Lyriškoje popietėje - Pauliaus Širvio kūryba

Lyriškoje popietėje - Pauliaus Širvio kūryba

Kai po sunkių ir įtemptų darbų - kasdienio mokymosi, projektų, konkursų, olimpiadų, viktorinų, konferencijų, PUP| patikrinimo - lieka vos kelios dienos iki vasaros atostogų, "Saulėtekio" pagrindinėje mokykloje birželio 5-osios popietę skambėjo nuostabios eilės, aidėjo lyriškų dainų posmai. Lietuvių kalbos mokytoja Ilona Vilikanskienė ir muzikos mokytojas Evaldas Venskus su savo ugdytiniais - 7-10 klasių mokiniais - mokyklos bendruomenę sukvietė į muzikinę-literatūrinę popietę "Ilgesys - ta giesmė", skirtą Pauliaus Širvio meilės lyrikai.

Susirinkusiems papasakota apie sudėtingo likimo žmogaus ir kūrėjo Pauliaus Širvio gyvenimą, neįtikėtiną poeto kūrybos populiarumą. Klausantis poeto biografijos ir kūrybos faktų, buvo galima eilinį kartą įsitikinti, jog ne TV ekranai ir objektyvai, ne kameros ir apšvietimai, ne šypsenos skaitomiausių žurnalų viršeliuose lemia kūrėjo populiarumą.

Kūriniai, kuriuose tiek daug tikrumo, nesumeluoto, tikro jausmo, negali nejaudinti, nepriversti stabtelti ir susimąstyti apie svarbiausius dalykus - meilę, draugystę, žmonių tarpusavio ryšį. Tuo dar sykį galėjo įsitikinti popietės „Ilgesys - ta giesmė“ dalyviai.

Popietėje skambėjo eilės bene iš žymiausio ir žinomiausio lietuvių meilės lyrikos šedevro - P. Širvio eilėraščių ciklo „Ilgesys - ta giesmė“, liejosi tokios pat ilgesingos, kraupiu tikrumu, atsisveikinimo ir praradimo skausmu dvelkiančios dainos: „Kai brendu naktimi“, „Užmirštoji taurė“, „Prie pasakų miesto“ ir kt., sukurtos P. Širvio eilėraščiams.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder