Apdergtiems kiemams skelbia karą

Apdergtiems kiemams skelbia karą

Klaipėdos savivaldybė ketina imtis daugiau priemonių, kad miesto viešosios erdvės bei daugiabučių kiemai nebūtų apdergti. Prašoma gyventojų iniciatyvos - kad šie reikalautų iš namo bendrijos vadovų ar administratoriaus, kad aplinka būtų tvarkoma, o jeigu šiukšlynai nelikviduojami, apie tai praneštų Savivaldybei.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius sakė, kad nutirpus sniegui sulaukta nemažai klaipėdiečių skundų dėl netinkamo kiemų tvarkymo, šiukšlynų, nevalomų teritorijų. Panašių skundų buvo sulaukusi ir "Vakarų ekspreso" redakcija.

"Pastebėjome, kad yra vietų, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio. Apie trys ketvirtadaliai tokių vietų yra teritorijos, priskirtos namų valdoms ar įstaigoms", - pažymėjo O. Mariničius.

Pasak jo, žiemos metu taip pat buvo dažnai gaunami gyventojų pranešimai, kad įvairiose miesto vietose nesitvarkoma. Administracijos direktoriaus pavaduotojas akcentavo, kad labai trūksta informacijos - kokios yra daugiabučių ribos, kurias turi tvarkyti bendrijos, administratoriai ar samdyti rangovai, kas yra tie rangovai ir t. t.

"Norime paraginti, kad gyventojai aktyviai ir motyvuotai dalyvautų procese, nes informacija yra lengvai prieinama. Pagrindinė užduotis - kad turėdami informacijos gyventojai reikalautų, jog bendrija, administratorius ar kitos įmonės tvarkytų tai, ką privalo tvarkyti", - pabrėžė O. Mariničius.

Mieste priskaičiuota apie 130 vietų, kur nuolat reikalaujama tvarkytis. Tai - ne tik netvarkingi kiemai ar kiti plotai, bet ir konteinerių aikštelės. Kaskart duodamas 5-7 darbo dienų terminas susitvarkyti. Jeigu atsakingi asmenys neįvykdo reikalavimo, rašomas protokolas. Už netvarkomas teritorijas pirmą kartą skiriamas įspėjimas, antrą kartą laukia bauda nuo 20 iki 140 eurų, trečią kartą - iki 600 eurų.

"Tačiau bauda šiukšlės nepakelia, teritorijos neišvalo", - sakė Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Pasak O. Mariničiaus, Savivaldybės tikslas nėra skirti baudas, bet jeigu piktybiškai nereaguojama į raginimą tvarkytis, nelieka kitos išeitis. Kol kas nubaustų piniginėmis baudomis nėra - visi geranoriškai reaguoja į perspėjimus.

Liko daug "dovanų"

"Patikrinimai dabar vyksta beveik kasdien. Nagrinėdami skundus pastebėjome, kad žmonės vis dar galvoja, jog Savivaldybė turi sutvarkyti vieną ar kitą teritoriją. Tačiau primename, kad jie turi teisę reikalauti iš tvarkytojų, jog šie tinkamai vykdytų pareigas, už kurias jiems yra mokama. Kur probleminę vietą administruoja namų valdos, o valo pasamdyti tvarkytojai, rūpesčių yra mažai - užfiksavus pažeidimą, jis per 3-5 dienas likviduojamas ir protokolo mes net nerašome, užtenka pareikalavimo. Daugiau rūpesčių yra su bendrijomis - sunku pagauti pirmininką, jis kartais nelabai atsakingai žiūri į savo pareigas. Būna mokami pinigai, o rezultato nėra. Tada atstovaujame gyventojams, padedame jiems sužiūrėti, už ką tvarkytojas gauna pinigus, kad susitvarkytų", - komentavo M. Poimanskis.

Nutirpus sniegui pasipylė pranešimai apie po žiemos likusias "dovanėles" - šunų augintojų nesurinktas keturkojų išmatas, taip pat yra ir susidariusių šiukšlynų. Tad praėjusią savaitę Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius atliko per 100 patikrinimų.

M. Poimanskis atkreipė dėmesį į tai, kad reidų metu pastebimas teigiamas pokytis - daug žmonių įprato susirinkti savo augintinių ekskrementus, kuriuos, beje, su maišeliu galima mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Vis dėlto dar didelė dalis žmonių ignoruoja tokią prievolę ir palieka "dovanėles". Jeigu neatsakingus keturkojų savininkus pavyksta pagauti proceso metu, skiriamos baudos.

SKUNDAI. Pastaruoju metu skundai dėl netvarkos kiemuose tiesiog pasipylė, o miesto kontrolieriai patikrinimus dabar vykdo beveik kasdien.

Norintys sužinoti, kas turi prižiūrėti jų kiemą, gyventojai gali tai lengvai padaryti apsilankę uostamiesčio savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt. Skiltyje "Gyventojams" reikėtų pasirinkti "Klaipėdos miesto žemėlapis" ir pasirinkti sluoksnį "Valomi plotai".

Susidūrus su tiesiogiai už tvarką atsakingų asmenų abejingumu, kviečiama kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių elektroniniu paštu [email protected] arba telefono numeriu 8 46 219543.

Skelbs švaros laikotarpį

Beje, nuo balandžio 3 d. iki gegužės 14 d. Klaipėdos mieste skelbiamas švaros laikotarpis. Per šį laikotarpį talkininkai - mokiniai, studentai, garažų bendrijų, visuomeninių organizacijų atstovai, gyventojai kviečiami tvarkyti viešąsias miesto teritorijas.

Norintys dalyvauti miesto talkoje turi kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistes Sandrą Dabrienę (tel. 8 46 396323) arba Jolantą Rimkienę (8 46 396086).

Pasak S. Dabrienės, norintieji prisidėti prie miesto švaros gali pranešti, kada ir kokią teritoriją tvarkys. Jeigu konkrečios vietos entuziastai neturi numatę, tvarkomą plotą paskirs Miesto tvarkymo skyriaus specialistai.

Vis dėlto pasirūpinti priemonėmis - pirštinėmis darbui ir šiukšlių maišais - turėtų patys besitvarkysiantieji. Savivaldybė prireikus pristatys konteinerį stambiagabaritėms atliekoms, o vėliau visas miestiečių surinktas šiukšles išveš.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder