Seminarą organizuoja Lietuvos saugios laivybos administracija (LSLA) kartu su IMO. Šiuose mokymuose dalyvauja 7 šalių – Rumunijos, Bulgarijos, Kroatijos, Lenkijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos atstovai. Latviai atvyksta pirmadienį po pietų. Iš viso seminare dalyvauja 30 dalyvių. Daugiausia jų iš Lietuvos, kaip iš seminarą organizuojančios šalies.
Svečiai, atvykę iš kitų šalių, ne tik mokysis, bet ir susipažins su Klaipėdos miestu. Antradienį planuojama LSLA hidrografiniu laivu "Varūna“ juos plukdyti po Klaipėdos uostą. Apie miestą ir uostą jiems pasakos angliakalbis gidas.
1973 metų pagrindinė taršos iš laivų prevenciją reglamentuojanti konvencija MARPOL iš dalies buvo pakeista 1978 m. Ji turi šešis priedus. Seminaro metu Klaipėdoje bus aptariamos konvencijos ir jos priedų reikalavimų įgyvendinimas, užterštų vandenų priėmimo iš laivų problemos, dalijamasi šalių patirtimi, tariamasi dėl bendradarbiavimo šioje srityje.
Konvenciją MARPOL 73/78 yra ratifikavusios 150 valstybių, kurių bendras prekybos laivynas sudaro 99,14 proc. pasaulinio laivyno bendrosios talpos. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1991 m., konvencijos VI priedas, kuriame kalbama apie oro taršą, ratifikuotas 2005 m. Lietuvos Respublikos saugios laivybos ir Jūros aplinkos apsaugos įstatymai numato, kad šios konvencijos įgyvendinimas bei jos nuostatų vykdymo kontrolė priskirtina Susisiekimo ir Aplinkos ministerijoms bei šioms ministerijoms pavaldžioms ar jų reguliavimo sričiai priskirtoms įstaigoms.
IMO mokymai Klaipėdoje vyksta jau nebe pirmą kartą. Pernai LSLA ir IMO organizavo regioninius laivų balastinių vandenų tvarkymo mokymus.
Rašyti komentarą