Uostamiesčio atliekų vežėjai kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę informuodami, kad pastaruoju metu vis dažniau susiduria su situacija, kai į buities atliekoms skirtus konteinerius išmetamos gamybinės atliekos.
„Stiklas, plastiko pakuotės, statybinės medžiagos, audinių atraižos – tai nėra komunalinės atliekos. Jos turi būti rūšiuojamos ir šalinamos kitais būdais“, – sakė Klaipėdos mieste atliekas surenkančios įmonės „Ecoservice Klaipėda“ generalinis direktorius Laimonas Žemaitis.
Pasak vadovo,gamybinėms atliekoms turi būti užsakomi atskiri konteineriai, naudojamos kitokios išvežimo mašinos, šių atliekų utilizavimui taikomi skirtingi apmokestinimo tarifai, nei komunalinėms atliekoms.
„Iki šiol mes daugiausia apie rūšiavimą ir teisingą atliekų tvarkymą aiškindavome gyventojams ir reikalaudavome jų atsakomybės. Tačiau analogiška situacija pribrendo ir verslo sektoriuje“, – teigė Rasa Jievaitienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.
Bendru vežėjų ir Klaipėdos savivaldybės sutarimu, atliekų tvarkymo taisyklėms nusižengiantys verslininkai iš pradžių bus įspėjami, o situacijai nepasikeitus, informacija apie pažeidimus bus perduodama Viešosios tvarkos skyriui, kuris pritaikys sankcijas.
„Vairuotojas, komunalinių atliekų konteineryje atradęs gamybos atliekas, nufotografuos pažeidimą ir užklijuos lipduką su įspėjimu. Konteinerio naudotojas turės pats perrūšiuoti atliekas. Jei to nepadarys, mes atliekas išvešime, tačiau perduosime informaciją apie pažeidimą savivaldybės inspektoriams“, – aiškino Laimonas Žemaitis.
Pagal galiojančius teisės aktus, neteisingas atliekų šalinimas yra laikomas administraciniu nusižengimu, už kurį maksimali bauda siekia 600 eurų.
Rašyti komentarą