Apkarpė lėšas Klaipėdos jaunimui

Apkarpė lėšas Klaipėdos jaunimui

2021-aisias Klaipėda tituluojama Europos jaunimo sostine, tačiau dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos uostamiesčio Savivaldybė gerokai sumažino projektui skiriamas lėšas. Nors projekto biudžetas buvo gerokai apkarpytas ir kai kurių renginių teks atsisakyti, tačiau organizatoriai tikisi, jog pavyks įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus.

Europos jaunimo sostinių konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas, o ši iniciatyva prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį.

Toks titulas Klaipėdai ir Lietuvai - tai platforma naujoms jaunimo iniciatyvoms, socialiniams, pilietiniams bei kultūros projektams. Taip pat tai galimybė transformuotis, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti miesto gyvenime, suteikti daugiau galių formuoti jaunimo politiką, pritraukti Europos jaunimo dėmesį, pristatyti miestą tarptautiniame kontekste ir stiprinti Europos jaunimo identitetą.

Deja, nors lėšų buvo prašoma gerokai daugiau, šiemet Klaipėdos miesto biudžete projektui "Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021" numatyta skirti tik 850 tūkst. eurų. Pasak uostamiesčio Savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo ir Europos jaunimo sostinės tarybos pirmininko Deivido Petrolevičiaus, šiemet lėšos buvo mažinamos ne tik projektams.

"Situacija tokia, kad projekto biudžetas dėl susidariusios situacijos, dėl sumažėjusių lėšų, surenkamų į bendrą miesto biudžetą, turi būti kuklesnis. Mažinamos lėšos buvo ne tik mūsų projektui, apskritai buvo peržiūrimas visas biudžetas. Žinoma, pirmiausia mes orientuojamės į didžiausias ir svarbiausias mūsų iniciatyvas. Jų tikrai neatsisakysime, galbūt kažkurių veiklų ir teks atsisakyti, tačiau svarbiausia, jog tai nebūtų esminės veiklos ir kad būtų įgyvendinami pagrindiniai projekto uždaviniai", - sakė D. Petrolevičius.

Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Valadkienė patikino, jog projekte planuotos veiklos iš tiesų keisis, tačiau kokios jos bus, dar nėra aišku, nes šiuo metu dar derinami programa ir finansiniai dokumentai. Taip pat planuojama, jog keisis ir veiklų pobūdis, dalis veiklų bus virtualios.

Viešojoje erdvėje kilo svarstymų, jog net ir sumažinus Savivaldybės projektui skiriamas lėšas, tai vis vien yra didžiulė jaunimo renginiams tenkanti suma. Pasigirdo ir siūlymų, jog lėšas reikėtų dar gerokai apkarpyti, tačiau, D. Petrolevičiaus manymu, norint pasiekti kokybiškų rezultatų reikia ir gerų priemonių.

"Jei dėl pandemijos veikla persikels į nuotolinę erdvę, natūralu, kad išlaidos gali sumažėti, bet planuojame, kad veiklos vyks ir gyvai. Sumažintas biudžetas buvo ganėtinai stipriai, bet norint užtikrinti kokybiškas veiklas, negali susitikimai vykti vien tik "Zoom" platformoje, kur mes vienas su kitu pakalbėtume ir tuo viskas baigtųsi. Mes turime padaryti ir tam tikrą rezultatą. Yra numatytas jaunimo erdvių įkūrimas, jos turės būti įrengtos fiziškai, o dėl pandemijos - juk tam numatyta suma negali keistis", - tikino Europos jaunimo sostinės tarybos pirmininkas.

A. Valadkienė taip pat pritarė, jog Savivaldybės skiriamų lėšų tikrai nėra per daug, priešingai - gerokai per mažai.

"Ši suma, kuri skiriama dabar - akivaizdžiai per maža. Nepamirškime, kad prie šio projekto dirba nemažai žmonių, dalis lėšų yra naudojamos administravimui, dalis komunikacijai, o tai nėra pigus reikalas, tai tikrai nemaži kaštai. Taip pat ir visos veiklos, juk žinome, kad viskas kainuoja, viską perkame rinkos kainomis, tad norint iki galo įgyvendinti tai, ką buvome suplanavę nuo pat pradžių, reikėtų žymiai didesnės sumos", - sakė A. Valadkienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder