„Šiuo metu kiekviena institucija ar gyventojas situaciją vertina iš savo pozicijų. Kol nėra visa apimančio vaizdo, bet kokia pavienė informacija iš atskirų institucijų, negali būti vertinama kaip neginčytina priežastis. Surinkus visus duomenis, būtinas profesionalus, kompleksinis ir nešališkas jų įvertinimas, kartu pateikiant rekomendacijas, kaip potvynius suvaldyti kuo efektyviau, patiriant kuo mažiau nuostolių ir nepatogumų. Su gamta susitarti mes negalime, tačiau gyvendami klimato kaitos sąlygomis, privalome rasti priemones, kaip minimalizuoti padarinius“, – sako V. Grubliauskas.
Žinia, praėjusį savaitgalį iškritus gausiems krituliams bei pakilus vandens lygiui Smiltelės, Danės upėse bei Kuršių mariose, lapkričio 13-osios naktį, smarkios liūties ir šlapdribos metu, ėmė tvinti dalies daugiabučių kiemai ir kai kurios gatvių atkarpos, daugiausia pietinėje miesto dalyje.
Iš karto po šio įvykio su mieste dirbančiomis tarnybomis sutarta, kad šios apie galimas grėsmes savivaldybę nuo šiol informuos nedelsiant – vos pastebėjusios, kad kyla rizika. Savo ruožtu Savivaldybės administracija pasirūpins operatyviu gyventojų informavimu ir pateiks rekomendacijas, kaip elgtis. Apie susidariusias kritines situacijas ar kylant jų grėsmei klaipėdiečiams bus pranešama socialiniuose tinkluose bei mobiliuoju telefonu, siunčiant specialias gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos trumpąsias žinutes. Taip pat sukurtas užtvindytų teritorijų žemėlapis, kuriame gyventojai kviečiami žymėti pastebėtas užlietas vietas. Prie žemėlapio galima prisijungti aktyvavus šią nuorodą http://arcg.is/2i9u3oQ.
Žalą patyrę gyventojai taip pat raginami apie tai pranešti savivaldybei. Surinkus visus duomenis, bus sprendžiama dėl žalos kompensavimo galimybių. Informacija, kokius dokumentus kreipiantis dėl žalos atlyginimo būtina pateikti, teikiama Vieno langelio poskyryje bei skelbiama savivaldybės interneto svetainėje: https://www.klaipeda.lt/lit/Del-patirtos-zalos-atlyginimo/14788477.
Rašyti komentarą