Prieš piratus - lopant nacionalinės teisės spragas

Prieš piratus - lopant nacionalinės teisės spragas

Remiantis trijų tarptautinių organizacijų parengtomis studijomis, bus rengiamos rekomendacijos dėl šalių nacionalinės teisės, skirtos kovoti su piratavimu ir kitais neteisėtais veiksmais jūroje, turinio bei apimties.

Š. m. balandžio 4-8 d. Londone (Jungtinė Karalystė) vykusioje Tarptautinės jūrų organizacijos (toliau - IMO) Teisės komiteto 98-ajame posėdyje, kuriame dalyvavo 81 valstybės atstovai, be kitų klausimų, svarstyti ir klausimai, susiję su tarptautine bei nacionaline teise, skirta kovai su piratavimu ir kitais neteisėtais veiksmais jūroje.

Pagrindinis IMO Teisės komiteto uždavinys kovojant su piratavimu ir kitais neteisėtais veiksmais jūroje - tarptautinės teisės spragų identifikavimas ir pagalbos valstybėms, kuriant nacionalines teisines sistemas, teikimas.

Posėdžio dalyviai diskutavo apie tai, kaip teisinėmis priemonėmis persekiojant piratus būtų galima vadovautis Tarptautine konvencija dėl kovos su neteisėtais veiksmais prieš saugią jūrų laivybą (SUA).

Jungtinių Tautų (toliau - JT) Vandenynų reikalų ir jūros teisės padalinys (toliau - DOALOS) pristatė studiją, kurioje pagal JT Jūros teisės konvenciją analizuojami klausimai, turintys atsispindėti kiekvienos valstybės nacionalinėje teisėje. JT Narkotinių medžiagų ir nusikaltimų tarnybos (toliau - UNODC) pristatytoje studijoje taip pat analizuojami būtini nacionalinės teisės, skirtos kovai su piratavimu, elementai.

Komitetas nutarė, kad IMO sekretoriato, DOALOS ir UNODC parengtos studijos gali būti tinkamas pagrindas valstybėms tobulinant savo nacionalinę teisę, skirtą kovoti su piratavimu bei kitais neteisėtais veiksmais jūroje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder