Baudos už kačių kniaukimą ir šunų lojimą - nelogiškas sprendimas?

Baudos už kačių kniaukimą ir šunų lojimą - nelogiškas sprendimas?

Seime pateiktos įstatymo pataisos, kurios, kaip teigiama, išspręstų gyvūnų keliamo triukšmo problemą gyvenamuosiuose pastatuose, sukėlė gyvūnų globėjų pasipiktinimą. Viešosios tvarkos sergėtojai gūžčioja pečiais - esą kaip apskritai reikėtų užfiksuoti tokį pažeidimą?

Tokį pasiūlymą pateikė Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Petras Čimbaras ir įregistravo tai numatančius Triukšmo valdymo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus.

"Pagal siūlomą projektą, "joks asmuo, kuris atsakingas, prižiūri, globoja ar kontroliuoja bet kurį gyvūną, negali sukelti ar leisti gyvūnui sukelti nepagrįstą triukšmą, įskaitant, bet neapsiribojant, bet kokius garsus, kurie yra aiškiai girdimi bet kurioje triukšmo veikiamoje gyvenamosios nuosavybės vietoje: nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas", - rašė ELTA.

Administracinių nusižengimų kodekse siūloma numatyti, kad Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas užtraukia baudą nuo 20 iki 300 eurų.

Ši žinia sukėlė gyvūnų globėjų pasipiktinimą. Gyvūnų prieglaudos "Linksmosios pėdutės" įkūrėja Simona Šakinytė baiminasi, kad naujoji tvarka taps įrankiu spręsti visai su gyvūnais nesusijusius kaimynų nesutarimus ir netgi taps didesne kivirčų priežastimi.

"Manau, reikia labiau kreipti dėmesį ne į lojimą, o į gyvūnų nepriežiūrą ir šioje vietoje griežtinti baudas. Dažniausiai gyvūnai loja, yra neramūs dėl to, kad jiems trūksta priežiūros, jie nėra vedami į lauką, per ilgai paliekami namie", - nuomone dalijosi S. Šakinytė.

Pasak pašnekovės, prieglauda neretai sulaukia skambučių dėl gyvūnų keliamo triukšmo, tačiau dažniausiai tai - dienos metas.

"Taigi, matyt, skambina tie, kurie nedirba, visą dieną sėdi prie lango ar prie durų, klausosi, ką veikia kaimynai ar jų augintiniai", - teigė pašnekovė. Ji netgi prisiminė atvejį, kai kreipėsi žmogus dėl to, kad jį trikdė katės keliami garsai - gyvūno krebždėjimas, kai šis įlipo į spintą.

S. Šakinytė įsitikinusi, jog baudos už gyvūnų keliamą triukšmą dar labiau papildytų gyvūnų gretas prieglaudose.

Toks triukšmo problemos sprendimas pasirodė keistas ir Klaipėdos viešosios tvarkos specialistams. Savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis teigė, kad skundų dėl gyvūnų sukeliamo triukšmo Viešosios tvarkos skyrius sulaukia gana dažnai, tačiau minėtas sprendimo būdas pasirodė gana nelogiškas. Esą kas nustatys, kad šuo loja dešimt minučių? "Kur yra pasitikėjimo kaimynais riba? Visi juk nori "pakreipti" nusiskundimą savo naudai. Kaip apskritai būtų fiksuojamas triukšmas?" - teiravosi pašnekovas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder