Dalis bendrijų pirmininkų vadovavo nelegaliai

Dalis bendrijų pirmininkų vadovavo nelegaliai

Nuo praėjusių metų vasaros uostamiesčio savivaldybės darbuotojai, pradėję kontroliuoti, kaip veiklą vykdo daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriai bei bendrijos, aptiko nemažai betvarkės. Pavyzdžiui, patikrinus per 200 bendrijų, net 139 pirmininkų kadencijos buvo pasibaigusios, bet jie toliau ramiai ėjo savo pareigas.

Prievolė savivaldybėms kontroliuoti daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) valdymo organų veiklą atsirado praėjusių metų liepos mėnesį, kai įsigaliojo Savivaldybės įstatymo pataisos.

Kontrolę vykdyti pavesta Butų ir energetikos poskyriui, o Viešosios tvarkos skyrius skiria baudas.

"Kontrolė vyksta žmogiškai. Aptikus pažeidimus suteikiamas terminas, per kurį galima juos pašalinti, ir tik tuomet, jei tai neįvykdoma, skiriama bauda", - sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Pasak jos, paaiškėjo, kad šioje sferoje dar labai daug betvarkės. Tad esą ne veltui gyventojai skundžiasi, kad jų daugiabutį administruojanti bendrovė ar bendrija nesuteikia visos reikiamos informacijos.

"Tenka pripažinti, kad kai kuriems bendrijų pirmininkams akivaizdžiai stinga kompetencijos eiti šias pareigas", - pažymėjo K. Vintilaitė.

Per praėjusių metų paskutinį pusmetį Klaipėdoje iš 359 DNSB buvo patikrinta per 200. Taip pat patikrinta visų 13 uostamiestyje veikiančių daugiabučių gyvenamųjų namų administratorių veikla.

"Nustatyta, kad 161 DNSB pirmininkas nevykdė reikalavimo suderinti bendrijos įstatus su įstatymo nuostatomis, 139 pirmininkams buvo pasibaigusi kadencija", - vardijo Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis.

Tiems bendrijų pirmininkams, kurie per nustatytą terminą nepašalino pažeidimų, buvo skirtos baudos - po 100 litų - pusę minimalios baudos, kaip ir numatyta prasižengus pirmąjį kartą.

Pasak K. Vintilaitės, bauda už tokius pažeidimus gali siekti nuo 57 eurų iki 289 eurų.

Taip pat administracinės teisės pažeidimų protokolai surašyti ir baudos skirtos 3 daugiabučių namų administratoriams. Baudos skirtos už tai, kad gyventojams metų pabaigoje nebuvo pateikta privaloma ataskaita bei nebuvo reaguojama į gyventojų skundus.

"Manau, kad gyventojams labai gerai, kad atsirado tokių patikrinimų prievolė. Akivaizdu, kad iki šiol šioje srityje būta nemažai betvarkės. Galbūt dabar kai kurie bendrijų pirmininkai suvoks, kad nėra pajėgūs eiti šių pareigų. Nes antrą kartą nustačius pažeidimą jau gresia didesnė bauda - nuo 115 iki 579 eurų. Beje, baudos negalima paskirstyti gyventojams. Taip pasielgęs pirmininkas rizikuoja užsitraukti teisinę atsakomybę", - kalbėjo K. Vintilaitė.

Pasak A. Gaižučio, patikrinimai bus rengiami ir šiemet.

Tikrinamos ir garažų savininkų bendrijos, kurių Klaipėdoje skaičiuojama per 60.

"Be kontrolės liko tik sodininkų bendrijos. Ši problema dar nėra išspręsta", - apgailestavo K. Vintilaitė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder