Pasak Savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, jeigu Taryba pritars projekto įgyvendinimui, iki rugpjūčio pabaigos planuojama pateikti paraišką ES struktūrinių fondų finansinei paramai gauti. Tikimasi dar šiemet pasirašyti finansavimo sutartį. Bendra preliminari projekto vertė - 2,2 mln. Eur.
Techninio projekto rengimo darbai, galima sakyti, yra įpusėję. Projektiniai pasiūlymai jau pristatyti ir aprobuoti. Tikimasi, kad šiemet projektavimas bus baigtas.
Vasarį gyventojams pristatant planuojamus darbus Savivaldybės skelbto konkurso laimėtojai - vilniečių UAB "Ademo grupė" ir MB "Pupa" - atstovai aiškino, kad ketinama suprojektuoti 7 m pločio pagrindinį taką (po tris su puse metro pėstiesiems ir dviratininkams), sujungsiantį tris pagrindines parko zonas.
Parkas pagal funkcijas skirstytas į tris dalis: pietinę, įvardintą kaip aktyvaus poilsio prie vandens ir žaidimų erdvę, viduriniąją, kurios svarbiausias akcentas - bioįvairovė, ramesnės, gamtinės aplinkos kūrimas, ir šiaurinę.
Pati plačiausia būtų pietinė Malūno parko dalis. Išskirtiniai jos akcentai būtų terasos prie vandens, tiltai ir lieptai. Šioje dalyje planuojama įrengti vaikų ir paauglių žaidimų aikšteles, sporto ir lauko treniruoklius bei šachmatų lentas. Malūno tvenkinio krantinėse nusidriektų tvarkinga veja, ant kurios šiltuoju sezonu būtų galima degintis, gulėti. Architektai planavo sukurti tvarkingą priėjimą prie vandens - kad žmonės galėtų įbristi į vandenį, žvejoti.
IDĖJOS. Parko sutvarkymo projekto autoriai siūlė ant vandens įrengti įvairių formų terasas su laipteliais ar suolais, tiltelius. Projektuotojų vizualizacija.
Projekto autoriai ant vandens siūlė įrengti įvairių formų terasas su laipteliais ar suolais. Vienas iš tiltų, planuojama, galėtų jungti abu parko krantus ir taip suteiktų galimybę parke judėti "aštuoniuke" bei taptų patrauklia vieta gamtos ištroškusiems klaipėdiečiams, o ypač jaunavedžiams.
Centrinėje parko dalyje siūlyta kurti kuo didesnę bioįvairovę - papildomai apželdinti krantines retesnėmis augalų rūšimis, vandenyje įrengti plaukiojančias saleles paukščiams perėti, kurti žolynus, kuriuose gyventų smulkiausi gyvūnijos atstovai. Čia planuojama įrengti informacinius stendus, leisiančius susipažinti su parko augmenija ir gyvūnija.
Šiaurinę zoną architektai įsivaizdavo kaip aktyvią ir miestietišką. Vienas iš siūlymų - laiptus primenanti medinė terasa, nukreipta į vandenį. Šioje erdvėje galėtų veikti kavinė, bevielis internetas, parko lankytojai galėtų stebėti vandenyje pramogaujančius žmones - į šią parko dalį planuojama perkelti vandenlenčių sporto įrangą.
Architektai mano, kad parke galėtų atsirasti daugiau medžių. Siekiant sukurti "peizažinį" vaizdą esą tiktų pavasarį žydinti augmenija: vyšnios, ievos, arba rudenį žavingai lapų spalvas keičiantys ąžuolai ir klevai. Taip pat siūlyta paprastosiomis pušimis atitverti parką nuo gatvių.
Projekto rengėjai tada užtikrino, kad naikinami bus tik paliegę ir sergantys medžiai.
Rašyti komentarą