Dėl kaimynų košmaro bendrabutyje kalti gyventojai

Dėl kaimynų košmaro bendrabutyje kalti gyventojai

Dar prieš Kalėdas į redakciją paskambinusi moteris pakvietė atvažiuoti ir pažiūrėti, kaip žmonės priversti gyventi Šilutės pl. 8 name, kuriame yra įsikūrę ir nakvynės namai. Matytas vaizdas buvo toks, kad nesiryžome straipsnio spausdinti prieš didžiąsias šventes nenorėdami gadinti klaipėdiečiams nuotaikos.

Vargu ar nudžiuginsime šio namo gyventojus, pranešdami, kad gavome pažadą, jog iš karto po Naujųjų metų bus pradėti remonto darbai. Jie pažadais jau nebetiki.

Pats Šilutės pl. 8 namas, kurio vienoje laiptinėje radome miegantį žmogų, o prie jo sėdinčią merginą paklaikusiu veidu, ir turint omenyje kai kuriuos sutiktus jo gyventojus, nemaloniai nuteikė - šiais laikais žmonės dar gyvena tokiomis sąlygomis. O šalia turinčiųjų problemų asmenų bando gyventi ir normalios šeimos. Susidaro įspūdis, kad į jas visos valdžios institucijos numoja ranka, nes joms, turinčioms tokią kaimynystę, vargu ar begalima padėti.

KIBIRAI. Per dieną išpilama po 3-4 kibirus vandens, kuris atiteka iš 4 aukšto. Prausykla trečiame aukšte.

Būtų gerai, jeigu bent po šio straipsnio šiame name apsilankytų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos skyriaus atstovai ir pateiktų savo išvadas, ar tokiomis antisanitarinėmis sąlygomis gali gyventi vaikai.

Keisčiausias dalykas tas, kad, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo Gedimino Pociaus, Savivaldybė iš šio namo gyventojų nėra gavusi nė vieno skundo. Jo teigimu, Savivaldybė patikrinimus pirmiausia planuoja gavusi rimtą skundą dėl grėsmingos tam tikrų konstrukcijų būklės.

Vanduo žliaugia per 3 aukštus

Problemų, pasak mus pasikvietusios moters, pridaro kaimynai, gyvenantys ketvirtame aukšte. Kai jie maudosi bendro naudojimo prausykloje, pro jos grindis, uždengtas paprastomis plokštėmis, vanduo bėga žemyn, į trečio aukšto bendro naudojimo prausyklą. Joje turi praustis 15 čia gyvenančių šeimų, kai kurios su mažais vaikais. Baisiausia, kad permirkusios ir pelijančios lubos esą gali nukristi bet kuriuo momentu. Visai nedaug trūksta iki kokios nors nelaimės. "Juk per visą elektros sistemą bėga vanduo", - aiškino moteris.

Trečiojo aukšto gyventojai nerimauja, kad nuo drėgmės iš viršaus gali sugesti jų skalbimo mašinos, laiko jas apdengę, o per lubas srūvantį vandenį semia kibirais. Per dieną išpila po kelis kibirus. "Ar jūs norėtumėte gyventi tarp kibiriukų?" - klausia šio namo gyventoja. Beje, apipilamos ir tualeto patalpos. Keli butai turi vieną tualetą, kuris yra rakinamas.

Ketvirtas aukštas užpila trečią, šis - antrą. Prasideda kaimynų barniai, vienų kitiems kaltinimai ir t. t. Beje, kliūna ir nakvynės namams. Bėgančio vandens problema kankina namo gyventojus jau ne vienerius metus.

PROBLEMINIS. Apie čia gyvenančių žmonių problemas valdžia informuota ir žada padėti iškart po Naujųjų.

Žmonės tame bendrabutyje yra išsipirkę butus ir gyvena 12-16 ar net daugiau metų. Mokesčiai dideli, esą didesni nei už butus normaliuose namuose. Gyventojai juokais šį bendrabutį praminė penkių žvaigždučių viešbučiu.

Prieš Kalėdas žmonės buvo išsigandę, nes neįsivaizdavo, kokias gaus sąskaitas, kadangi vos ne kiekvieną dieną kviečiasi avarinę tarnybą, už kurios iškvietimą esą reikia sumokėti 56 eurus. "Mes įstengiame tik susimokėti už butus ir avarinę tarnybą, kitkam nebelieka pinigų. Už 56 eurus galėtum žmogus išgyventi savaitę", - piktinosi vienas trečio aukšto gyventojas.

Nupjovė vamzdį, vis tiek teka vanduo

Iš pradžių vanduo tik lašėdavo, vėliau pradėjo tiesiog žliaugti. Prašymų išspręsti problemą UAB "Vitės valdos", kurioms priklauso tas namas, prirašyti kalnai, kreiptasi ir į Klaipėdos miesto savivaldybę, skambinta net pačiam Miesto ūkio departamento direktoriui Liudvikui Dūdai. Buvo atvykę specialistai, viską nufotografavo, lankėsi ir "Vitės valdų" vadybininkė, tačiau situacija nepagerėjo.

UAB "Klaipėdos bendrabutis", administruojančio tą pastatą, direktorius Vaidas Barakauskas pernai rugsėjį gyventojams paaiškino, kad ketvirto aukšto bendro naudojimo prausyklos patalpose ant grindų paviršiaus laikosi vanduo. Prausykloje įrengtos presuotų drožlių plokščių kabinas, kuriomis bandomos suformuoti dušo atitvaros. Skalbimo mašinos nėra prijungtos prie vandens nuotekų sistemos. Pažadėta, kad bus išjungtas vanduo ketvirto aukšto prausykloje iki tol, kol patalpa neatitiks esminių statinio reikalavimų, t. y. bus uždrausta naudotis netinkamai įrengtu dušu ir jungti automatines skalbimo mašinas.

ŽLIAUGIA. Vanduo jau ne laša, o tiesiog kliokia.

"Ir barėmės, neduok Dieve, kiek kartų, bet kas iš to, niekas nekreipia dėmesio. Jėzus Marija, kiek kartų prašiau ką nors daryti. Tiems ketvirtame aukšte nupjovė vamzdį, ir vis tiek jie varo tą vandenį. Kai mes apipylėme antrą aukštą, iš mūsų tūkstančius eurų išskaičiavo, o jiems nieko", - kalbėjo vyras, gyvenantis trečiame aukšte.

Ir su kaimynais ketvirtame aukšte kalbėta ne kartą. Jie turi mažų vaikų, kuriems reikia praustis, ir viskas. Švelniai tariant, jie pasiunčia "ant trijų raidžių", nes neturi pinigų ir nieko sutvarkyti negali. Esą tame ketvirtame aukšte susirinkę nuomininkai, kuriems niekas nesvarbu.

Kliūna ir antram aukštui

Antrajame aukšte bendro naudojimo prausyklos vaizdas kur kas gražesnis nei trečiajame, nes čia prieš 5-6 metus padarytas, kaip juokauja gyventojai, euroremontas Savivaldybės lėšomis. Čia gyvena 5 šeimos.

"Neįmanoma, kas darosi. Prieš dvi savaites viskas pasipylė iš tualeto, š... buvo iki kulkšnies kauliukų. Mūsų tualetai švarūs, mes viską, net tualetinį popierių, metame į kibirus. Esame pikti žiauriai, mums nusibodo visa tai. Paskutinį kartą kai apipylė, valydama kanalizaciją tarnyba ištraukė maišiuką nuo narkotikų. Kaimynai ten viršuje viską meta į klozetą - makaronus, net vaikų sauskelnes. Po to tvano mano vaikai pusę dienos bijojo eiti į tualetą, sėstis ant klozeto, kad vėl nepakiltų vanduo, šlapinosi į kibiriukus. Ar taip gyventi yra normalu? Septintus metus čia gyvenu, dar nėra buvę tokių dalykų. Tik paskutiniais metais toks "bardakas" pasidarė. Ir šiemet pavasarį š... čia visur pas mus plaukė. Nežinau, ką ten žmonės ketvirtame, penktame aukšte daro. Pas mus viskas pasipila iš tualeto", - piktinosi antro aukšto gyventoja.

LUBOS. Grius negrius?..

Nakvynės namai laukia renovacijos

Kai buvo apipiltas antras aukštas, per jį kliuvo ir nakvynės namams. "Ir pas mus buvo ta problema, kai buvo trūkę vamzdžiai. Ir išlaidų patyrėme nemažai, nes supylė mums visus dūmų detektorius, teko daug ką keisti, o nesame apsidraudę", - pasakojo nakvynės namų darbuotoja, nenorėjusi viešinti savo pavardės.

Taigi ne tik butus turintys gyventojai kenčia dėl šios problemos. Nakvynės namų direktorė irgi kreipėsi į atitinkamas tarnybas, tačiau tas klausimas pasirodė esąs gana sudėtingas.

"Tiesiog senas tas bendrabutis. Laukiam savo dalies renovacijos. Turime problemų, ir apačią nuolatos apsemia vanduo. Buitinių nesklandumų būna gana dažnai. Renovuoti žada jau seniai ir vis nukelia, atrodo, projektas užstrigo. Šį kartą sako, kad renovacija bus pavasarį. Kad kažkada ji vyks, tikime, bet tikslios datos dar nėra", - kalbėjo nakvynės namų darbuotoja.

Gyvena atitinkamas kontingentas

Pasak G. Pociaus, visuose Klaipėdos miesto bendrabučiuose pasitaiko tokių dalykų, kad vanduo kliokia per visus galus. Dažniausia jis bėga iš sanitarinių mazgų ir bendro naudojimo prausyklų, nes yra susidėvėjusi ir izoliacija, ir santechnikos įranga, ir kt. Todėl vanduo nesusigeria ten, kur jam reikėtų, ir nemaža jo dalis susigeria į statinio konstrukcijas. Drėksta ne tik apatiniai aukštai, bet ir galinės bei šoninės sienos.

"Viskas ten klaiku. Lubos gal ir neįgrius, bet sveikatos tam pastatui tokie dalykai nesuteikia. Pastatą administruojantis "Klaipėdos bendrabutis" po truputį remontuoja ir tvarko, bet, aišku, ne taip greitai kaip norėtųsi. Per metus remontuojami 1-2 bendrabučiai. Kita bėda ta, kad ten gyvena atitinkamas kontingentas. Tokiuose pastatuose dažniausiai labai sunku priimti sprendimą dėl remonto. Kitas dalykas, iškyla didžiulė mokumo problema. Ne vienam gyventojui visiškai nerūpi tai, kad jie savo lėšomis privalo išlaikyti pastatą. Tą dalyką jie tiesiog ignoruoja", - teigė G. Pocius.

PATYS. Kadangi avarinės tarnybos iškvietimas brangiai kainuoja, žmonės bando patys tvarkytis kaip sugeba.

"Darbai - iškart po Naujųjų metų"

Vaidas BARAKAUSKAS, UAB "Klaipėdos bendrabutis" ir UAB "Vitės valdos" Klaipėdos skyriaus vadovas

Mums Šilutės pl. 8 namo problema yra žinoma. Tokia situacija susidarė dėl piktavališkų gyventojų veiksmų, kurie netvarkingai naudojasi buitiniais prietaisais (skalbimo mašinomis). Iš jų išleidžiamą vandenį pila tiesiai ant grindų, o ne į nuotekų sistemą. Mūsų darbuotojai jau ne kartą buvo išjungę vandenį tose patalpose, bet gyventojai savavališkai vėl pasijungė.

Šiuo metu jau esame įvykdę darbų pirkimus ir pasirašę sutartį su rangovu dėl visiško patalpos grindų remonto, įrengiant hidroizoliaciją, naują nuotekų sistemą ir grindų dangą. Darbai bus pradedami iškart po Naujųjų metų.

Situacija banali

Gediminas POCIUS, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas

Situacija tame bendrabutyje gana banali, t. y. tokia kaip ir visuose kituose. Niekas niekam nerūpi ir visi daro tai, kas ką sugalvoja. Bendrojo naudojimo prausyklose pristatyta skalbimo mašinų. Užuot jų nuotekas nuleidus į tam tikslui paruoštą nutekėjimo vamzdį, jos tiesiog paleidžiamos ant grindų tikintis, kad viskas susigers į trapus. Bet tie trapeliai skirti ne gausioms nuotekoms, o tik šiaip atsitiktinai prabėgusiam vandeniui nutekėti.

Tai senos statybos pastatas, prasta hidroizoliacija tokių drėgnų patalpų perdangose, todėl viskas ir varva apatiniams ant galvų.

Tačiau "Vitės valdos" mus informavo, kad šiais metais jos planuoja tų sanitarinių patalpų remontą.

Reikia, kad namas pagaliau išdžiūtų ir jį būtų galima vėliau renovuoti.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder