parke, planuojama, atsiras daugiau įvairios augalijos, žydinčių krūmų, sodų, tačiau taip pat siūlyta iniciatyvą sodinti medžius suteikti ir patiems gyventojams, galbūt pasiūlyti ir kitų žmones įtrauksiančių sprendimų.

Posėdžio dalyviai teiravosi, ar bus valomas tvenkinio dugnas. Tačiau, anot projektuotojų, šį darbą turėtų inicijuoti Savivaldybė. Beje, tvenkinys, planuojama, nebus pritaikytas maudynėms.

Susirinkusieji aptarė darbų vykdymo ribą, sutarė, kad architektai kitam susitikimui apgalvos ir už projekto ribų išeinančius sprendinius, atsižvelgs ir į ateityje atsirasiančio futbolo stadiono projektą.

Projektuotojai pažadėjo atsižvelgti į pastabas ir kito susitikimo metu pateikti patobulintą projektą. Iki šių metų rudens planuojama parengti techninį parko projektą, o 2018-aisiais pradėti tvarkymo darbus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder