Bus meldžiamasi už išplaukiančius į jūrą

Bus meldžiamasi už išplaukiančius į jūrą

Gegužės 22 dieną uostamiesčio Smiltelės gatvėje esančioje Dievo Motinos Globėjos ir šv. Mikalojaus cerkvėje vyks didžiulė šventė. Pastatytas kryžius, kuriame iškalta į reisą išplaukiančio jūrininko malda šventajam Mikalojui. Tai - paskutinis šventyklos komplekso taškas. Šio jūrininkų globėjo dieną prie jo bus meldžiamasi už išplaukiančiuosius į jūrą.

Kadangi baigiamos statyti cerkvės globėjas yra šventasis Mikalojus (šv. Nikolajus Stebukladarys), be kitų - ir jūrininkų globėjas, šventykloje yra jūrinei temai pašvęstų ikonų ir freskų. Beje, šis šventasis yra vienodai garbinamas ir katalikų, ir stačiatikių. Jo vardu pavadintų šventyklų gausu įvairiuose pasaulio uostuose.

Gegužės 22-oji - šv. Mikalojaus relikvijos perdavimo Italijos uostamiesčiui Bari diena. Dievo Motinos Globėjos ir šv. Mikalojaus parapijai tai didelė šventė.

"Mes nusilenksime maldoje prie pastatyto kryžiaus ir melsimės už išplaukiančiuosius į jūrą",- sakė protoirėjus Grigorijus Neugurica. Jūrininkų žmonoms bus dovanojamos šv. Mikalojaus ikonos.

Šventyklos pamatai Smiltelės gatvėje padėti 1998 m. Ji buvo statoma daugiau nei 10 metų. Lėšas aukojo parapijiečiai, itin daug prisidėjo jūrinio sektoriaus atstovai. Buvo paimtas ir kreditas, kuris jau grąžintas. Šventyklą Klaipėdai suprojektavo garsus Rusijos architektas Dmitrijus Borunovas, užsibrėžęs pastatyti 100 šventyklų.

Dviejų kupolų šventykla tarsi sudaryta iš dviejų dalių. Pagrindinė, po didžiuoju kupolu - Dievo Motinos, o po mažuoju kupolu su atskiru altoriumi, sukurtu Serbijoje, - Šv. Mikalojaus, jūrininkų šventykla. Beje, abu altoriai pagal stačiatikių tradicijas orientuoti į Rytus.

Jūrininkų šventykloje esanti šv. Mikalojaus ikona buvo tapoma 1,5 metų. Ant sienų ištapyti biblijiniai siužetai, jūriniai motyvai, pavyzdžiui, pavaizduota, kaip šv. Mikalojus atgaivina nuo stiebo nukritusį jūrininką. Šiam šventajam buvo pavaldi jūra ir audros. Čia - ir vaikščiojimo vandeniu siužetas, epizodai iš žvejybos, prekybos ir karinio laivyno istorijos.

Visi siužetai yra garsaus Rusijoje gyvenančio dailininko Olego Šurkaus (tėvai buvo kilę iš Lietuvos). Sienas šventykloje tapė visas jo vadovaujamas ikonų piešėjų būrys, įskaitant ir jo paties sūnų. Freskoms buvo naudojamas ir auksas.

Cerkvės komplekse jau baigiama statyti varpinė. 10 varpų atgabenti iš Rusijos, kur juos porcelianinėse formose liejo geriausi šios šalies meistrai. Pagrindinis varpas, sveriantis 800 kg, yra skirtas šv. Mikalojui. Kiekvienas jo dūžis - palankumo prašymas jūrininkams. Kiekvienas dūžis į Dievo Motinos varpą - palankumo prašymas parapijiečiams ir visiems Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms.

Komplekse yra ir parapijos namai, primenantys kleboniją. Yra ir puiki biblioteka, kuriai jau padovanota daugiau kaip 3 tūkstančiai religinių knygų, ir mini kino salė. Beje, čia veikia ir sekmadieninė mokykla, įkurtos vaikų kūrybinės dirbtuvės ir kt.

Penktas elementas - visai neseniai baigtas ir labai meistriškai įkomponuotas į šventyklos komplekso erdvę 15 tonų sveriantis pilko granito kryžius, kurio apačia tarsi primena inkarą. Jo autorius - Klaipėdos skulptorius Arūnas Sakalauskas. Tai tarsi paminklas gyviems jūrininkams, plaukiantiems į jūrą. Jie čia gali ateiti prieš reisą ir paprašyti šv. Mikalojaus gelbėti ir saugoti.

GLOBĖJAS. Šv. Mikalojaus ikona buvo tapoma 1,5 metų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder