Vicemeras Artūras Šulcas sakė, kad šiuo metu darbo grupės darbas eina į pabaigą.
"Jau greitai bus pradėtas ruošti projekto sprendimas. Gruodžio 22 dieną bus miesto Tarybos posėdis, kuriame bus priimami sprendimai. Jeigu nereikėtų įvedinėti dvinarės rinkliavos, Klaipėdos miestas galėtų dar trejus metus nejudinti šio mokesčio, kuris per penkerius metus buvo sumažintas 20 procentų. Tačiau įvedama dvinarė rinkliava ir tai reikalauja papildomų sąnaudų. Iš esmės visoje Lietuvoje dėl šito, mano galva, beprasmiško ir visiškai žmonėms nereikalingo dalyko rinkliava didės", - sakė A. Šulcas.
Jis teigė, kad bandoma naująją mokėjimo sistemą sudėlioti taip, kad gyventojams atliekų tvarkymas brangtų minimaliai - vienu ar dviem eurais.
"Ieškome ir tokio varianto, kad žmonėms tai nebrangtų visai. Tačiau neabejotinai vien dėl šito didės atliekų tvarkymo mokestis verslui, įstaigoms, organizacijoms. Joms ir iki šiol buvo taikomas dvinaris mokestis, įmonės galėjo deklaruoti, kokį kiekį atliekų turi, ir mokėti pigiau, bet nuo Naujųjų metų jos turės mokėti kaip visi ir tai bus gerokai daugiau. Taigi, atliekų tvarkymas brangsi, klausimas tik kam ir kiek. Tai yra politiniai sprendimai, Taryba turės apsispręsti. Aš palaikysiu sprendimą, kad gyventojams nebrangtų visiškai, verslui labiau kraučiau naštą šiuo atveju, nes tokia valstybės politika. Jeigu dėl biurokratinių dalykų pati korumpuočiausia ministerija, Aplinkos ministerija, nori pabranginti šitą dalyką Lietuvoje, tai aš tikrai esu prieš. Manau, kad ieškosime, kaip apginti savo žmones", - nuomonę išdėstė vicemeras.
Birželį minėtos darbo grupės posėdžio metu kalbėta, kad per metus įvairių Klaipėdos objektų kvadratiniam metrui priskiriama 7,32 kg mišrių atliekų. Vertinant pagal turtinius vienetus, individualiuose namuose ir butuose per metus susikaupia apie 695 kg mišrių atliekų, garažuose - apie 220, soduose - apie 380 kg mišrių atliekų. Kalbant apie kintamąją dalį, nurodyta, kad 1 kv. metrui, priklausomai nuo objekto paskirties, kasmet gali tekti nuo 0,5 iki beveik 18 kg mišriųjų atliekų.
Taigi atsižvelgiant į patalpų plotą, skaičiuota, kad individualiems vienbučiams ir dvibučiams namams, kurie naudojasi individualiais konteineriais, nuolatinė dvinario mokesčio dalis būtų 0,56 Eur/kv. m, o kintamoji, priklausomai nuo konteinerio talpos - 0,39-0,78 euro už vieną konteinerio ištuštinimą. Daugiabučiuose nuolatinė dalis - ta pati, 0,56 Eur, kintamoji - 0,33 Eur/kv. m.
Rašyti komentarą