Deimantė Bulbenkaitė: "Noriu daryti, kas įdomu, o ne už ką moka"

Deimantė Bulbenkaitė: "Noriu daryti, kas įdomu, o ne už ką moka"

Klaipėdietės Deimantės Bulbenkaitės, "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientės, nesugundytumei iki paryčių trunkančiais pašėlusiais vakarėliais ar tuščiais plepalais apie nieką. Aštuoniolikmetė mergina visą savo laisvalaikį skiria vieninteliam pomėgiui - madai. Tai nėra vien žurnalų vartymas ar šlaistymasis po parduotuves. Deimantė yra tinklaraščio apie madą "Spintos guru" autorė.

Nors yra tokio jauno amžiaus, ji jau gana profesionaliai apžvelgia naujausias madų tendencijas, dalija patarimus apie pirkinius, apžvelgia ir vyrų mados naujienas. Taip pat atrenka ir publikuoja rinktines fotosesijas iš geriausių pasaulio mados žurnalų, pristato stilingiausius mados industrijos veikėjus, o madų savaičių metu skelbia žinias apie naujausias Niujorko, Londono, Milano ir Paryžiaus dizainerių kolekcijas. "Dažnai, naršydama įvairiuose užsienio mados tinklapiuose, prie kompiuterio užsibūnu iki paryčių", - neslepia Deimantė.

Deimante, ko sieki rašydama savo tinklaraštį?

Mano misija - padaryti madą vėl madingą, prieinamą ir suprantamą. Apie naujausią madą rašau paprastai.

Skiri tam daug savo laisvalaikio, rašai iš idėjos, pajamų negauni. Kokia tau iš to nauda?

"Spintos guru" yra mano vizitinė kortelė. Ji mane pristato kaip mados apžvalgininkę. Be to, tinklaraščio žinomumas kuria man pridėtinę vertę. Rašymas plečia akiratį. Juk nieko negali parašyti nepasidomėjus. Taip, rašymas užima didesnę dalį mano laisvo laiko, tačiau aš tai darau, nes man malonu. "Blogo" rašymas yra mano investicija į ateitį.

Natūralu, kad paauglės, siekdamos išsiskirti iš minios, puošiasi įdomesniais drabužiais, tačiau tu mada susidomėjai penktoje klasėje, vienuolikos metų - būdama dar vaikas!

Na, iš pradžių tai nebuvo itin rimtas susidomėjimas. Tačiau aš ir šiandien prisimenu tą kartą, kai pirmąkart per "Fashion TV" kanalą išvydau tiesiogiai transliuojamą kolekcijų pristatymą iš Milano. Mane sužavėjo lieknos manekenės, gražios jų suknelės, makiažas, apšvietimas, spalvos. Ten viešpataujanti prabanga mane išvertė iš koto. Nieko panašaus iki tol neteko matyti. Pamažu suvokiau, jog mada mane įtraukia vis labiau. Supratau, jog su šia sritimi noriu sieti savo gyvenimą. Taigi ėmiau domėtis garsiausiais mados namais bei populiariausiais to meto modeliais. Mano susižavėjimas mada visą laiką augo, ilgainiui ėmiau naršyti internete, ieškodama informacijos apie pačius dizainerius, mados užkulisius, įdomias mados industrijos asmenybes, žiūrėdavau su mada susijusius filmus, skaičiau įvairias mados istorijos knygas, žurnalus ir katalogus...

Gal tavo polinkį lėmė tėvų profesijos?

Visiškai ne. Mano tėvai yra žemiški, realių profesijų žmonės. Tėtis ekonomistas, o mama fizikė. Jie nesidomi nei grožiu, nei mada. Visoje giminėje nėra nė vieno žmogaus, kuris rašytų, pieštų ar grotų. Šia prasme esu tikra išsišokėlė, - šypsosi. - Tiesą pasakius, tėvams visiškai nesuprantama, ką aš darau. Jie su viltimi laukia, kada susitupėsiu ir susidomėsiu kuria nors iš "normalių" specialybių.

Pavyzdžiui?

Na, manau dauguma tėvų norėtų, kad jų vaikai taptų medikais, teisininkais, ekonomistais, t. y. tų profesijų atstovais, kurios garantuoja geras pajamas. Todėl mano rašinėliai jiems atrodo vaikiški ir skirti tik labai mažai visuomenės grupei. Mados žurnalistės karjera tėvams neatrodo perspektyvi. Ir seneliai bando mane atgrasyti sakydami, kad žurnalistų darbas yra juodas darbas: maža to, kad ne ką teuždirba, jie dar ir lieka neįvertinti.

Šiaip ar taip, yra kuo pasididžiuoti: tavo naujausių mados tendencijų apžvalgos štai puikuojasi "Vakarų eksprese" bei kai kuriuose žurnaluose, interneto portaluose...

Tuo labai džiaugiuosi. Pagaliau galėsiu ir tėvus įtikinti, kad tai, ką darau, gali būti aktualu ir Lietuvoje!

Kas tave skatina irtis pirmyn?

Mane skatina tai, jog ši veikla pradeda duoti rezultatą ir šiokių tokių pajamų. Nors esu dvyliktokė, jau galiu šį bei tą nusipirkti neprašydama pinigų iš tėvų. Be to, manau, kad yra svarbu laikytis tos krypties, kurią esi pasirinkęs, ir nemesti kelio dėl takelio. Savo tikslams pasiekti prireiks tik daug noro ir pastangų.


Taigi planuoji studijuoti mados žurnalistiką?

Didžiausia mano svajonė yra mados žurnalistikos studijos Londono Meno universitete. Mados žurnalistika yra siaura specialybė. Ją galima studijuoti tik poroje pasaulio universitetų. Tačiau šią specialybę įgiję asmenys iškart įdarbinami į tokius pasaulinio garso mados žurnalus kaip "Vogue", "Elle", "Harper's Bazaar".

Mokslas kainuos nepigiai. Reikės pinigų ir pragyventi. Kaip planuoji verstis?

Tikiuosi, kad padės tėvai. Be to, visada gali pasinaudoti Europos sąjungos paskola studentams. Bet... padavėja nedirbsiu. Geriau jau nemokamai įsidarbinsiu kokiame nors mados žurnale ir taip įgysiu neįkainojamos patirties.

Kaip radosi "Spintos guru"? Ar tave įkvėpė garsių pasaulio tinklaraštininkų sėkmė?

Mados tinklaraštininkai pasaulyje nėra naujas reiškinys. Kai kurie jų autoriai jau šiandien mėgaujasi pasaulinio garso žvaigždžių ir mados kūrėjų dėmesiu. Vienas jų - filipinietis Bryanas Boy yra itin populiarus. Jam dizaineris Marcas Jacobsas sukūrė tinklaraštininko vardu pavadintą rankinę "BB bag". Tačiau Lietuvoje tinklaraščiai kol kas nėra populiarūs. Gilindamasi į mados pasaulio subtilybes, žinoma, supratau, kad beveik visa informacija apie naujausias mados tendencijas yra tik užsienio kalba. Todėl pamaniau, kad būtų šaunu sukurti lietuvišką mados "blogą".

Įsiregistravau vienoje tinklaraščių kūrimo bazėje. Dvejus metus rašiau anonimiškai, nes nenorėjau, kad kas nors sužinotų mano amžių - 16 metų. Jei būtų sužinoję, niekas nebūtų manimi patikėjęs. Vienu metu ir rašiau, ir mokiausi rašyti. Tinklaraštyje nėra jokių asmeninių žinių apie mane, tik informacija apie madą. Beje, tuo mano tinklaraštis ir skiriasi nuo užsienietiškų, nes juose autoriai daug rašo apie save: publikuoja savo aprangos derinius, praneša, ką naujo sugalvojo, nusipirko ir panašiai. Aš, remdamasi užsienio mados žurnalistų informacija, stengiuosi pateikti objektyvias žinias, rašinius šiek tiek paskanindama savo pačios įžvalgomis.

Ar patyrei tokių akimirkų, kai norėjosi nutraukti šią veiklą?

Kartais nusimindavau ir išsigąsdavau, kai sulaukdavau kokio nors bjauraus komentaro. Jausdavausi blogai. Apnikdavo slogios mintys. Suabejodavau savimi: galbūt aš išties viską čia blogai darau... Trūko pasitikėjimo savimi.

Bet jo randasi vis daugiau?

Mano pasitikėjimą savimi augina vis gausėjantys skaitytojai.

Kokie jie?

Merginos, moterys, vaikinai ir vyrai, kurie domisi mada. Ir... mados profesionalai, kurie, pasirodo, irgi žino mano tinklaraštį. Tai mane nuoširdžiai stebina. Džiaugiuosi sulaukianti nemažai laiškų su prašymais patarti ar tiesiog gražiais linkėjimais. Be to, kartą, mane pakvietė prisijungti viena didelė tinklaraščių bazė, ir kai aš pamačiau, kokie solidūs vardai juose rašo, nustebau ir pamaniau: jeigu jie nori mane matyti savo tarpe, vadinasi, einu teisingu keliu.

Ar sulauki pasiūlymų ką nors reklamuoti?

Taip, kone kiekvieną savaitę. Tačiau visada atsisakau. Nenoriu užkrauti savo "blogo",nenoriu sugriauti savo idėjos. Noriu rašyti, kas man įdomu, o ne už ką sumokama.

Kokios pagrindinės stiliaus taisyklės?

Pirma: nereikia sukrauti ant savęs visko. Ne drabužis ar papuošalas turi puošti žmogų, o atvirkščiai. Antra taisyklė: nereikia persistengti su spalvomis (kad neatrodytum kaip Kalėdų eglutė). Geriau pasirinkti įspūdingesnį kirpimą, bet ne spalvą. Trečia - drabužį stenkitės taikyti prie individualybės. Yves Saint Laurentas sakė: "Mada keičiasi, o stilius išlieka". Kartais merginos bando kopijuoti tai, ką vilki įžymybės ir atrodo juokingai. Reikia pirma žinoti, kas tau tinka, o jau po to - kas patinka.

Ką apie žmogų pasako jo išvaizda?

Ji parodo, ar žmogus gerbia kitus.

Daugelio merginų bei moterų spintos prigrūstos drabužių, tačiau jos vis tiek neturi ko apsirengti.

Nereikia pirkti drabužio, jeigu nežinai, prie ko konkrečiai jį derinsi.

Koks stilius tave pačią labiausiai žavi?

Esu minimalizmo ir prancūziškos elegancijos mėgėja. Žaviuosi aukštąja mada, jos istorija, teatrališkais pristatymais. Man artimiausias Karlo Lagerfeldo kuriamas modernus "Chanel" mados namų įvaizdis.

Mūsų visuomenėje rūpinimasis išvaizda kartais laikomas tuštybe. Kodėl?

Nežinau kodėl. Mano manymu, mados išmanymas yra bendro žmogaus išprusimo dalis.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder